18.04.2018

12:37

 מעקצץ בקטע מענג. רוטס
מעקצץ בקטע מענג. רוטס,
פוטוליה

הברקה או הזיה? טעמנו את הליקר שיצרו השפים הגדולים בארץ

7 שפים ואנשי רוח נתבקשו ליצור את הליקר הישראלי המושלם באמצעות תבלינים ועשבים שהם אוהבים. התוצאה הסופית מכילה המון אלכוהול וטעמי אקסטרים. האם זה עובד? טעמנו

לרגל יום העצמאות השיקה מזקקת הוויסקי "מילק אנד האני" ליקר עשבים ארץ ישראליים, שכל כולו מחווה ל-70 שנות ישראליות. לצורך הרכבת הליקר חברו יחדיו השף ארז קומורובסקי; המשורר רוני סומק; האלופה האולימפית קרן לייבוביץ'; מחייה שוק מחנה יהודה אלי מזרחי; האגרונום ד"ר אלישיב דרורי, השפית אביבית פריאל ואיש הוויסקי תומר גורן, ונתבקשו לבחור תבלין המסמל עבורם את ארץ ישראל. התבלינים הנבחרים הושרו בנוזל ניו מייק (100% מאלט שעובר זיקוק כפול ומהווה את הבסיס לוויסקי בטרם הכנסתו לחבית) ליצרת "ROOTS", ליקר במהדורה מוגבלת שמכיל לא פחות מ-35% אחוזי אלכוהול שמטפסים לראש בשנייה. בין התבלינים הנוכחים: יסמין, כוסברה, הל ירוק, טימין וטרגון.

 

>> 10 שפים מגלים איך הם מכינים קבב מושלם

>> סלטים מרוקאיים למנגל של יום העצמאות

 

 מתובל היטב ועולה בשניות לראש. ליקר רוטס של מילק אנד האני

מתובל היטב ועולה בשניות לראש. ליקר רוטס של מילק אנד האני( plan b)

 

 

האם זה עובד? באופן לא מפתיע עובד בליל הטעמים הזה נהדר. נכון שבבסיסו הליקר מתוק ואפילו מאוד, אבל אז מקבל החך סטירת לחי מצלצלת של המון טעמים עשבוניים ועמוקים, עם נוכחות מורגשת של הל וכוסברה שיוצרים טעם ייחודי ובועט. הליקר הזדוני טעים ואמיץ ללגימה סתם כך בשלוקים קטנים ומשכרים, או בערבוב עם טוניק איכותי וקוביות קרח, לקבלת משקה סופר מעניין ומרענן. חוץ מזה, גם הבקבוק יפה ויתרום רבות לקישוטיות מדף האלכוהול שלכם.

 

רוטס, ליקר תבלינים ועשבים ישראליים של מילק אנד האני - 149 שקלים לבקבוק המכיל 500 מ"ל