BETA

27.02.2018

09:47

 ד"ש מהניינטיז, רק קצת יותר יקר
ד"ש מהניינטיז, רק קצת יותר יקר,
גיורא הירש

ד"ש מהניינטיז: רשת המוקפצים ההולנדית הגיעה לישראל

נודלס חמוץ מתוק, עוף מוקפץ בסויה ומלא תוספות שיזכירו לכם את גיל ההתבגרות. כל הפרטים על WOK TO WALK שעשתה עלייה לישראל. וגם: מה הקטע עם האורז האל דנטה?

זוכרים את מסעדות המוקפץ שעיטרו את רחובות הארץ בערך עד תחילת שנות האלפיים? את הבגט הממולא במוקפץ עם נבטים, הנודלס הצהוב נוסח פיקנסין עם המון רוטב וחתיכות במבושוט? תודו שבסתר לבכם אתם קצת מתגעגעים. כל מי שנכח השבוע בפתיחת הסניף הראשון של רשת WOK TO WALK ההולנדית שנחתה החודש בישראל, לא הפסיק להעלות זכרונות מימי מונסודיום הגלוטומט השמחים, בהם קרטון עם תכולה בצבע זרחני וכמה ענפי ברוקולי נחשב לארוחה לגיטימית ומזינה. 

 

>> אוזן המן ממולאת באונטי כבר טעמתם?

>> תראו איזו מסעדה ניו יורקית עושה עלייה ארצה

>> בארוחת הבוקר הזאת חול לא היה הדבר היחיד הגרוע במנה. ביקורת

 

הגלגול החדש של המוקפצים קצת יותר בריא והרבה יותר מגון. נכון שמדובר במזון מהיר שבוחרים, מרכיבים ומקפיצים מול עיני הלקוח עם רטבים שאם תקראו להם טריאקי הם יסתובבו בשנייה, אבל רשימת הירקות והתוספות בהחלט עושה שמח בלב ובפה. 17 תוספות עופיות, בשריות ופירותיות ים בתפריט, לצד רשימה נאה של ירקות (כולל הבמבושוט האלמותי), אבל זה רק השלב השני ביצירת המנה. לפני שנדרשים לסוגיית התוספות צריך לבחור את הבסיס מתוך רשימה הכוללת אטריות ביצים, אטריות חיטה מלאה, אטריות אורז, אורז מלא או אורז רגיל וגם (תחזיקו חזק) קינואה. 

 

 מקפיץ על תקן ברמן פעלתן
 

מקפיץ על תקן ברמן פעלתן( עופר חן)

 

 

מכאן מתחיל השלב ההתלבטותי העז ביותר: בחירת הרוטב מבין רשימה נוסטלגית הכוללת בין היתר טריאקי, רוטב סויה ושעועית שחורה, רוטב שום ופלפל שחור, קארי וחלב קוקוס ורוטב חמוץ מתוק לתפארת הנוסטלגיה הסינית-ישראלית. מכאן עוברות המנות הלא מוכנות לעמדת ההקפצה, שם ממתין מקפיץ המאופיין בתכונות ברמניות מלהיבות, הכוללות הקפצת כף העירבוב באוויר מספר פעמים, כשידו השנייה מוקדשת לניעור מסיבי של הווק. סוג של קרקס קולינרי חצי מפחיד וחצי מלהיב.

 

שומרי כשרות? דלגו פסקה, כי אחת התוספות המשמחות ביותר עבור אוהבי הטעם הגרילי היא בייקון שמוסיף קצת טעמי חו"ל למנה, ויש גם בייבי שרימפס להשלמת החוויה. כל מנה בסיסית של נודלס, אורז או קינואה עולה 21.90 שקלים ומגיעה עם חבילת בסיס הכוללת כרוב לבן, בצל, בצל ירוק ונבטים. כל תוספת מרשימת הירקות תעלה בין 2-4.5 שקלים, נתחי עוף או שרימפס יעלו 10 שקלים, קוביות בקר או בייקון 12 שקלים, וטופו 7.5 שקלים. הרטבים הם באדיבות השף, כך שאם לוקחים מנה עשירה עם שתי תוספות בשריות אפשר בקלות להגיע ל-45 שקלים. 

 

 תוספות יצירתיות והכנה מהירה. ווק טו ווק
 

תוספות יצירתיות והכנה מהירה. ווק טו ווק( עופר חן)

 

 

טעמנו כמה ממנות הדגל של המקום: מנת אורז מוקפץ עם ירקות, שרימפס ובייקון ברוטב צדפות (אוייסר סוס) הייתה מאוד מלוחה, וגם האורז לא בושל כהלכה והיה קשה ובלתי עסיסי. שאלנו את העובדים לגבי מידת קשיחות האורז והם הסבירו שמראש האורז בושל לדרגת אל-דנטה וכי זו הייתה הכוונה. אנחנו לא הצלחנו להיות האיטלקים שרצינו להיות ואחרי כמה ביסים שהיו בעיקר ריב לעיסתי מתמשך, ויתרנו על החוויה. אטריות אורז ברוטב חמוץ מתוק היו נוסטלגיות, מתוקות, מלוחות וחמוצות במידה שגורמת לבלוטות הטעם לעבוד די קשה כדי להכיל את הכל. הרעיון באמת נחמד, יעיל מאוד לעובדי המשרדים בסביבה, משביע וגם הגיוני תמחורית, אבל הולנד או לא, נראה שיש עבודת הידוק משמעותית שצריך המקום לעבור כדי להתאים בכל זאת לחך הישראלי.

 

ווק טו ווק (WOK TO WALK) - נחלת בנימין 52, תל אביב | שעות פתיחה: : 11:00 עד השעות הקטנות של הלילה.