ג'ון גליאנו פוטר מחברת האופנה דיור

חברת האופנה הצרפתית הודיעה על פיטוריו של המעצב הבריטי שנתפס כשהוא מגדף יהודים ואף מתגאה: "אני אוהב את היטלר"

 רגע לפני פתיחת שבוע האופנה בפריז, בית האופנה הצרפתי" דיור" הודיע הערב (שלישי) על סיום העסקתו של מעצב העל ג'ון גליאנו, זאת בעקבות פרשת ההתבטאויות האנטישמיות והוידיאו שהופץ ברחבי האינטרנט בו תועד גליאנו אומר "אני אוהב את היטלר" ומגדף נשים שחשב שהן יהודיות, כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

  

הפיטורים מגיעים לאחר שהמעצב, אשר הלביש בין היתר את הנסיכה דיאנה, קרלה ברוני ועוד יפהפיות בינלאומיות, נעצר בסוף השבוע על ידי המשטרה בטענה כי היה מעורב בעימות מילולי בבית קפה בפריז. אישה שישבה לצידו טענה כי קילל אותה ללא הפסקה. בין היתר צוטט כאומר שצריך להרוג אותה ויש לה "פנים יהודיות מלוכלכות". בהמשך נחשף וידאו בו הוקלט גליאנו על ידי יושב בית קפה שהבחין בו מגדף אישה שהאמין כי היא יהודייה. "את יהודייה מלוכלכת, כל היהודים מכוערים, "למה שלא תסתלקי מכאן? קרובי המשפחה שלך היו צריכים למות בשואה. אני אוהב את היטלר".

  

גליאנו הכחיש בתחילת השבוע את האשמות נגדו בגין אנטישמיות, אך הושעה מ"דיור" ביום שבו הסיפור עלה לכותרות. בנוסף, פרזנטורית קו הבישום של "דיור", זוכת האוסקר הטרייה נטלי פורטמן, לקחה את ההזדמנות לומר למעסיקיה מה היא חושבת על המקרה, כיהודיה כשרה: "אני מזועזעת ונגעלת מדבריו; לא רוצה שום קשר איתו".

 

 

סידני טולדנו, נשיא ומנכ"ל חברת "דיור", הגיב על הפיטורים של גליאנו הערב: "אנו מגנים את האמירות שנאמרו על ידי ג'ון גליאנו, ואני רוצה להבטיח שהן יוצאות כנגד על הערכים שבית האופנה של כריסטיאן דיור מייצג".

 

טולדנו אף אישר שהפיטורים של גליאנו הם מיידיים, ושהם ייכנסו לתוקף החל ב-2 במרץ.

 

>>> נטלי פורטמן נגד ג'ון גליאנו