מילה של דין דין

דין דין אביב מזמינה אתכם לפתוח אחלה יום עם האלבום של אבישי כהן

אבישי כהן – Continuo

אבישי כהן הוא אחד ממוסיקאי הג'אז הגדולים שיצאו מישראל, שמסתובב באירופה. קיבלתי את הדיסק Continuo מחברה טובה שלי שהמליצה לי לשמוע אותו. זהו דיסק בוקר קלאסי - כשאני שמה אותו, היום שלי נראה אחרת.

Continuo הוא אלבום ג'אז אינסטרומנטאלי אחר, משהו שטרם נשמע. יש בו אלמנטים ים תיכונים -אתניים, עם השפעות יהודיות והשפעות מדבר. בשמיעה, אפשר להרגיש שהנשמה שלו עוברת לספירה אחרת. זה מדהים. לצד כל אלה, יש באלבום מלודיות פשוטות שמחלחלות עמוק.

אבישי עובד עם שלושה מאסטרים באלבום הזה: סם ברש (Sam Barsh), מרק גוויליאנה (Mark Guiliana) תופים ופרקשן, ועמוס הופמן, שהוציא לא מזמן אלבום בכורה בשם "נעמה".

עם סם ומרק הוא עובד כבר הרבה זמן, במסגרת הטריו שלו. חובה לראות אותם בכל פעם שהם מגיעים להופיע בארץ. זאת חוויה מטורפת, להאזין לייב למוסיקה שלו. בפעם האחרונה שהם ביקרו כאן, בדיוק ילדתי, והצטערתי מאוד שפספסתי.

למרות שאבישי כהן הוא קונטרבסיסט, האלבום אינו מוגש על טהרת הבס, אלא שם דגש על המוסיקאי שבו. במנגינות שלו, הוא מפרגן לכלים שמלווים אותו. אבישי כותב את כל החומר ואחראי על כל ההפקה המוסיקלית, מלבד קומפוזיציה אחת, שטוביה שלונסקי עזר לו איתה. יש לנו הרבה סיבות להתגאות במוסיקאי הזה, שמסתובב בעולם ועושה לנו כבוד.

אני חושבת שהוא מפיץ את הניחוח הארצישראלי בצורה שמאוד-מאוד ייחודית לו. זה דיסק חובה בכל בית, באמת. האלבום אמור לצאת לאור כאן בחודש יולי. זה שלנו, וזאת אחלה גאווה.

לאתר הרשמי של אבישי כהן >>

דין דין אביב הוציאה לאחרונה אלבום בכורה בשם "סודותיי" (הד ארצי). ביום שלישי הקרוב היא תעלה מופע בכורה במועדון הגולדסטאר זאפה בשעה 21:00.

(הביא לפרסום: אמיר עמרמי)