פיל ספקטור בדרך לכלא

שש שנים לאחר שגופתה של השחקנית לנה קלרקסון נמצאה בביתו, הכריע חבר המושבעים כי מפיק המוזיקה פיל ספקטור הוא זה שלחץ על ההדק. העונש הצפוי הוא לא פחות מ-15 שנות מאסר

המפיק המוזיקלי פיל ספקטור נמצא הלילה (שלישי) אשם ברצח מדרגה שנייה. בתום כ-30 שעות של דיונים הכריעו המושבעים כי לנה קלרקסון, השחקנית שנמצאה ירויה בביתו של ספקטור שבהוליווד בשנת 2003, נורתה על ידו.

זהו המשפט השני שנערך לספקטור בן ה-69 באישום זה - זאת לאחר שהדיונים בנושא שנערכו בשנת 2007 הסתיימו ללא החלטה. עורך הדין של ספקטור טען כי מרשו צריך להישאר חופשי עד למתן גזר הדין, אך השופט, לארי פול פידלר חשב אחרת והורה על מאסרו המיידי של ספקטור.

העונש על רצח מדרגה שניה נע בין 15 שנות מאסר לבין מאסר עולם. טרם נקבע מועד למתן גזר הדין.

ספקטור נולד ב-1940 למשפחה יהודית בניו יורק, שעקרה ללוס אנג'לס לאחר שאביו התאבד, ושם החל לפתח את הקריירה המוזיקלית שלו. במהלך שנות השישים, כאשר במשך השנים עבד בין השער עם הביטלס, הרמונס וטינה טרנר. האפקט המוזיקלי המזוהה ביותר עם ספקטור הוא "קיר הסאונד" - יצירת צליל עשיר של תזמורת שלמה באמצעות שילוב הקלטות של נגנים שונים.

בשנת 1973, במהלך עבודה משותפת עם ג'ון לנון על התקליט "רוקנרול", חווה ספקטור התמוטטות עצבים שגרמה לו להשתולל באולפן תוך כדי שהוא מנופף באקדח, מה שהרתיע את לנון שהחליט לסיים את העבודה לבדו

לאורך שנות השמונים דעכה הקריירה של ספקטור, ופרוייקט בו הוא אמור היה להשתתף בשנת 2003 התבטל לאחר שגופתה של קלרקסון נמצאה בביתו.

קלרקסון, שכיכבה בשנת 1985 בסרט "המלכה הברברית" לא הצליחה לקבל תפקידים נוספים בקולנוע, ונאלצה לעבוד כמארחת במועדון לילה - שם פגשה את ספקטור. הנהג שלו אסף את המארחת לביתו של המפיק, ושלוש שעות לאחר מכן נמצאה גופתה של הירויה.

התביעה טענה שלספקטור עבר של אלימות וכי הוא נהג לאיים באקדח על נשים שביקשו לעזוב אותו. ההגנה טענה כי קלרקסון ירתה בעצמה. כעת השופט פידלר צריך להכריע כמה שנות מאסר לגזור על מי שהצליל שיצר מזוהה עם פס הקול של שנות השישים המוקדמות.