BETA
ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. חמאת בוטנים וסרירצ'ה
ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. חמאת בוטנים וסרירצ'ה
,יעל רייף

חוויית משתמש: הבלנדר שיגרום לכם להקים מפעל ביתי לחמאה

אם היו מספרים לכם שמהיום תוכלו להכין בבית כמעט כל פנטזיה קולינרית, כולל חמאת מרציפן או ממרח פרמזן, לא הייתם מתרגשים? ניסינו את הגאדג'ט שמבטיח נפלאות וחזרנו עם מסקנות

יום אחד קם בבוקר אדם, המציא בלנדר שלטענתו הוא החזק בעולם, ואף הגיע לישראל מצויד בחופן מגרפות שאותן דחף לתוך הבלנדר ללא חשש. השבבים שניתזו לכל עבר הוכיחו שיש משהו בדבריו, ועכשיו רק נותר לברר למה צריך האדם הביתי בלנדר כל כך חזק, והאם הוא גם עושה פנאלים וכלים בהיותו סוס עבודה רציני.

 

הבלנדר של BLENDTEC משווק בישראל על ידי חברת OIG ומיועד לשימוש מסחרי וביתי. על פי המפרט הטכני הוא אמור לטחון כל דבר, החל מגושי פרמז'ן גרנדיוזיים, דרך גזר עיקש עד לקוביות קרח סוררות. חוץ מזה מספרים עליו שהוא מגיע עם כמה תכונות עילאיות שאמורות להקל ולייעל את תהליך הבלינדור, אליהן מגיע בהמשך. קיבלנו את הבלנדר להתנסות והעדפנו להתרכז בטחינת מזונות במקום מגרפות.

 

>> איפה לעצור לאכול בדרך לאילת?

 

החבר החדש במטבח הוא חתיכת חבר. הוא מעוצב ביעילות בלי שום גימיק מיותר וגם שוקל לא מעט ותופס נתח נאה מהשיש. למרות שהוא משתייך לזן טוחני העל, ה"ספטציאליטה" שלו הוא חמאות אגוזים, דבר משנה עולמות. כי כשאפשר ליצור חמאה אשית לפי חשקים ולאחד יחדיו בוטנים וסרירצ'ה, אגוזי לוז עם שוקולד ומייפל ואפילו שקדים עם שקדים מרים לקבלת חמאת מרציפן - העולם הוא מקום הרבה יותר שמח.

 

 

יזעזע את עולמכם, תרתי משמע. בלנטק
 

יזעזע את עולמכם, תרתי משמע. בלנטק(יח"צ בלנטק)

 

עוד לפני שנטלנו חופן אגוזים קראנו יפה את ההוראות והבנו שאחת התכונות הבולטות של הבלנדר היא צלע חמישית ששוברת את המבנה המרובע הקבוע ומוסיפה דופן נוספת, שאמורה לעצור את המערבולת הטבעית שנוצרת בזמן הטחינה, לשלוח את המזון בחזרה למרכז הסכין ולחסוך את הצורך במקל דוחס מזון. הפנמנו והפעלנו. גם העוצמה הכי חלשה הצליחה להבהיל אותנו, וכשהגברנו את העוצמה הרעש כל כך התחזק, שממש סגרנו את החלונות כדי להיות שכנים טובים לדרי השכונה שלנו. לצד הצלע החמישית, לצורך הכנת חמאות יש להשתמש ב"טוויסטר", מכסה מיוחד עם זרועות מעוקלות ואלכסוניות מעט שמסובבים ביחד המסה הנטחנת, ואמורות גם הן להחזיר את את המסה למרכז הסכין. הטוויסטר היה יעיל וקיים את ההבטחה, אבל רק כשהאגוזים הגיעו למצב עיסתי ודביק. למרות הצלע החמישית, כמות נכבדת של אגוזים נדבקה לדפנות, ואחרי כל כמה סיבובים היינו צריכים לקלף באמצעות מרית ייעודית את מסת האגוזים ולדחוף חזרה למרכז הסכין. בפועל יצא שאחרי חצי שעה קיבלנו חמאת אגוזים משגעת, רק שבמקום שהבלנדר יתאמץ, אנחנו עבדנו עבורו לא מעט.

 

הסיפור חזר גם בוטנים, שקדים וכל מה שעלה לנו בפנטזיות הקולינריות, ואחרי ארבעה ימי עבודה לא קלים הצלחנו להפיק כמה צנצנות יפות וטעימות של חמאות אגוזים, ולהבטיח לעצמנו שאת החמאה הבאה נקנה בסופר כמו בני אדם.

חוץ מסאגת האגוזים הוא הצליח לעשות גם כמה דברים יפים בימיו הספורים על השיש: שייקים עתירי קרח נטחנו היטב בכלום זמן, רטבים ביתיים, הומאז' לוויניגרט ואפילו חומוס מקטניות יצאו סמיכים, הומוגניים וטעימים לאחר סיבוב במכונה הקשוחה.

 

>> בעקבות תחקיר הביצים: כך תצרכו ביצים בצורה בטוחה

 

במהלך השימוש גילינו עוד כמה תכונות טובות: להבי המכשיר קהים לחלוטין אך עוצמתיים וחדורי מטרה, כך שאפשר לשטוף אותם בנחת בלי לפחד מחתכים מפתיעים. גם המכסה העשוי מסיליקון נוח מאוד לשימוש, ומאפשר למזוג או לתבל את המסה הנטחנת בעת הצורך על ידי הסרת חלק ממנו העשוי פלסטיק נוקשה והשבתו למקום כשמסיימים.

 

 

גם את זה תוכלו להכין בבית. סנדוויץ' תפוח עץ וחמאת בוטנים עם אוכמניות
 

גם את זה תוכלו להכין בבית. סנדוויץ' תפוח עץ וחמאת בוטנים עם אוכמניות(פוטוליה)

 

יש משהו מרגיע בידיעה שיש בבית בלנדר שהוא סוס עבודה, אבל דווקא היותו כזה יוצרת לא מעט חסרונות: הגודל, הרעש, העוצמה, הסירבול וגם הדילמה שנוגעת לאיחסונו במטבח קטן עד ממוצע. וזה עוד לפני שמגיעים למחיר שיכול לסדר בקלות חופשה נחמדה באירופה. אם אתם "סתם" אנשי שייקים, אתם יכולים להסתפק בכל בלנדר ממוצע שעושה את העבודה. אם אתם מקדישים את חייכם לרקיחת חמאות, מרקחות ונהנים מניסויים קולינריים תוך בילוי לא מעט זמן מול השיש, יש סיכוי לרומן ממושך.


בלנדטק קלאסיק 575 - 3390, להשיג בחנויות החשמל