BETA
משלוח מאקיקו סושי בר
משלוח מאקיקו סושי בר
,גיל גוטקין

אל תהרגו את השליח - אקיקו סושי בר

במדור החדש "אל תהרגו את השליח" נסקור בכל שבוע שרות משלוחים של מסעדה אחרת, והפעם: אקיקו סושי בר

הקדמה

אקיקו סושי בר היא מסעדת סושי וותיקה למדי מרמת אביב, שפתחה ממש לא מזמן סניף חדש במתחם שרונה, ממנו ביצענו את ההזמנה. בים הסושיות שמציפות את העיר, אקיקו בולטת יחסית בהשקעה בחומרי הגלם ובחוייה הכללית, וזה ניכר גם בעיצוב הסניפים, שהרבה יותר נעימים לישיבה מרוב הסושיות, גם באיכות הסושי, וגם, כמובן, במחיר.

ההזמנה

ההזמנה

 

את ההזמנה עשינו בטלפון ותאמנו מראש הגעה בשעת צהריים. לא נרשמו בעיות מיוחדות בעת ההזמנה, והכל עבר חלק.

המשלוח

המשלוח הגיע בזמן ובשעה בה קבענו. ארוז בשקיות נייר ממתוגות כשבתוכן גם קופסאות הפלסטיק הכל כך מוכרות ממשלוחי סושי, רק ממותגות גם הן. עם האוכל הגיע כל הציוד הנלווה הנדרש, כולל וואסבי, מקלות, ג'ינג'ר (לא צבוע בצבעי מאכל זוהרים), רוטב טריאקי ורוטב ספייסי מיונז הכל כך אהוב על הישראלים. מי היה חסר? רוטב הסויה החשוב כל כך נשכח משום מה, ולא הגיע באריזה. מזל שנשאר לנו קצת ממנו במשרד ממשלוח קודם.

מה הזמנו

היינו שישה רעבים והזמנו לא מעט אוכל.

 

היו שם שתי קומבינציות: קומבינציית A עם דגים (98 שקלים), שכללה שתי יחידות של נגירי טונה וסלמון, שמונה יחידות הוסומקי עם סלמון ואבוקדו, ושמונה יחידות של הוסומאקי טונה ומלפפון. קומבינציה פשוטה למדי, אבל כזו שמציגה את האיכות הגבוהה של הדגים. קצת פחות אורז וקצת יותר דג וירקות (כמו שכל שאר הרולים הצליחו לקיים), והיינו מרוצים לגמרי.

 

משלוח מאקיקו סושי בר
 

משלוח מאקיקו סושי בר(גיל גוטקין)

 

מה הזמנו 2

קומבינציה C עם שתי יחידות ניגירי סלמון ובס, הוסומאקי עם טאמאגו (חביתה יפנית) אוראמאקי קליפורניה (סלמון, אבוקדו ומלפפון) ויחידה אחת של קונוס עם שרימפס טמפורה (125 שקלים) היתה כבר מעניינת וטעימה הרבה יותר, עם יחס טוב של יותר של מילוי לאורז, ועם קונוס מוצלח שהצליח לשמור על פריכות ולא להיות שמנוני מדי. בשתי הקומבינציות, מנות הניגירי היו מצוינות, והכילו כמות נדיבה ביותר של דג.

 

משלוח מאקיקו סושי בר
 

משלוח מאקיקו סושי בר(גיל גוטקין)

 

מה הזמנו 3

Neon Roll עם טונה, סלמון, ג'ינג'ר, אבוקדו, מלפפון ומעטפת של אבוקדו ובצל ירוק (78 שקלים) היה טעים מאוד, במיוחד בזכות העיקצוץ של הג'ינגר והפריכות של הבצל הירוק.

 

משלוח מאקיקו סושי בר
 

משלוח מאקיקו סושי בר(גיל גוטקין)

 

מה הזמנו 4

Misato Roll עם צלופח, אבוקדו, קנפיו (רצועות דלעת כבושה), עטוף באינארי קריספי וטריאקי (78 שקלים) עשה שימוש מעולה בצלופח המתקתק ובאינארי המעט פריך והיה חגיגה כיפית של מרקמים וטעמים מתקתקים, גם בזכות הקנפיו הממכר.

 

משלוח מאקיקו סושי בר
 

משלוח מאקיקו סושי בר(גיל גוטקין)

 

מה הזמנו 5

Baba Roll, עם (קחו אוויר) סלמון חם,אבוקדו, שיטקה, בטטה בטמפורה, אספרגוס, גזר ובצל ירוק, עטוף באפונת וואסבי, אבוקדו ושבבי בטטה עם ספייסי מיונז וטריאקי (82 שקלים) הצליח להיות טעים למרות שרוב הטעמים קצת הלכו לאיבוד בעומס, אבל אולי גם בזכות הריבוי שלהם. כל ביס הרגיש קצת שונה ואולי לא מדובר בסושי המעודן בעולם, אבל הוא בהחלט טעים.

 

משלוח מאקיקו סושי בר
 

משלוח מאקיקו סושי בר(גיל גוטקין)

 

מה הזמנו 6

חוץ מסושי, הזמנו גם מנה אחת של נודלס, יאקי סובה פירות ים (82 שקלים). פירות הים הגיעו בנדיבות יחסית, אבל הרוטב, שהוגדר כרוטב ברביקיו יפני, הרגיש כמו השילוב הדי סטנדרטי בין סויה לטריאקי שכל כך נפוץ פה, ולא הרגיש מספיק מיוחד בהתחשב במחיר של המנה.

 

משלוח מאקיקו סושי בר
 

משלוח מאקיקו סושי בר(גיל גוטקין)

 

מה הזמנו 7

קינחנו עם אגאדאנגו (42 שקלים), שני כדורים עשויים מבצק אורז ובתוכם שוקולד נמס,מריר ולבן. מדובר בכדורי בצק אורז דביק, עם מרקם לא שגרתי, אבל ממכר איכשהו ממולאים בשוקולד חם ומצופים באגוזים ושומשום. בהחלט קינוח שובר שגרה, שהביס הראשון שלו מרגיש מוזר, אבל אחריו קשה להפסיק לאכול. אם רק הוא היה עולה בערך חצי מהמחיר הנוכחי שלו, היינו שמחים להזמין אותו שוב.

סיכום

הסושי של אקיקו הוא אחד המושקעים והטעימים בסושיות העיר, אבל זה בהחלט מתבטא במחיר ולכן מזמינים מאקיקו כשרוצים באמת להתפנק, ולא רק לסתום את החשק לקצת סושי. הרולים המיוחדים יקרים בהחלט, אם כי עמוסים בחומרי גלם מוצלחים, וגם הקומבינציות מרגישות מעט יקרות.

 

אם בסושי בהחלט מורגש שעל האיכות הגבוהה משלמים, דווקא במנת הנודלס והקינוח הרגשנו שהמחיר לא ממש מצליח להצדיק עצמו. ובכל זאת, סיכמנו שהיה מדובר במשלוח מוצלח וטעים ביותר, שהיינו שמחים להזמין שוב, אבל כנראה רק באירועים מיוחדים קצת יותר, ולא סתם לארוחת הצהריים המשרדית הבאה.