מדונה לא תאמץ ילד נוסף

שלושת ילדיה של מדונה יכולים לנשום לרווחה: הם לא יצטרכו לחלוק את תשומת הלב ודמי הכיס של מלכת הפופ עם צ'יפונדו ג'יימס בת השלוש ממלאווי, מכיוון שבית המשפט במדינה סירב לאשר את אימוצה

בשימוע שנערך הבוקר (שישי) בדלתיים סגורות בבית המשפט במלאווי, הוחלט שלא לאשר למדונה לאמץ את הילדה בת השלוש צ'יפונדו "מרסי" ג'יימס, זאת בשל חוק מקומי הדורש מההורים המאמצים לחיות במדינה פרק זמן מינימלי של 18 חודשים.

הכוכבת בת ה-50 הגיעה למלאווי בתחילת השבוע על מנת להתחיל את תהליך האימוץ, בשלב זה, לא ברור על פי הדיווחים בסוכנויות הידיעות האם נכחה בבית המשפט כשהתקבלה ההחלטה, אך על פי עורך דינה, היא תוכל לפנות לבית המשפט העליון של המדינה בכדי לערער על ההחלטה.

על פי הצהרת בית המשפט, אמה של צ'יפונדו מתה בגיל 14, זמן קצר לאחר שילדה אותה ואין איזכור לאביה, בעוד מי שאישר את האימוץ מטעם המשפחה הוא אחיה של האם. הניסיון של מדונה לאמץ את צ'יפונדו גרר תגובות נגד מד ארגונים שונים לזכויות הילד בטענה שהילדה צריכה להישאר קרובה לבני משפחתה, מדונה אמרה בתגובה שסבתא של צ'יפונדו לא יכלה לדאוג לה וש"אני אוכל להבטיח את בטחונה ולהפוך אותה לחלק קבוע ממשפחתי. למנוע ממני את האפשרות לאמץ אותה יחשוף אותה לקושי רגשי ולטראומה שניתן יהיה למנוע".

מדונה נתקלה בבעיה דומה בשנת 2006, אז הגיעה למלאווי בפעם הראשונה כשצילמה סר דוקומנטרי על משבר העוני ומגיפת האיידס, ובמהלכו הגישה בקשה לאמץ את דיוויד בנדה, כיום בן 3. לביקור הנוכחי במדינה הדרום אפריקאית הגיעה מדונה עם שלושת ילדיה: לורדס בת ה-12, רוקו בן ה-8, ודיוויד, שאותו אף לקחה לביקור אצל אביו הביולוגי, אותו פגש בפעם הראשונה מאז עזב את מלאווי לאחר שאומץ.

>>> מדונה נוחתת במלאווי
>>> מתכננת על ילד נוסף, רצוי דרום אפריקאי