BETA

16.05.2018

14:34

 יכולות להשיב לכם אהבה אם רק תאחסנו אותן נכון. גבינות של מחלבת שירת רועים
יכולות להשיב לכם אהבה אם רק תאחסנו אותן נכון. גבינות של מחלבת שירת רועים,
מתן שגיע

טיפ השנה: עם השיטה הזאת לא תצטרכו יותר לזרוק גבינות מהמקרר

קניתם גבינה מעולה, השקעתם לא מעט כסף, ואחרי הפתיחה הראשונה אין סיכוי שהיא תישמר כמו שצריך במקרר. לפחות לא עד עכשיו. כך תאריכו את חיי המדף של הגבינה בלי מאמץ

מכירים את זה שהחלטתם לפנק את עצמכם בגבינות יוקרתיות? אנחנו לא מדברים רק על פלטה משודרגת לשבועות, אלא על הרגעים האלה שממש מתחשק לכם לחושכ דוכסים, ולמלא את השולחן בגבינות עילאיות ומתנשאות, מיושנות כדבעי ובעיקר ריחניות. צר לנו להרוס את המסיבה, אבל אם לא תאכלו אותן במעמד הפתיחה, סיכוי טוב ששלושה ימים אחר כך תזרקו אותן לפח. אלא אם כן תעברו לפסקה הבאה.

 

>>> אף טיול לא שלם בלעדיהן: המסעדות הסודיות באזור עמק האלה

>>> אל תקנו סתם: מצאנו את עוגת הגבינה הכי טובה לשבועות

>>> מחפשים מתכון לשבועות? כאן תמצאו יותר מ-200 רעיונות

 

לא הן אשמות, זה לגמרי אתם. מסתבר שרובנו פשוט לא מאחסנים נכון גבינות, ואנחנו לא מדברים על טיפול מקיף מסביב לשעון או החלפות חיתולים. כמעט כל גבינה, מיוחסת ובשלה ככל שתהיה, יכולה לשמור על חיי מדף נאותים במקרר אם רק יתייחסו אליה כמו שצריך. אז איך שומרים, איפה, בתוך מה ובאיזו צורה? מיכל מור מלמד ממחלבת שירת רועים עם כל הסודות לשמירת גבינות לאורך זמן במקרר.

 

 אל תעבירו סכין מגבינה ולגבינה כדי למנוע הדבקה. גבינה של שירת רועים

אל תעבירו סכין מגבינה ולגבינה כדי למנוע הדבקה. גבינה של שירת רועים( מתן שגיא)

 

 

העטיפה: גבינה היא ייצור חי (כן, כן) ולכן יש להתייחס אליה כאל כזאת ולאפשר לה לנשום. גבינות שעברו הבשלה, גבינות חצי רכות, חצי קשות וקשות רצוי לעטוף בנייר ייעודי לגבינות. אם אין כזה, אפשר לעטוף בנייר פרגמנט או בניילון נצמד. וזכרו - נייר כסף הוא אסון לגבינות, אז בלי אלתורים בתחום.

 

ההחלפה: את הנייר או הניילון הנצמד יש להחליף כל יומיים - שלושה, גם אם לא הוצאנו את הגבינה מהמקרר בימים האלה. החלפת הניילון הנצמד תמנע גדילת עובש על גבי הגבינה או לפחות תעכב את גדילתו. הימנעו מלהחזיר את אותו ניילון שכבר נרטב מהלחות שבאוויר, והשתמשו בניילון חדש. ככל שתחליפו יותר לניילון נצמד יבש ונקי, כך הגבינה תישמר טוב יותר.

 

האחסון: רצוי להפוך את הגבינות במקרר מדי יומיים או שלושה. פעולה זאת תביא לחלוקה שווה של הנוזלים הקיימים עדיין בגבינה, ותמנע רטיבות בחלק התחתון או ייבוש בחלק העליון.

 

>>> מושלמת ב-35 דקות: מצאנו את הלזנייה המנצחת לשבועות

>>> תפוחי אדמה קריספיים בטירוף בלי טיפת שמן אחת

 

 אל תיבהלו מקצת עובש. גבינה של מחלבת שירת רועים

אל תיבהלו מקצת עובש. גבינה של מחלבת שירת רועים( מתן שגיא)

 

 

עשו ואל תעשו לטובת חיי מקרר ארוכים


 • ארזו כל גבינה לחוד, וכדי למנוע הדבקה של גבינות נטולות עובש בעובש, אל תערבבו באותה קופסה או אריזה גבינות עם עובש יחד עם גבינות ללא עובש. אם עלה עובש על הפסטה של הגבינה (המעטפת החיצונית), ניתן להוריד שכבה דקה ממנה ולהמשיך לאכול כרגיל את היתר. 
   
 • הימנעו מהעברת סכין  מגבינה עם עובש כחול לגבינה ללא עובש כדי לא להדביק את הגבינה נטולת העובש בעובש לא רצוי.
   
 • מרגע פתיחת הגבינה, אריזתה בואקום אינה מומלצת כי היא מונעת ממנה לנשום. גבינה "חנוקה" תתחיל להפריש במהרה נוזל מר בנימים שנוצרים באריזת הואקום, והתוצאה תהיה טעם מר.
   
 • רוצים להביא גבינות מחו"ל? אין בעיה. בקשו לארוז אותן באריזות וואקום שישמרו עליהן במהלך המסע, אך הקפידו לפתוח את האריזה ברגע שאתם מגיעים למקרר הביתי ולאחסן את הגבינה בהתאם להסבר הנ"ל.

רגע לפני האכילה


 • גבינות שעברו הבשלה טעימות הרבה יותר כשהן בטמפרטורת החדר. הקפידו להוציא אותן מהמקרר אותן כשעה לפני האכילה.
   
 • געו קלות בגבינה לפני האכילה כדי להבין אם הגבינה שקניתם מצופה בשעווה שאותה צריך להסיר או שהציפוי עשוי קליפה טבעית שאותה ניתן לאכול כחלק מכל הגבינה.
   
 • אל תקפיאו. מוצר החלב היחיד שמתאים להקפאה הוא חמאה. את יתר מוצרי החלב יש לאחסן במקרר ב-4 מעלות צלסיוס.

 

>>> הטיפים באדיבות מיכל מור מלמד-גבנית מחלבת שירת רועים - לוטם