מיה דגן: "ילדתי כמו חיה"

כל אישה אחרי לידה מכירה את היום בו חופשת הלידה נגמרת, גם למיה דגן זה קרה. השבוע היא חזרה לבמה, ומספרת על הסיבוך אחרי הלידה שכמעט הפך אותה למשותקת

מיה דגן נעדרה חצי שנה ממסדרונות התיאטרון שכל כך מוכרים לה, התינוקת עמליה נשארה עם אבא שלה, ערן ועם המטפלת. מיה בקושי משחררת, צמודה לדיווחים מהבית בסלולרי.


ההומור הציני של מיה בענייני ילדים, לפני הלידה, עבר לה לגמרי. "אני הכל, חרדתית, היסטרית מניקה", היא מספרת. דגן חוזרת להצגה "החברות הכי טובות" שכתבה ענת גוב. אחרי הפסקה כל כך ארוכה היא טיפה חלודה ולכן השחקניות מתרגלות איתה את הטקסטים.


מיה כבר שיחקה אמא בעבר, הייתה לה אפילו סצנת לידה בסדרה "אמא ואבאז" אבל שום דבר לא הכין אותה לדבר האמיתי. "הייתי כמו רוקי 4", היא מספרת על הלידה, "לחצתי כמו משוגעת, כמו לביאה, כמו חיה".


לכל אישה קשה להתאושש אחרי לידה, אבל מיה נאלצתה להתמודד עם סיבוך קשה. העירוי האפידורלי שקיבלה גרם לה לתסמונת מוכרת, שהשביתה אותה לתקופה ארוכה, ממש בלי יכולת לשלוט ברגליה. היא הסתתרה מהעולם שבועות ארוכים עד שעמדה שוב על הרגליים. "הלכתי כל יום לפיזיותרפיה, נחתי ובכיתי, הייתה לי גם עזרה".

 

ערב טוב עם גיא פינס בצפייה ישירה ב-VOD של nana10.

 

לגיא פינס יש טוויטר, בואו לעקוב אחריו