אסי דיין שוחרר למעצר בית בפונדק של כושי רימון בערבה

היוצר והשחקן המוערך שוחרר ממעצר, לאחר שנמצא עבורו חלופת מעצר המקובלת על בית המשפט. דיין נאשם כי תקף באלימות את חברתו לשעבר ואיים על חייה. השופט קבע עוד כי על פי חוות הדעת של הפסיכיאטר המחוזי, דיין כשיר לעמוד לדין

בית משפט השלום בתל-אביב הורה הבוקר (רביעי) לשחרר למעצר בית את השחקן והבמאי אסי דיין, החשוד בתקיפת זוגתו. דיין ישהה במעצר בית ב-"פונדק 101" של כושי רימון בערבה.

בהחלטת בית המשפט נקבע כי דיין נמצא כשיר לעמוד לדין, לאחר שעבר בחינה פסיכיאטרית, וכי לאחר טיפול תרופתי הוא אינו מהווה סכנה לעצמו או לחברה. השופט קבע עוד כי כיוון שמדובר באתר המרוחק ממקום מגוריה של המתלוננות נגד דיין, חברתו לשעבר, אין חשש מכך שדיין יתקרב למתלוננת.

הפרשה החלה כאשר חברתו לשעבר של דיין, התלוננה כי הוא תקף אותה ואיים על חייה כאשר נופף מולה בסכין. נ', סיפרה בראיון מיוחד לחדשות 10 כי דיין מתעלל בה פיזית כבר זמן ממושך. היא סיפרה על מקרה בו הוא נתקף בהתקף שגעון בעת שפספס טיסה בשדה תעופה והוציא את זעמו עליה. "הוא נלחץ, השתולל, הפיל אותי על הרצפה וחבט בי".

אסי דיין הוא במאי קולנוע, תסריטאי, שחקן, צייר, משורר, סופר, פזמונאי ופובליציסט ישראלי. הוא נחשב לאחד מאנשי הקולנוע הישראלים המשפיעים ביותר בשנים האחרונות, וכן לאחד מהשחקנים הבולטים בקולנוע ובטלוויזיה בישראל בשנות האלפיים. בין הסרטים החשובים ביותר שכתב וביים דיין: "גבעת חלפון אינה עונה", "שמיכה חשמלית ושמה משה", "שלאגר" ו"החיים על פי אגפא". דיין זכה בפרסים רבים על סרטיו ויצירותיו.