השערוריות שעשו את 2010

מהבגידות של טייגר וודס והטירוף של מל גיבסון ועד לרומן של רן שריג ודנה ספקטור - ליבי בגנו אספה את 10 השערוריות הגדולות של 2010

בכל סוף דצמבר, בעודנו מסכמים ומנתחים את שלל האירועים שחווינו ב-12 החודשים שחלפו ונזכרים בסרטים, הספרים, האלבומים והאנשים שעשו לנו את השנה, אי אפשר שלא להיזכר גם בתקריות ופרשיות שהוכיחו לנו בפעם המי יודע כמה שרכילות היא אחד הדברים הכי כיפיים להתעסק בהם לעתים ושפאדיחות של אנשים אחרים, בעיקר אם הם מפורסמים ועשירים, הן משהו שהמין האנושי כנראה לא יידע ממנו שובע לעולם. אספנו את עשרת הסקנדלים שעשו הכי הרבה רעש וכותרות בשנה החולפת והפכו את כולנו לקצת יותר צהבהבים:

טייגר וודס

מה שהתחיל בסוף 2009 בהתנגשות מסתורית של מכוניתו מחוץ לאחוזה המפוארת של טייגר וודס באורלנדו,  הפך עם פרוץ 2010 לאחת משערוריות הסקס המסעירות והמפתיעות של העשור. טייגר וודס, הגולדן בוי של עולם הגולף, ספורטאי נערץ ואהוב, בעל תדמית מצוחצחת וממורקת הוא למעשה סקס מניאק נטול מעצורים. עם אישה יפהפייה בבית ושני ילדים שלא יודעים מה אבא עושה כשהוא נוסע לטורניר מחוץ לעיר, הלכה ונחשפה אט אט מסכת של הרבה יותר מסתם בגידה, אלא שורה ארוכה ובלתי נגמרת של מאהבות וסטוצים שחלקו את יצוען עם הנמר במכנסיים המשובצים. מה שהפך את כל העסק לדוחה אף יותר, היה טעמו הזול של וודס בנשים עימן נאף. בעיקר בהתחשב בעובדה שאם ילדיו ורעייתו הנאמנה היא דוגמנית שוודית עוצרת נשימה.

בעוד הוא מנסה לשקם את המוניטין והקריירה, סאות'פארק כבר התלבשו על הכוכב שסרח ואשתו, אילין נורדגרן, שהראתה חוזק נפשי וקלאסה לאורך כל הפרשה, ארזה את הפקלאות ביחד עם מאה מיליון דולר שקיבלה בהסכם הגירושים.

מל גיבסון

זה לא שמערכת היחסים שלנו עם מל גיבסון הייתה תקינה לפני הסקנדל האחרון, אבל נדמה שמי ששמר עד לא מזמן את התקפי הזעם שלו לקבוצות מיעוט אתניות וליהודים, החליט לשחק יותר קרוב לבית הפעם. ביולי האחרון החלו לטפטף קלטות אודיו של גיבסון (כשהודלפו ככל הנראה על ידי האקסית הזועמת שלו אוקסנה גריגורייבה) בהן הוא מתנשף, צורח וצווח ומתבטא באלימות ובגזענות מבהילות כלפי אם בתו. על הדרך הוא גם מעליב בערך כל אוכלוסיה על פני כדור הארץ ולא שוכח לציין בפני אוקסנה שאם תמשיך בדרכיה היא תיאנס על ידי חבורה של כושונים. אחר כך הוא גם אמר משהו על רצונו בדם של יהודים על הידיים, אבל תכל'ס, אנחנו כבר רגילים, אז לא התרגשנו. הוליווד רעשה וגעשה ובעיקר הובכה מהפגנת הזעם הפתטית והפסיכוטית של הכוכב, ומלבד גילויי תמיכה נדירים (וופי גולדברג וג'ודי פוסטר וזהו בערך) לעיר הסרטים אין ממש כוח או סבלנות לנשק הקטלני ושמו מל גיבסון.

סנדרה בולוק

השנה של סנדרה בולוק נפתחה עם שלל פרסים על תפקידה ב"הזדמנות שנייה" ולבסוף, גם עם האוסקר המיוחל שהוענק לה בתחילת מרץ. עבור בולוק, אחד האנשים האהובים בהוליווד, אבל לא בדיוק שחקנית שלוקחים ברצינות, היה זה רגע מכונן בחיים ובקריירה ומי שליווה אותה באהבה לאורך כל עונת הטקסים, ומי שקיבל ממנה טונות של אהבה ופרגון בנאומי התודה שלה, היה בעלה, האופנוען המקועקע והמחוספס, ג'סי ג'יימס. מאושר עילאי הפכו חייה של בולוק לסיוט תקשורתי שבועיים בלבד לאחר הרגע הגדול שלה בפרסי האקדמיה. ג'יימס התגלה כנואף סדרתי שניהל רומן של כמעט שנה עם דוגמנית קעקועים סקאנקית בשם קאט וון די. שמועות על רומנים נוספים החלו לצוץ שלא לדבר על אותה תמונה מפורסמת של ג'יימס עם כובע של קצין נאצי מצדיע במועל יד שבוודאי לא עזרה. בולוק נעלמה מעל פני האדמה עד יעבור זעם בעוד ג'יימס ניסה לבצע בקרת נזקים עם הבטחות לאשפוז במרכז טיפולי וראיון טלוויזיוני עתיר דמעות. בולוק צפה חזרה מספר שבועות לאחר מכן כשהיא נראית טוב מתמיד ומאושרת בחלקה עם תינוקה המאומץ החדש, לואי, שהפך להיות הגבר החדש בחייה. ביוני הפכו הגירושים בין השנים לרשמיים.

אווה לונגוריה

אווה לונגוריה המהממת אף פעם לא הייתה עקרת בית אבל לפני פחות מחודשיים היא הפכה לדי נואשת כשחייה הקסומים עם בעלה, הכדורסלן טוני פרקר הפכו לסיוט. לונוגריה מסתבר, גילתה מאות הודעות טקסט מאישה אחרת על המשיבון הקולי של פרקר, שהיו בעלות אופי שאינו משתמע לשתי פנים. מה שהיה מביש עוד יותר היה הגילוי שמדובר ברעייתו של אחד מחברי הקבוצה של פרקר, הסן אנטוניו ספרס. אחרי שלונגוריה התעמתה עימו, הודה פרקר בפניה שניהל רומן עם ארין בארי, אשתו של הקולגה, ברנט בארי. מה שזה אומר כמובן, שחיים של עוד זוג נהרסו על הדרך ושאווה, שהגישה בקשה לגט ב-17 לנובמבר, חזרה לשוק לשמחת גברים ברחבי אמריקה.

לינדזי לוהן

לינדזי לוהן היא אחד המקרים העצובים (והאבודים) של הוליווד ואין ספק שהשנה הייתה הגרועה בתולדותיה הקצרים. ביולי נגזרו עליה 90 יום בכלא לאחר שהפרה את תנאי המבחן שנקבעו לה עם מעצרה על נהיגה בשכרות ב-2007. אחרי הרבה דמעות וסצנות, לינדזי לקחה את זה כמו גבר ונכנסה לסרבל הכתום ל-13 ימים בלבד. היא שוחררה מכלא לינווד על מנת להיכנס למוסד גמילה אבל שהותה, שתוכננה לשלושה חודשים אינטנסיביים של התנערות מהרגליה הרעים, הפכה לאפיזודה חולפת בת 22 ימים. לינדזי המשיכה כביכול את הטיפול כמטופלת חוץ אבל נכשלה בכל בדיקת סמים שעברה. באוקטובר ניסתה שוב את הקטע הזה של גמילה, שלא ממש עובד לה, ושוב לא החזיקה מעמד יותר משלושה שבועות. בינתיים היא גם איבדה עבודות ותפקידים על ימין ועל שמאל וגם חזרה בהוראת בית המשפט, לגמילה, הפעם במכון בטי פורד. בשבוע שעבר היא הואשמה בתקיפתה של אחת מעובדות המקום לאחר שזו ניסתה לערוך בה בדיקת אלכוהול כשלינדזי וחברותיה לגמילה חמקו וחזרו באישון לילה מבילוי. קשה לעקוב אחר מעלליה של לילו אבל לא קשה להבין שהיא ממש, אבל ממש, לא עלתה עדיין על דרך המלך.

מיילי סיירוס

אם כל הכוכבות הצעירות בהוליווד היו כמו טיילור סוויפט, רבים הסיכויים שצהובוני העולם היו פושטים את הרגל. אבל בהיעדרה מהשטח של לינדזי לוהן המאוסה והכאילו נגמלת , נפרצה הדלת עבור מיילי סיירוס שקילפה ממנה את תדמית האנה מונטנה הסכרינית רק כדי לחשוף טיפה יותר מדי. זה התחיל ביוני, עם צילום שפורסם ב-TMZ בו נראית סיירוס נטולת תחתונים במהלך צילומי קליפ. העובדה שהייתה עוד קטינה בזמן הפרסום עוררה זעם רב ואיכשהו, מיילי יצאה שלמה מהפרשייה. אבל אז הגיעה הפרידה מהחבר ליאם המסוורת' והגירושים של הוריה ולפתע החלה מיילי להסתובב עם פריטים שנלקחו היישר מהמלתחה של טיילור מומסן ולהיראות כמו נרקומנית מוזנחת. שיאו של השנה הלא ממש מזהירה של סיירוס הגיע בתחילת דצמבר עת חגגה את יום הולדתה ה-18 כשסרטון וידאו בו היא מורידה ראשים בבאנג ומבסוטה מהחיים דלפו לרשת. היא מצדה מיהרה לטעון שעישנה סאלביה ולא מריחואנה. כן, גם לינדזי אמרה שזו אבקת סוכר.

דמי לובאטו

בארץ אולי מכירים אותה פחות, אבל דמי לובאטו היא כוכבת ענק בארה"ב ובעולם ונחשבת לעוד סטארית מפס הייצור של דיסני ממנו יצאו בין היתר מיילי סיירוס, האחים ג'ונאס וסלינה גומז. לובאטו היפה והמוכשרת כיכבה בסדרת הנוער המצליחה "Sonny With a Chance" ובסרטי "קאמפ רוק" לצד האחים ג'ונאס, שם גם פרח הרומן שלה עם ג'ו ג'ונאס, הבתול הכי הארטברייקר בהוליווד. עם קריירת משחק ושירה ממריאה ורומן מתוקשר ופוטוגני הכל נראה ורוד עבור לובאטו בת ה-18 עד שנובמבר האחרון היא הודיעה על פרישה בסיבוב ההופעות המשותף שלה עם הג'ונאסים וכניסה למכון טיפולי בשל בעיות רגשיות ורפואיות. התבנית הקבועה של ילדת דיסני מצוחצחת שלפתע מתאשפזת בשלבי קריסה מתקדמים כבר מוכרת היטב, ואט אט הסתבר שלובאטו סובלת מהפרעות אכילה ואף חותכת את עצמה. האצבע המאשימה הופנתה עד מהרה לג'ו ג'ונאס, שנטש אותה לאנחות והחל ברומן סוער עם אשלי גרין בערך שתי דקות לאחר מכן. כאילו כל זה לא מספיק, לובאטו נאלצה להתמודד עם תביעה של רקדנית ליווי שטענה שהכוכבת הכתה אותה במהלך ויכוח שפרץ על אוטובוס סיבוב ההופעות בו שהו. לובאטו והרקדנית, אלכס וולש, הגיעו השבוע להסדר כספי מחוץ לכותלי בית המשפט.

קובי ומשה פרץ

זה לא שאנחנו חושבים שהם אותו בן אדם, או אפילו קרובי משפחה, אבל שניים מהכוכבים הגדולים ביותר של המוזיקה הים התיכונית בארץ חוו השנה טראומות דומות, אז למה לא לאחד לצורכי צרת רבים? אחרי שבקושי שרד את פרשת השלופים-שלוכים של סוף 2009, במרץ האחרון נחשפו פרטים מחקירה של רשות המיסים נגד קובי פרץ במהלכה התגלתה כספת ובה מיליון שקלים. קובי ואמרגנו עוכבו לחקירה והחשד להעלמות מס עמד על כמה מיליוני שקלים. פרץ המשיך לשדר עסקים כרגיל אבל בסלטי צבר החליטו שהפרשייה הזו לא יושבת טוב על פרזנטור והחליפו את פרץ בליאור נרקיס. מיותר לציין שקובי לא העריך את הנפנוף ונוצרה מתיחות גדולה בינו לבין נרקיס. בחברת "באג" דווקא החליטו לגזור קופון על צרותיו של פרץ והעניקו לו קמפיין. האש שהופנתה לקובי מצאה מטרה חדשה באוגוסט, כשמשה פרץ ומנהלו האישי נחקרו בחשד שלא דיווחו על חלק ניכר מהכנסותיו של הזמר המצליח, שהפך לפרזנטור של חברת אירוקה וסגר הופעות מפוצצות בהיכל התרבות וקיסריה.

בינתיים, למרות כל ההמולה סביב החקירות הפרשיות, הדבר השערורייתי ביותר שקובי פרץ עשה השנה הוא לקרוא לחנה לסלאו בהמה.

הראל סקעת

אחרי שחזר מאוכזב מהמיקום באירוויזיון, עבר על הראל סקעת קיץ לא קל. ולא רק בגלל מזג האוויר המחניק. הדרישה שבעבעה מתחת לפני השטח מסקעת לחשוף את נטיותיו המיניות, הפכה לשיחת היום בברנז'ה ובמדורי הרכילות. השיא הגיע בעצרת ציון יום השנה לרצח בבר נוער של הקהילה הגאה. סקעת מגיע, מופיע ומזדהה, גל אוחובסקי אומר שהופעתו של סקעת משפילה אותו ואחר כך ממשיך לדבר על הנושא, בלי לקרוא לילד בשמו, בתוכניתו בערוץ 24. גם אביעד קיסוס מביע את מורת רוחו מהתנהלותו של סקעת בתוכנית הרדיו שלו ונדמה שטבעת החנק הולכת וסוגרת על הראל האומלל שניצב בפני החלטה, שאינה החלטה בכלל שכן היא נעשתה עבורו. בסוף אוקטובר הוא התוודה בפני עם ישראל על הקושי, המאבק והנטייה המינית שלו בסרט דוקומנטרי מיותר ולא ממש חושפני כמו שהיה טרחני. אפשר לעבור לאאוטינג הבא.

רן שריג ודנה ספקטור

לא היה קשה לנחש, בעיקר אם צפיתם ב"מחוברים" באדיקות, שנישואיהם של עידית ורן שריג מצויים באופן תמידי על קצה התהום. הוא, עם הנרקוטיקה, המגלומניה והמילים הגבוהות. היא, עם הפאסיב-אגרסיב שיט שלה והפרצוף החמוץ. רצינו להאמין שאהבה תנצח אבל לא היינו מוכנים לפרשיית אהבים סוערת עם הכוכבת של סדרת האם, שפירקה אף היא משפחה עבור האיחוד האינטלקטואלי והלא טהור שלה עם התסריטאי המתוסבך. רן שריג ודנה ספקטור שברו את כל הכלים. הם עזבו את כל מה שיקר להם מאחור בשביל להיות ביחד וזעזעו את המדינה עם הכנות, האומץ וכן, גם החוצפה ששזורה ברומן שלהם. שני אנשים שהיצר הוא הדבר היחיד שמוביל אותם, הופכים לחומר הטוב ביותר לכותרות. אחרי חופשה באמסטרדם, קצת צרות עם החוק ואמי בינלאומי (שכלל גם כסאח עם אדיר מילר), נראה לנו שהשניים האלו בדרך הבטוחה להתברגנות משותפת. לא משנה כמה הם ירצו להכחיש.