פיש אנד אפל

"הבריטים יותר אינטליגנטים מהאמריקאים". גווינת' טוענת שדבריה לא הובנו

גווינת' פאלטרו סובלת מפיצול אישיות קל. או שהיא פשוט לא יודעת להחליט אם אמריקה היא כוס התה שלה. השחקנית צוטטה בעיתון פורטוגזי מהללת את הממלכה המאוחדת: "אני אוהבת את סגנון החיים הבריטי. הוא לא קפיטליסטי כמו באמריקה. אנשים לא מדברים רק על כסף ועבודה בזמן ארוחת הערב, אלא על דברים מעניינים יותר. אני אוהבת לגור כאן כי אני לא מתאימה לצד הגרוע שבמנטאליות האמריקאית. הבריטים הרבה יותר מתורבתים ואינטליגנטים מאשר האמריקאים".

כעת טוענת גווינת' כי דבריה הוצאו מהקשרם, ובראיון למגזין "פיפל" האמריקאי נשמעה כבר אחרת לגמרי: "קודם כל, אני מרגישה גאה להיות אמריקאית. כשמסתכלים על שאר העולם, אנחנו כל כך ברי מזל, וזה משהו שאבא שלי תמיד אמר לי. כל כך התרגזתי לגלות שזה מה שפורסם. בחיים לא הייתי אומרת דברים כאלו. בהחלט לא אמרתי שהבריטים חכמים ומתורבתים יותר מאשר האמריקאים.

"אני ילדת ניו-יורק. ככה אני תמיד רואה את עצמי וחושבת על עצמי. אני חיה חצי מן הזמן בבריטניה כי אני נשואה לבחור בריטי. זה לא שעזבתי את אמריקה. אמרתי שהתרבות באירופה עתיקה יותר, וזה שונה. אני תמיד אומרת שבאמריקה אנשים חיים כדי לעבוד, ובבריטניה הם עובדים כדי לחיות. יש דברים חיוביים בשני הצדדים".