BETA

מבחן הסופגניות של nana10

לאחר שאכלנו, הרחנו, לעסנו ובכינו על תאונת הקלוריות. הגיע הזמן להכריע, איזו סופגניה היא הטובה ביותר. האם רולדין תשמור על התואר משנה שעברה? ומי לא עברה את מבחני הסף?

פסקה חדשה

בשנה שעברה היתה זו הסופגניה מבית "רולדין", שקטפה את התואר הנכסף, הסופגניה הטובה ביותר, אך השנה ממצאי הבדיקה מראים נתונים מעט שונים. אולי בגלל המתמודדות החדשות, אולי בגלל השינויים במליות ואולי בגלל שאנשים פשוט רוצים את המוכר והטוב, שמגיע עם ריבת תותים שנמרחת על הפנים ולא משאירה מקום לשאלות.

הקריטריונים שעמדו לנגד עינינו ועזרו לנו בדירוג הסופגניות הם טעם המלית, שמנוניות, אלמנט של חידוש או מקוריות ואווריריות הבצק. באופן גורף ניתן לומר שבתי המאפה ניסו להמעיט כמה שניתן בשמנוניות הסופגניות, אך יחד עם זאת הרחיבו את מגמת סופגניות הגורמה, כנראה בהתאם לביקושים, אחרת אין בידינו תשובה ברורה מדוע אנשים יהיו מעוניינים לאכול סופגניה בטעם חריף - מתוק.

להלן תוצאות מבחן הסופגניות, חנוכה 2009:

במקום הראשון: Belina


סופגניות מבית Belina, הן הוכחה שוותק הוא לאו דווקא הגורם העיקרי במתכון להצלחה. בוטיק הלחם והעוגות במתחם סי & סאן בתל אביב, פתוח מזה שנתיים בלבד, ואך יצא עם קולקציית סופגניות עם מליות בטעמי קרם שמפניה, שוקולד M&M ונוטלה, שזכו בציון כולל העומד על 4.5 נקודות מתוך 5. בין התגובות שהתקבלו במבחן נאמר כי "אלכוהול בסופגניה מפתיע לטובה". בין שאר הפרמטרים קיבלו הסופגניות ציון גבוה במיוחד למקוריות, אחוזי שמן נמוכים ואווריריות הבצק.

במקום השני: טאטי

למקום השני והמכובד הגיעו הסופגניות מבית "טאטי", ביסטרו ובית מאפה שהתרחב בשנה האחרונה גם ללופט הכולל מסעדה איטלקית. הסופגניות זכו לציון כולל העומד על 4.21 נקודות מתוך 5 והגיעו בשלושה סוגים של מליות: שוקולד, ריבת חלב וריבה, כשמתוכן זכה השוקולד לציון הסופי הגבוה ביותר וגרף את כל הנקודות האפשריות. למרות, ואולי בגלל שהסופגניות לא הביעו חידוש או מקוריות, הצליחו בטאטי לקלוע לטעם הרחב ביותר ואף הצליחו לעשות זאת כשהם מעלים תחת ידם את הסופגניה עם אחוזי השמן הנמוכים ביותר מבין שאר המתמודדות.

במקום השלישי: טל בייגלס

הסופגניות מבית "טל בייגלס", רשת אמריקאית הכוללת שלושה סניפים, הצליחו לקלוע לטעם הישראלי ולגרוף 4 נקודות מתוך 5 בציון הסופי. בין שלל המליות ניתן למצוא מליות בטעמי שוקולד בלגי, שוקולד בציפוי סוכריות, שוקולד לבן, ריבת חלב ועוד, כאשר ניתן לומר ללא עוררין כי השוקולד הבלגי היה המועדף ביותר וזכה לכל הנקודות האפשריות. בין התגובות שהתקבלו במבחן נאמר כי "הציפויים מעניינים והמקופלת זה בהחלט שיחוק".

במקום הרביעי: רולדין, קאנאפ'ס ולחמים

אחרי שקטפה בשנה שעברה את המקום הראשון, הצליחה רשת "רולדין" לזכות השנה רק במקום הרביעי עם ציון כולל של 3.5 והיא לא לבד. יחד איתה הגיעו הסופגניות מבית "קאנאפ'ס", רשת של קומבינציות גורמה שהצליחה ליצור עניין רב בקרב אנשי עסקים, משרדים ומסיבות בית, ומאפיית "לחמים" בניצוחו של אורי שפט. בין שאר התגובות שהתקבלו לאחר הטעימות מבית "רולדין" נאמר "הסופגניה בעלת תחתית שומנית והשאירה כתם על הקופסה", אך בה בעת נכתב גם כי "ציפוי השוקולד מעולה". בנוגע לסופגניות מבית "קאנאפ'ס" הדעות היו חלוקות בהתאם למליות השונות. על מלית הריבה נאמר "הטעם הישן והטוב" ואילו על קרם ריבת החלב נכתב" קצת כבד וצמיגי". התגובות על הסופגניות מבית "לחמים" שהגיעו בטעמי לימון, שוקולד וריבת חלב לא השאירו הטועמים מקום לתהיות, בתגובות נכתב פה אחד כי "הסופגניות לא משהו".

במקום החמישי: בן עמי

למקום החמישי או במילים אחרות יש לומר, המקום הלפני אחרון, הגיעו הסופגניות מבית "בן עמי" (רשת קונדיטוריות הכוללת שישה סניפים) עם ציון כולל העומד על 1.75. הסופגניות שהגיעו בטעמי ריבת חלב, ריבה וללא מלית כלל, זכו לתגובות בלתי מתפשרות מצד הטועמים. "הסופגניה בלי טעם", "קשה, יבשה עם מילוי קצמני" ו"יבשה ונטולת טעם". אם לראות את נקודת האור בכל העניין, כדאי לזכור שמדובר פה בחג אחד עם קינוח אחד, ואין הדבר מעיד על מבחר העוגות שיש לקונדיטוריה להציע בשאר ימות השנה.

במקום השישי: סופגניות מבית קיבוץ עינת

קיבוץ עינת הממוקם לא הרחק מראש העין ומספק אוכל מוכן לכל דורש, בתשלום כמובן, תחת השם "בית האוכל", הגיע במבחן הטעימות למקום האחרון עם ציון כולל של 1.7. למרות ההבטחה הכפרית - ישראלית שהתלוותה לסופגניות, מסתבר שהקיבה הישראלית מתקשה להתמודד עם פטריוטיות סוציאליסטית שמגיעה בדמות סופגניה בטעם צ'ילי. בין שאר המליות המאתגרות היה ניתן למצוא סופגניה משמן זית, שזיפים צ'ילי, תפוחים, וניל ותפוחים וצימוקים. בין שאר התגובות שהתקבלו נכתב" לא טעים ושומני" , "מרקם נוראי, לא טעים לאכול, הבצק כמו גומי". שאר התגובות נשארו במערכת.

הנוסחה שהצליחה עשרות רבות של שנים הוחלפה בשנים האחרונות בצורך לשוות לסופגניות מראה אחר, בעל מרקם שונה וטעם יוצא דופן או במילים אחרות ליצור גזע עליון של סופגניות. אז נכון, הגזע העליון הצליח לגבור על החלשים מספר שנים, אבל כולם יודעים מה עלה בסוף בגורלו.