BETA

מרשמלו חדש נולד, והוא הולך לפוצץ לכם את בלוטות הטעם

טעמי שוקו, אגוזי קפה ומרשמלו בטעם בזוקה יצאו השבוע לשוק. זה מרגש, זה מתוק וזה מזעזע את אמות הסיפים, אבל האם כל המתוק הזה טעים?

תכף יתרחש עלינו החג הטעים בשנה, בו כל וופל יהפוך לאפיפית פריכה וכל חטיף יתנאה במרקם קראנצ'י כפול ומכופל - תוצאה של שימוש בקמח תפוחי אדמה ותחליפים כשל"פיים נוספים. כדי לגוון את שגרת הפריכות החליטו בעלית להשיק שלושה שחקני חיזוק מהילדות, שעברו מהפך דרמטי-קולינרי לכבוד החג: מרשמלו בטעם בזוקה, טעמי בטעם שוקו ואגוזי (תחזיקו חזק) בטעם קפה.

 

כדי להבין את גודל המהומה יש להתחקות אחרי השורשים ההיסטוריים: כל המתוקים הנ"ל ותיקים ונמצאים בשטח לא מעט שנים. הבזוקה, למשל, הושק לפני כמעט שישים שנה, ורק השנה זוכה לראשונה במרקם חדש וענני. זה מרגש, זה מתוק וזה מזעזע את אמות הסיפים. אבל האם מדובר בבחירה נכונה, או שמא בעל הבית השתגע לחינם? בשביל זה אנחנו כאן, ואם הצלחנו על הדרך לחסוך לכם כמה שקלים, אנחנו שמנמנים ורגועים.

 

>> מצאנו מסעדה אתיופית סודית שעושה תבשיל חומוס מושלם

>> ביי ביי חמץ: פיצת תפוחי אדמה כבר הכנתם?

 

מרשמלו בזוקה


מצד אחד כיף שחסכו כאן בצבע מאכל ולא הלכו על הוורוד האלמותי של המסטיק. מצד שני, קצת מוזר להכניס לפה ענן לבן ואז להתקפל מעודף מתיקות. באמת שרצינו לעוף על ההברקה הקונספטואלית החדשה, אבל גם מי שאוהב מתוק וגם מי שגדל על ברכי המסטיק המקורי, הודה שמדובר באובר-דוז של סוכר, שלא נעצר בבלוטות הטעם ומגיע לעבר האוזניים, הריסים והברכיים. למעשה - קצת כמו לבלוע 6 מסטיקי בזוקה מחוברים. העובדה הזאת הכניעה פחות או יותר את כולם, וגם אחרי מסע שכנועים כבד לא נמצא המתנדב שהצליח לחסל יותר ממרשמלו בזוקה יחיד.

כמה: 6.90 שקלים לחבילה

 

 

 

קצת כמו לבלוע מסטיק. מרשמלו בזוקה
 

קצת כמו לבלוע מסטיק. מרשמלו בזוקה(יעל רייף)

 

לכתבות נוספות שיעניינו אתכם:

>> פריז פינת האנוי: המסעדה החדשה של כוכבת משחקי השף

>> התאילנדית החדשה בשוק רוטשילד אלנבי: מנה אחת שעושה את כל ההבדל

>> נסיכות המטבח: קציצות הדגים המנצחות של צ'יצ'ו

 

טעמי שוקו


אנחנו מכורים לטעמי בערך מהיום שהפסקנו לינוק. תנו לנו גרסאות מיוחדות עם שוקולד מריר או שברי בייגלה מלוח, ונהיה מאושרים. כשקיבלנו את הטעמי בטעם שוקו-קרמל קפצנו משמחה וכמעט נערף ראשנו ממאוורר התקרה, אך כל הטקס הזה היה מיותר לגמרי. חלק דיברו על מרקם שמזכיר PVC, אחרים התלוננו על אנמיות והרוב הסכימו שמדובר בגרסה החיוורת של החטיף האמיתי, שלו כנראה נמשיך לשמור אמונים לנצח נצחים.

כמה: 3.90 לחטיף

 

 

הרעיון חמוד, הביצוע בינוני. טעמי שוקו-קרמל
 

הרעיון חמוד, הביצוע בינוני. טעמי שוקו-קרמל(יעל רייף)

 

אגוזי קפה


הרעיון נהדר. קפה ואגוזים יכולים בקלות להיות חברים הכי טובים, ואם מגישים אותם במרקם הנוגטי של אגוזי - החגיגה גדולה. רק שכאן החגיה לא היתה גדולה בכלל: לא משנה מאיזו זווית נגסנו, לחטיף היה טעם חזק של קפה האג הנוסטלגי. בימים כתיקונם לא היינו מתלוננים על זה, אך כשמדובר בחטיף שאמור להיות מתוק אך מוצף בטעמים מרירים - החך עלול להתאכזב קשות. גם חתיכות אגוזי הלוז המוטמנים בעומק החטיף לא הקלו את תחושת המרירות, ואחרי שהעברנו מפה לפה וחיכינו למצוא בזיק התלהבות ללא הצלחה, סיכמנו בינינו לבין עצמנו שנמתין להברקה של פסח הבא.

 

 

ד
 

ד"ש מהאייטיז. אגוזי קפה(יעל רייף)