כספת המליונים של קובי פרץ

בחקירה שמנהלת רשות המסים נגד הזמר, התגלתה ברשותו כספת שאת קיומה הכחיש, ובה למעלה ממליון שקלים. פרץ שוחרר בערבות אך רכביו עוקלו ומעצר אמרגנו, החשוד כי סייע להעלמת הכנסות בהיקף של מליוני שקלים, הוארך בשלושה ימים

הזמר קובי פרץ, החשוד בהשמטת הכנסות הנאמדות לטענת רשות המסים במיליוני שקלים, שוחרר היום בערבות בהיקף כולל של מליון וחצי שקלים לאחר שנחקר תחת אזהרה בידי חוקרי הרשות. יחד איתו נחקר גם אמרגנו יוחאי יעיש, שמעצרו הוארך בשלושה ימים בעקבות חשדות לדיווח כוזב, השמטת הכנסות וסיוע להעלמת הכנסות. בכספת שהתגלתה בבנק, ושאת קיומה הכחיש פרץ, התגלו כספים בהיקף של למעלה ממליון שקלים. פרץ מכחיש את כל החשדות המיוחסים לו.

מלבד ערבות במזומן בסך 50 אלף שקלים, התחייבות על סך מליון שקלים וערבות בנקאית של חצי מליון שקלים, הטילה הרשות עיקול על שני כלי הרכב של הזמר ואשתו, השווים ביחד למעלה מ-300 אלף שקלים.

החקירה החלה לאחר שבדוחות שהגיש פרץ על הכנסותיו בשנת המס 2008 דווח על רווח נקי של 326,000 שקלים בלבד, אך מביקורת שנערכה בספרי אמרגנו עלה חשד לפיו הלה סייע לו להשמיט הכנסות בסכומים של מיליוני שקלים.

מליון שקלים במזומן והופעות בחו"ל שלא דווחו

אתמול ערכו חוקרי מס ההכנסה ומע"מ חיפוש בביתו של פרץ, במהלכו נשאל הזמר האם ברשותו כספת, בבית או במקום אחר, והוא השיב בשלילה. אולם, מעיון במסמכים שנתפסו בחיפוש עלה כי יש לו כספת בבנק. כשנשאל בשנית בדבר אחזקת כספת, השיב פעם נוספת בשלילה, לטענת החוקרים. פרץ נלקח לחדר הכספות בבנק, ובכספת על שמו נמצאו מזומנים במטבעות שונים - למעלה מ- 300,000 דולר, כ- 10,000 יורו ו-180,000 שקלים. כשנשאל לגבי מקור הכספים בחר פרץ לשמור על זכות השתיקה.

על פי רשות המסים, הופעותיו בחו"ל של הזמר בשנים האחרונות לא דווחו לרשויות המס. הזמר, יחד עם אמרגנו, חשוד בהשמטת הכנסות בגין הופעות אלו בסכום של כחמישה מיליון שקלים. מהבקשה להארכת מעצרו של האמרגן יעיש, עולה חשד לפיו האמרגן, בסיוע יועץ מס, דרש הוצאות כוזבות בסכומים של מיליוני שקלים.

אתמול נערכו חיפושים בבית האמרגן, נתפסו מסמכים ומחשבים, האמרגן ורעייתו הובאו לחקירה. לפי בקשת המעצר, האמרגן מנהל את ספר ההזמנות של ההופעות באירועים פרטיים ומארגן את ההופעות של הזמר באולמות בארץ ובחו"ל. ממצאי החקירה מורים כי האמרגן גובה כ-45,000 שקלים עבור הופעה באירוע פרטי ובשנת 2009 היו כ- 250 הזמנות לאירועים. בשנה זו דווח לרשויות המס על מחזור הכנסות של כ- 6.4 מיליון שקלים והוצאות בסך 5.6 מיליון שקלים, שחלקן הגדול חשוד ככוזב. כמו כן, לאמרגן מיוחס החשדות כי סייע לצוות האמנים של הזמר להעלים הכנסות וכי השמיד מסמכים. ‏

מיחסי הציבור של קובי נמסר לנו בתגובה כי "החקירה הסתיימה, קובי שוחרר, יש לו הופעה היום בערב, ואנחנו מכחישים את כל החשדות המיוחסים לו".

פרסום ראשון בשעה 11:11 , עדכון אחרון בשעה 17:00.