BETA
יינות יקב יתיר
יינות יקב יתיר
,יח"צ

מה פותחים בערב החג? יינות ישראלים חדשים

הם יכולים להיות זולים, יקרים, לבנים, אדומים או ורודים, העיקר שיהיו ישראלים. יקבי הארץ משיקים יינות חדשים לקראת החג. חדשות היין

יתיר

יקב יתיר חוגג עשור

יקב יתיר, מיקבי הבוטיק המוערכים בישראל, חוגג עשור של פעילות פורה ומשיק את יינות בציר 2011, בין היינות:

 

יער יתיר 2011

יין הדגש של היקב, שזכה לקבל ציוני 90 נקודות ומעלה שמונה שנים ברציפות ממגזין היין היוקרתי Wine Advocate של רוברט פרקר, מבקר היין המשפיע ביותר בעולם, ליינות היקב מהשנים 2003 ועד 2010. היין מורכב מ-65% קברנה סוביניון ו-35% פטי ורדו. כרמי היקב נטועים על גבי מדרונות בלב יער יתיר המתנשא לגובה של עד 900 מטר מעל פני הים וממוקם דקות נסיעה מהיקב.

 

היין התבגר 14 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי, מהן כשליש חדשות. היין בוקבק  בחודש פברואר 2013 והושאר ביקב עוד שנה וחצי להתבגרות בבקבוק. מתאים להמשך יישון לטווח של עשר שנים ויותר. מחיר: 240 ש"ח.

 

יתיר הר עמשא 2011
יין הממסך של יתיר, בשמו החדש (לשעבר מש"ק). מקור השם בנוף הפראי, ההר והצומח של השמורה והר עמשא (+859), הנושקים ליער יתיר ולכרמים, ומהווים מפגש ייחודי בין אזור ההר והמדבר, השלג והשמש, הסלע והאדמה, המייצגים את אופי יינות היקב. היין מורכב מ-37% קברנה סוביניון, 30% מרלו, 25% שיראז, 5% פטי ורדו ו-3% מלבק.

 

היינות מהכרמים השונים התבגרו בנפרד בחביות עץ אלון במשך שנה לפני יצירת הבלנד הסופי. היין בוקבק  בחודש מרץ 2013 והושאר ביקב עוד שנה וחצי להתבגרות בבקבוק. מתאים להמשך יישון לטווח של חמש שנים ויותר. מחיר: 100 ש"ח.

 

יתיר פטי ורדו 2011

יין אדום עז טעמים אשר מצליח להבליט את אחד הזנים הפחות מוערכים. היין מורכב מ-100% ענבי פטי ורדו, ממספר חלקות כרמים ביער יתיר בגבהים של 680 - 700 מטר מעל פני הים.

 

היינות מהכרמים השונים התבגרו בנפרד בחביות עץ אלון במשך שנה לפני יצירת הבלנד הסופי. היין בוקבק  בחודש פברואר 2013 והושאר ביקב עוד כשנה וחצי להתבגרות בבקבוק. מתאים להמשך יישון לטווח של חמש עד עשר שנים. מחיר: 139 ש"ח.

 

יינות חדשים בסדרות הבסיס של יקב בנימינה

בנימינה

יקב בנימינה מוציא לשוק את סדרות הבסיס שלו, טבע ו-BIN, ובהן יינות נגישים וקלילים במחירים זולים במיוחד. יינות אלו הם יינות הביכורים של הייננים יפתח פרץ ויעל סנדלר. בין היינות שהושקו:

 

בין שרדונה 2014

יין לבן יבש המורכב מ 88% שרדונה, 12% שאנין בלאן מכרמים ברכס הרי הגלבוע ודרום רמת הגולן. תסיסת השרדונה נמשכה כ-20 יום בטמפרטורה ממוצעת של 15 מעלות ותסיסת השאנין בלאן ארכה כשבועיים בטמפרטורה ממוצעת של כ- 17 מעלות. חלק מהשרדונה הופרד בשלב זה לתקופת התיישנות קצרה במגע עם עץ אלון, שאר היין נח על משקעיו במיכלי נירוסטה. בסיום שלב זה נבנה הממסך הסופי, היין עבר תהליכי ייצוב, הצללה וסינון ונשלח למילוי בבקבוקים. זהו יין קליל, כיפי ולא מתיימר, שילווה היטב את הראשונות של ארוחת הסדר, ונעים לשתייה גם בפני עצמו. מחיר: 30 ש"ח

 

בין שיראז 2013

יין אדום יבש המורכב מ 90% שיראז, 10% פטיט סירה מכרמים ברכס הרי הגלבוע ודרום רמת הגולן. לאחר תסיסה מבוקרת למיצוי צבע וטעמי הפרי, התיישן היין תקופה קצרה במגע עם שבבי אלון, ועורבב עם יין הפטי לרדו לאבלת איזון ובניית פסיפס מלא של טעמים. שהו יין בעל גוף בינוני כבד, ששומר על נוכחות טאנית קלילה עם דגש מובלט לפרי. מחיר: 30 ש"ח.

 

טבע מרלו 2014

יין אדום יבש 100% זני, מפרי שהגיע מהרי הגלבוע. מאופיין בגוף קל, טעמי פרי בולטים אך לא דומיננטיים, ויכולת להילגם בקלות במגוון סיטואציות. מחיר: 25 ש"ח.  

 

יינות חדשים מיקב ויתקין 

ויתקין

יקב ויתקין, אשר חנך לאחרונה מרכז מבקרים חדש בכפר ויתקין, משיק לקראת החג שלושה יינות חדשים:

 

מסע ישראלי ורוד 2014

יין רוזה יבש המורכב מהזנים גראנש וקריניאן. שני הכרמים גדלים באזור מורדות הר הכרמל ללא כל השקיה. המיץ הסמוק שהופק מהענבים עבר לתסיסה קרה ואיטית במכלי נירוסטה מבוקרי טמפרטורה על מנת לשמר את המרכיבים הארומאטיים במלואם. היין מפגין צבע וורוד בגוון אפרסק, בעל ארומות תות גינה בשל, נקטרינה וורדים. סיומת רעננה ונעימה הופכת את היין למלווה מושלם למגוון רב מאוד של מאכלים. מחיר: 75 ש"ח. לא כשר.

 

מסע ישראלי אדום 2013

יין אדום יבש המורכב מהזנים קריניאן, סירה ומעט קברנה פרנק. פרי הקריניאן מגיע מגפנים בוגרות הגדל ללא השקיה לרגלי הר הכרמל. ענבי הסירה והקברנה פרנק הגדלים בכרם בגליל העליון ברום של 700 מטר מעל פני הים. לאחר שהייה של כ- 15 יום בממוצע על הקליפות נסחט כל יין והועבר לתסיסה מאלולקטית ושיקוע ראשוני במיכלים. לאחר כ-10 חודשי התבגרות נבנה הממסך הסופי והיין הועבר למילוי לאחר סינון גס בלבד, ללא כל תהליכי ייצוב או עידון. זהו יין בעל גוף בינוני המתאפיין בטעמי פרי נעימים וגוף מלטף. מומלץ להגשה לצד מנות בשר. מחיר: 75 ש"ח. לא כשר.

 

קריניאן 2011

יין אשר מוציא היקב זו השנה העשירית, והיה מבין הראשונים בארץ להשתמש בזן ענבים זה להכנת יין זני. הפרי ליין זה מגיע מכרמים  בוגרים, מאזור בנימינה וזיכרון יעקב, כולם ללא השקיה. לאחר הבציר ושהיה של 16-20 יום על הקליפות נסחט היין בעדינות והועבר לתסיסה מאלולקטית והתבגרות בחביות עץ אלון צרפתי, רובן בנפח 350 ליטר וכשליש מהן חדשות למשך 16 חודשים בממוצע. זהו יין בעל גוף מלא עם נוכחות עדינה של עשן, טעמי שזיפים והרבה תבלינים ועשבי בר. בעל סיומת ארוכה מאוד, מורכבת ומאוזנת. ילווה היטב מנות בשר כבש וטלה. מחיר: 105 ש"ח.

 

 

קצרין שרדונה
 

קצרין שרדונה(כפיר חרבי)

 

רמת הגולן

יינות חדשים מיקב רמת הגולן

 

קצרין שרדונה 2013

יין לבן יבש, אשר משתייך לסדרה הגבוהה ביותר של יקב רמת הגולן. הפרי ליין זה הגיע מחלקות מובחרות בצפון רמת הגולן, בגובה של מעל 900 מטר מעל פני הים. בדרך לבקבוק התיישן היין על השמרים (מה שמפתח את הגוף והטעמים שלו) במשך 9 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי חדשות. היין מציג מאפיינים ארומטיים של הדרים, תפוח מזן יונתן ואננס, לצד חמיצות טובה ומאוזנת. לפי דברי היקב, היין ימשיך להשתפר בבקבוק במשך שנים נוספות ויישמר במיטבו עד כשמונה שנים מהבציר. נהדר לצד דגים, בכל צורות ההכנה. מחיר: 100 ש"ח.

ירדן מרלו 2010

יין אדום יבש, 100% זני, מכרמים במרכז ובצפון רמת הגולן, אזורים אשר מניבים מרלו באיכות גבוהה מזה שני עשורים. היין התיישן במשך 14 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי קטנות, כ-40% מהן חדשות. יין אלגנטי בעל גוף מלא, אשר ניחן בארומות של פירות שחורים בשלים כדובדבן ופטל, לצד תבלינים כמו קינמון ופלפל אנגלי ורמזים לקקאו. בעל גוף מלא וסיומת ארוכה. אידיאלי להגשה לצד מנות עיקריות של בקר (למשל תבשיל קדירה עשיר) או טלה. מחיר:90 ש"ח.


ירדן T² 2009

יין מחוזק אדום מתוק, שנוצר משני זני ענבים פורטוגזיים מסורתיים - טוריגה נסיונל וטינטה קאו - המגיעים מכרמים במרכז וצפון רמת הגולן. זנים אלו מפורסמים בפורטוגל בלקיחת חלק חשוב ביצירת יינות יוצאים מן הכלל מעמק הדואורו (Douro).הירדן T² חוזק ע"י ברנדי בזמן התסיסה, תהליך המשמר חלק מהמתיקות הטבעית של הענבים. היין התיישן למשך 26 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי.
שהו יין מרשים ומענג שיתחבב בקלות על כולם. עם גוף מלא ושוקולדי, טעמי פירות יער בשלים ומתיקות טובה וכיפית. בגלל אחוז האלכוהול הגבוה (19%) כדאי לשתות אותו בלגימות קטנות. מחיר: 150 ש"ח.

 

דלתון

חדש מיקב דלתון: עלמה לבן 2013

 

יין לבן יבש המורכב משלושה זנים: סמיון (67%), ויונייה (23%) ופינו גרי (10%). ענבי הסמיון נבצרו בבציר ידני מחלקת הכרם באלקוש שבגליל הויונייה והפינו גרי ממשגב עם. כמכל אחד מסוגי הפרי נוצר יין נפרד, בשיטות התססה שונות (חלקם בחביות). שלושת היינות עורבבו לאחר סיום התסיסה האלכוהולית. מחצית הבלנד חזרה להתיישנות נוספת בחביות למשך כ- 3 חודשים.

 

היין שהתקבל מאופיין בריחות נעימים של פירות לבנים כאפרסק ואגס, לצד נוכחות הדרית שמזכירה אשכולית, עם טעמי וניל קלים. יש לו חמיצות טובה ומאוזנת, שהופכת אותו לבן לווייה ראוי לשלל מנות ראשונות (אפילו גפילטע פיש) ועיקריות על בסיס עוף. מומלץ להגישו קר. מחיר: 65 ש"ח.

 

שני יינות חדשים מיקב אדיר הגלילי

אדיר

שיראז 2013 

יין אדום יבש 100% זני, מענבי שיראז המגיעים מכרם בן זמרה שבגליל. לאחר תסיסה ארוכה ומיצוי טעמי הפרי בילה היין 12 חודשים בחביות עץ להתבגרות. בעל צבע סגול כחול בוהק כהה ואטום. ליין ארומות של פירות יער בשלים עם נגיעות של עשן וקפה, גוף מלא ועץ נוכח לא מדי. שידול מתבקש למנות עיקריות בשריות. מחיר: 90 ש"ח.

 

A לבן 2013 

יין ממסך לבן המורכב מ-90% מענבי שרדונה, ו-10% סוביניון בלאן המגיעים מכרם בן זמרה שבגליל. לאחר תסיסה מבוקרת בילה היין 12 חודשים בחביות עץ להתבגרות. בעל צבע זהוב בוהק. ריחו אלגנטי ומורכב עם רמזים לליים, ליצ'י ורוטב טופי. עם חומציות טובה היין ישתלב היטב עם מגוון מנות חגיגיות, בעיקר כאלו המכילות ארטישוק על מגוון הכנותיו. מחיר: 120 ש"ח.

 

יינות חדשים מיקב תבור

 

תבור

קברנה סובניון, אדמה, בציר 2011

יין אדום יבש 100% זני מכרמים בגליל. לאחר תסיסה מבוקרת וממושכת שנועדה למצות את טעמי הפרי, המשיך היין להתיישנות של 12 חודשים בחביות עץ אלון. היין שהתקבל בעל ניחוח של פרי שחור עשיר עם תיבול של עשן ונוכחות של עשבי תיבול. היין בעל גוף בינוני, מה שאומר שאפשר להינות ממנו גם בלי אוכל. ישתדך היטב לתבשילי קדירה עשירים. מחיר: 60 ש"ח

 

סופה, אדמה II, בציר 2012

יין אדום יבש, בלנד של פטיט סירה מהגלול התחתון וקברנה סוביניון מהגליל העליון. בדרך לבקבוק בילה היין 12 חודשים בחביות עץ משובחות להתבגרות וקבלת טעמים נוספים. היין שהתקבל מחוספס מעט בקצוות אך גם הרמוני, עם נוכחות של דובדבנים ושזיפים ותיבול של צפורן, מוסקט וקצת ג'ינג'ר. בעל גוף מלא וסיומת ארוכה, שידוך טוב לבשרים בניחוח מעושן וצלי של אנטריקוט. מחיר: 89 ש"ח.

 

יקב אבידן חוזר אל השוק ומשיק גל חדש של יינות

אבידן

יקב אבידן, יקב בוטיק משפחתי שנוסד בשנת 2004, ספג אבדה קשה בשנת 2012 עם מותה בטרם עת של הייננית והמייסדת -צינה אבידן ז"ל. עמית טולדו, יינן יקב טריו, קיבל לידיו את מלאכת יצירת שלושת סדרות היקב המתחדשות והן יימכרו בלעדית במסעדות מובחרות וברשת חנויות 'דרך היין'.

 

היקב שב לפעול ממושב רמות נפתלי, בהיקף ייצור קטן ובמעורבות של משפחת אבידן לגבי אופי היינות, בחירת הזנים, כמויות, ערוצי שיווק וכד', כל זאת לשמר את חזונה של צינה אבידן ז"ל.

 

היינות החדשים מבציר 2013 יהיו מ-3 סדרות, חלקן יושקו לציבור בהמשך השנה. יינות היקב הינם כשרים.

 

RED TAG תג אדום 2013
יין אדום יבש המורכב מ-66% קברנה סוביניון מהרי יהודה, ו-34% סירה מדרום רמת הגולן.בדרך לבקבוק התיישנו מרכיבי הממסך בחביות צרפתיות. זהו יין נעים לשתייה בעל פרי מורכב וגוף מלא ועשיר - שכדאי לשדך לקדירות בקר או עוף שבושלו ביין אדום. מחיר: 59.90 ש"ח. להשיג ברשת 'דרך היין'.

 

יינות חדשים מיקב אמפורה

אמפורה

אמפורה מרלו כרם אורגני 2011

יין אדום זני , מ-100% ענבי מרלו מכרם מקורה האורגני שברכס הכרמל, בגובה 50 מטר מעל פני הים. לאחר בציר ידני סלקטיבי והתססה ארוכה ומבוקרת, עבר היין יישון של כ- 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי בנפח 300 ו500 ליטר להתבדרות והתפתחות טעמים. היין בעל צבע בורדו כהה עוצמתי עמוק ועז, מאופיין בארומות מובהקות של תבלינים ופירות שחורים בשלים. טעמו עשיר, מלא ומאוזן עם נוכחות של טאנינים עוקצניים אבל לא מדי, וסיומת ארוכה ומרשימה. מומלץ לפתוח את הבקבוק כשעה לפני ההגשה, כדי לפתוח את טעמו וריחותיו. מחיר: 100 ש"ח.

 

אמפורה ריטון 2011

יין ממסך (בלנד) אדום זני בו שולבו יחדיו 85% קברנה סובניון, 10% סירה ו 5% מרלו מכרמים בגליל העליון. כל אחד מהזנים הותסס בנפרד בטמפרטורה מבוקרת ועבר יישון של 24 חודשים בחביות אלון מצרפת. יין בצבע סגול עמוק בעל טעמים מרוכזים של פירות ותבלינים. ניחן באיזון נהדר בין בשלות הפרי לחמצמצות היין. גוף מלא וסיומת ארוכה. בעל פוטנציאל יישון. מחיר: 95 ש"ח.

 

יינות חדשים מיקב צובה

צובה

מצודה שרדונה 2014

יין לבן יבש המיוצר מ 100% ענבי שרדונה מכרמים גבוהים בהרי ירושלים. לאחר בציר לילי ותסיסה בטמפרטורה מבוקרת, היין יושן 8 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי. היין מיוצר בסגנון מסורתי בורגונדי ע''י השרייה על השמרים. ליין ניחוחות עשירים של פריחת הדרים, לחם קלוי, דבש וקרמל, במגובים החומציות טובה ותומכת. שידוך בטוח למנות הראשונות של הארוחה. מומלץ להגיש קר. מחיר: 89 ₪.

 

מצודה סירה 2011

יין אדום יבש המיוצר מ-100% ענבי סירה מכרמים גבוהים בהרי ירושלים. היין יושן 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי. צבע היין סגול-שחור. בארומות היין עולים ניחוחות של פרי אדום וסגול כמו דובדבנים וקסיס, מתובל בארומות קקאו וקפה קלוי, בעל סיומת ארוכה וגוף מלא. מחיר: 105 ש"ח.

טריו

יין חדש מיקב טריו: טריו סיקרט 2012

 

יין אדום יבש זני, שנוצר מ-100% ענבי קברנה סוביניון מכרם שורש בהרי ירושלים. יין יוצר מחלקות הכרמים העשירים והמרוכזים ביותר, הרכב זני הענבים בסדרה משתנה מבציר לבציר, ובחירת היין המיועד לSecret מתבצעת לאחר התסיסה. לאחר בציר, מיון והתססה מבוקרת וממושכת למיצוי צבע וטעם, הועבר היין ליישון של שנה בחביות עץ מתוכן 25% חדשות  צרפתי  (90%) ואמריקאי (10%). לפי דברי היקב, זהו יין בעל פוטנציאל התיישנות רב.

 

היין שהתקבל בעל צבע סגול מרשים, בעל ארומות אופייניות לקברנה ירושלמי של פירות יער ועשבי בר, בתיבול תבלינים חמים מקבוצת הבהרט. עם גוף מלא וסיומת ארוכה, שידוך אידיאלי למנות עיקריות בשריות. מחיר: 115 ש"ח.

 

יינות חדשים מיקב רמת נגב

רמת נגב

קברנה סוביניון 2012, סדרת קדש ברנע

יין אדום יבש המכיל 100% ענבי קברנה סוביניון מכרם ניצנה ומכרם עבדת שבנגב המדברי. התסיסה מתבצעת במכלי נירוסטה בטמפרטורה קרה על מנת לשמר את ניחוחות וטעמי הפרי. לאחר מכן היין עובר יישון של 8 חודשים בחביות עץ אלון. צבע היין סגול כהה, גוף מלא וארומות משובחות של פירות ותבלינים. הוא עדיין מעט עוקצני בפה, מה שהופף אותו לשידוך טוב למנות כמו רוסטביף ובשר מעושן. מחיר: 59 ש"ח

 

פטי ורדו 2011 (כרם יחידני) סדרת רמון

יין אדום יבש זני, המכיל 100% פטי ורדו מחלקה בכרם ניצנה באזור רמת נגב, בסמוך למושב קדש ברנע (גובה 300 מטר). הכרם נהנה מהפרשי טמפרטורות קיצוניים ויובש המאפיינים את האזור המדברי. התסיסה מתבצעת במכלי נירוסטה בטמפרטורה קרה על מנת לשמר את ניחוחות וטעמי הפרי. לאחר מכן היין עובר יישון של 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי חדשות. בעל צבע סגול-שחור, ומתאפיין בארומות פרי חזקות מאוד וגוף מלא ושופע טעמים, לצד חמיצות טובה. ילווה באופן נפלא מנות בשר עתירות שומן כמו אנטריקוט ואסאדו. מחיר: 129 ש"ח.

ברבדו

חדש מיקב ברבדו: שיראז 2012

 

יין אדום יבש זני, מ-100% ענבי שיראז, שנבצרו מכרם יחיד באזור כרמי יוסף בסוף ספטמבר 2012. לאחר בציר ותסיסה מבוקרת יושן היין במשך 12 חודשים בחביות עץ, רובן מעץ אלון צרפתי ומיעוטן מעץ אלון אמריקאי, ליצירת שילוב נכון בין ארומת הפרי וניחוח החבית. מיוצר ללא סינון בתהליכי הצללה ממושכים להבטחת ארומה וטעם עשירים.

 

יין הרמוני ועשיר בטאנינים רכים, מאופין בצבע אדום עז, בטעמים פירותיים של שזיף אירופי ודובדבן שחור, מתובל בנגיעות של מנטה ופלפל, בעל גוף בינוני עד מלא סיומת ארוכה ונעימה. לפי דברי היקב, היין צפוי להתפתח היטב בבקבוק עד עשר שנים, וגם כעת הוא נגיש לשתייה, בעיקר לצד מנות בשר עשירות. מחיר: 130 ש"ח.

 

יינות חדשים מיקב תשבי

תשבי

רוזה 2014

יין ורוד יבש, המופק מענבי קברנה סובניון מאזור הרי יהודה, מכרמים בגובה של 800 מטר מעל פני הים. לאחר השריה קצרה על הקליפות לקבלת צבע, מותסס המיץ בטמפרטורה מבוקרת לשמירה על תכונות הפרי הרענן. צבעו של היין אדום ארגמני בהיר וטעמיו מזכירים תות שדה, נקטרינה ומעט ליצ'י. היין משתדך היטב למטבח האיטלקי, למנות פולנטה, ניוקי תפוחי אדמה וירקות מוקפצים בשמן זית. מחיר: 45 ש"ח.

 

אסטייט קברנה סוביניון 2011 - סינגל וויניירד, עמק ברכה

יין עשוי 100% ענבי קברנה סובניון, אשר נבצרו בכרמים בהרי יהודה הנמצאים בגובה של 900 מטר מעל פני הים, האזור נמצא מתאים במיוחד לגידול זן ייחודי זה בשל הקור העז בחורף. בדרך לבקבוק יושן 12 חודשים בחביות עץ אלון אמריקאית. גוף היין מלא ועשיר ובו ניתן לחוש בטעמים של שוקולד, אוכמניות בשלות, תות אוזבקי וסומאק. משתדך היטב למנות כבדות ועשירות, כמו תבשילי טלה או עוף ביין. מחיר לצרכן: 130 ש"ח.

 

ירושלים

חדש מיקבי ירושלים: מרלו רזרב 2011

 

יין אדום יבש, המורכב מ-85% ענבי מרלו, 10% קברנה סוביניון ו-5% פטי ורדו. ענבי המרלו גדלו בכרם הר ברכה בגובה של 870 מ'. הענבים נבצרו לפנות בוקר בבציר ידני איכותי ועדין. בדרך לבקבוק התיישן היין במרתפי היקב בחביות עץ אלון צרפתיות ואמריקאיות במשך 15 חודשים. כדי לשמור על מלוא טעמיו לא עבר היין תהליכי סינון.

 

היין שהתקבל בעל צבע סגול חזק, מתאפיין בארומות וטעמים של אוכמניות טריות, דובדבן בשל, קקאו ורמזים של פלפל סצ'ואן, ובעל גוף מלא ועשיר וסיומת ארוכה ובטוחה. שידוך טוב למנות העיקריות של החג. מחיר: 75 ש''ח.

דרך ארץ

יין חדש בדרך היין: דרך ארץ קברנה סוביניון 2013

 

יין אדום יבש מסדרת דרך ארץ, המיוצרת עבור רשת חנויות 'דרך היין' על ידי יקב ברקן. מטרת סדרה זו הינה ליצור יינות אשר נותנים תמורה נהדרת לכסף בלי להתפשר על איכות. זהו יין זני מענבי קברנה סוביניון, שנבצרו בבציר לילי מכרמים בגליל התחתון. בדרך לבקבוק עברו הענבים תסיסה מבוקרת במיכלי נירוסטה.

 

צבעו של היין אדום-סגול. היתרון הגדול שלו הוא שהוא נגיש וכיפי לשתייה, ולמרות שיש בו עוקצנות מסוימת, היא נרגעת ככל שהבקבוק נפתח יותר זמן מראש (אפשר לפתוח אותו אפילו לילה מראש בשביל ריכוך טוב). בעל טעמים וריחות אופיניים של פירות סגולים כפטל ואוכמניות, עם תיבול עדין וגוף בינוני. מחיר: 30 ש"ח.