BETA
סנדוויצ'ים מעולם אחר. פינת אוכל
סנדוויצ'ים מעולם אחר. פינת אוכל
,באדיבות פינת אוכל

המקום הסודי הזה מייצר סנדוויצ'ים לפי פנטזיות

הלחם עובר קלייה בשרית מיוחדת, הרטבים עשויים מפירות, והקורנדביף מגשים פנטזיות קרניבוריות פרועות. התלבטנו אם לספר לכם על "פינת אוכל", אבל בסוף נשברנו והסוד נחשף

מודים מראש שהתלבטנו אם לפרסם את הכתבה הזאת. מצאנו מקום נהדר עם סנדוויצ'ים שמביאים את האהבה לבשר לאקסטרים, מקום שהמחירים בו שפויים וכל מה שנמכר בו מוכן במקום כל יום מחדש. המקום הזה קטן וחבוי ונמצא מתחת לראדר, ולכן גם חששנו שאם נפרסם את הסוד הכל כך טעים הזה, הוא עלול להיות מוצף.

 

>> מצאנו את החריימה המושלם, והוא לא של אמא שלכם

 

אבל השליחות העיתונאית היא מעל לכל, וקצת חבל לנו שלא תכירו את "פינת אוכל"- מזנון שמתמחה אך ורק בסנדוויצ'ים, אבל לא כאלה שתטעמו בשום מקום אחר. את הרטבים מכינים כאן מסלק ופירות יער, אפרסקים עם ויסקי ופסטו על בסיס נענע. לפני שהלחמים שנאפים במיוחד עבור המקום מתמלאים בהר של בשר, הם עוברים צריבה על הפלנצ'ה, ממש היכן שמונח הבשר. כך הם סופגים טעמים בשריים עמוקים עוד לפני שמגיעה התוספת הבשרית.

 

 

פינת אוכל- הכל טרי
 

פינת אוכל- הכל טרי(באדיבות פינת אוכל)

 

מאחורי המקום עומדים שמואל חי הלברון והשף קים נווה, שבעברו עבודה במסעדת "רפאל" ז"ל של השף רפי כהן. כשעבר נווה לבאר שבע עבד במסעדת "רינגלבלום" עם נוער בסיכון, שם הכיר את הלברון, שעבד כשוטף כלים במסעדה ומשם התקדם לפס קר, פסק חם ובסוף גם ניהול סרוויס. כבר בגיל צעיר הלברון התאהב במקצוע וחלם לפתוח מקום משלו. אחרי שהשתחרר מהצבא חזר אל קים עם הרעיון לפתוח סנדוויצ'יית שף, ומאז הם ביחד, מנהלים, מתפעלים ומבשלים במזנון החמוד הזה.


>> הבר שבו ישרפו לכם את המשקאות ויגרמו לכם להתחנן לעוד

 

 

 

מגשימים כל תאווה בשרית. פינת אוכל בבאר שבע
 

מגשימים כל תאווה בשרית. פינת אוכל בבאר שבע(באדיבות פינת אוכל)

 

חלוקות התפקידים עובדת כך: הלבורן מפנטז על מנה מסוימת, נווה מוציא לפועל אחרי כמה נסיונות ומציאת הנוסחה המנצחת, ואז הלבורן מכניס את המנה הנבחרת לתפריט ומנגיש לקהל צמא החידושים. הלבורן הוא באר שבעי מלידה. הוא נולד וגדל בשכונה ד', והמקום עבורו הוא סוג של שליחות: "היה לי מאוד חשוב לפתוח ברחוב הזה מקום שתהיה לו הצלחה ושיעשה שינוי. ראיתי לנגד עיני מקום שימשוך אנשים מכל העיר ולא רק מהשכונה", הוא מסביר, "לא אהבתי את הרעיון של לקבץ את כל העוני בשכונה אחת ואת העושר באזור אחר, בצורה נפרדת".

 

גם פירות מעורבים בעניין. פינת אוכל
 

גם פירות מעורבים בעניין. פינת אוכל(באדיבות פינת אוכל)

 

למרות שהמקום מוקדש בעיקר לבשר, עם היצע נאה של קורנדביף, רוסטביף, פפרוני וסלמי, יש גם מילויים צמחוניים דוגמת חביתות ופורטבלו, והמון תוספות שיכולות להרכיב יחדיו סנדוויץ' צמחוני מנצח עם פלפלים קלויים, פוטרבלו ואפילו חתיכות פירות, חומר גלם שאהוב במיוחד על הבעלים, יחד עם דבש, שמדגיש את טעמי הבשר ומוסיף גוון טעם מפתיע בכל ביס. לכן, אל תופתעו עם תמצאו חתיכות מנגו ואפרסק ליד הקורנדביף שלכם.

 

 

החריף היום חריף מאוד. החריף של פינת אוכל
 

החריף היום חריף מאוד. החריף של פינת אוכל(באדיבות פינת אוכל)

 

המחירים נמוכים ונעים בין 23 שקלים לסנדוויץ' פורטבלו או סלמי חביתה עם ירקות ורטבים, 28 שקלים לפסטרמה בדבש, פפרוני או מיקס ו-37 שקלים לכריך בשר מפלצתי עם קונדביף, רוסטביף או מיקס. הבחירה בתמחור נמוך לא מקרית "אנחנו עומדים כל היום על הפס, כדי למכור במחירים נוחים. גם העובדים שלנו מרוויחים יותר משכר מינימום ורובם סטודנטים שגם אוכלים על חשבון המקום ונרגעים עם בירה אחרי הלימודים". כרגע כולל התפריט רק סנדוויצ'ים מלוחים (ואל תפספסו את החריף החריף אש של המקום), אך יש סיכוי שבעתיד יהיה מקום גם עם סנדוויץ' מתוק, מענה לעוד אחת מפנטזיות הבעלים.

 

 

 

פינת אוכל - ‎רחוב רינגלבלום 15/3‎, באר שבע

 

>> במסגרת "קרוב לבית", מבצע השידורים המיוחד של ערוץ 10, הערב תשודר המהדורה המרכזית מהעיר באר שבע.