סלבז ביום הבוחר

נטיותיה של שורטי, הצבעתו של פיטר רוט, עדי הימלבלוי בתפקיד רוה"מ ומי היה כותב על פתק לבן "סקעת תעשה לי ילד". הסלבריטאים פותחים פה על הפוליטיקה

שאלנו את הסלבז בארצנו כיצד הם מתכננים להעביר את יום הבחירות, יום החופש הלאומי, והמסקנה העיקרית היא שרובם עובדים היום (שלישי) כי בברנז'ה לא מעבירים כרטיס בתחילת משמרת. חלקם הסכימו לשתף אותנו בהצבעתם, או רמזו לנו אם יצביעו ליד עליה עונדים שעון או לרגל איתה דורכים למזל טוב. במקרה שהיו מכריחים אותם לשלשל פתק לבן אל תוך הקלפי, הם לא היו נותנים לו להישאר ריק וכותבים עליו דברים מקוריים כמו "השיר שלנו שולתת!!1" ו"סקעת תעשה לי ילד". אין ספק שכנסת ישראל צריכה לאמץ כמה מרעיונותיהם של הסלבז למקרה שהם היו נבחרים לראשות הממשלה.

מדינה מלאה בממתקים

שורטי: "חשבתי ללכת ללונה פארק אבל אני לא יודעת עדיין אם הוא פתוח ביום הבחירות. זו השנה הראשונה שאני לא מתכוונת להצביע בה. גם על פתק לבן לא הייתי כותבת כלום, אני פשוט לא טורחת הפעם. אני ימנית בדעותיי, אבל לא מוציאה את זה החוצה בטקסטים שלי. אם הייתי ראש הממשלה, הייתי עושה מדינה מלאה בממתקים".

"יש לי תחושה שמשחקים בנו"

מרינה שויף: "העבודה אצלי היא לא לפי שעות של משרה רגילה ולכן יום הבחירות הוא לא בדיוק יום חופש, כך שאני עדיין לא יודעת מה אעשה. עד עכשיו הצבעתי למרצ, אבל אני עוד לא יודעת למה אצביע השנה. אני מתלבטת וביום הבחירות אחליט. לא ראיתי את הקמפיינים השנה, אבל הפוסטרים של מרץ טובים. מפלגת הגמלאים זה רעיון ממש יפה בעיני. מי שהיום גמלאים הקימו את המדינה הזו לפני שנים, ואי אפשר לשכוח אותם. זה כמו לגדל ילד שנוטש אותך כשהוא גדל. אולי אצביע להם באמת.

אין לי מה להגיד לפוליטיקאים ולכן לא הייתי כותבת שום דבר על פתק לבן. יש לי תחושה שמשחקים בנו ואני לא בטוחה שמישהו שומע. אם הייתי ראש ממשלה, אני חושבת שכבר הייתי עושה שלום לפני הכל. צריך להפסיק לבנות גבולות ולהיכנס לעידן אחר. כך גם נקבל תמיכה ותהיה צמיחה בכלכלה ובחברה".

השיר שלנו שולתת!!1

יובל אברמוביץ': "אני מתכוון לנצל את יום הבחירות כדי ללמוד טקסטים ל'השיר שלנו'. אם הייתי יודע למה אני אצביע, הייתי שמח לספר. זו תהיה כנראה החלטה של הדקה האחרונה כי אין לי שמץ של מושג. חצי מהפוליטיקאים מושחתים ולאג'נדות של החצי השני אני לא מתחבר, ככה שלא נשאר לי למי להצביע. אם הייתי משלשל פתק לבן לקלפי הייתי כותב עליו 'השיר שלנו שולתת!!1'. יש לי כוונות פוליטיות לעתיד הרחוק. לאו דווקא לרוץ לכנסת, אולי משהו עירוני כי אני מעוניין להשפיע חברתית. הייתי מנהיג חוק שלפיו כל החניונים בארץ יפעלו תחת פיקוח עם תעריף חניה אחד. בתל אביב יש המון חניונים שלוקחים 30 ₪ לשעה ללא שום הצדקה".

יום מפנק להירגע בו

אילנית לוי: "אני לא מתכוונת להצביע אבל יכול להיות שדעתי עוד תשתנה במהלך היום. בינתיים, אני הולכת לטייל עם הילד שלי. אם הייתי ראש הממשלה הייתי מנצלת את ההזדמנות ולוקחת לעצמי יום מפנק להירגע בו".

זכות הצבעה לילדים מגיל שלוש וחצי

עדי הימלבלוי: "אני חושבת שאני אבלה את היום בבריכה, כי בטח כולם יהיו עסוקים בדברים אחרים ושם יהיה שקט. אני מעדיפה לא לספר למי אני מצביעה. על פתק לבן הייתי כותבת לפוליטיקאים 'חבל, פיספסתם, היה כיף בבריכה'. אם הייתי ראש ממשלה הייתי עושה מספר דברים: מקימה יותר אגודות כמו צער בעלי חיים ותנו לחיות לחיות כי אני לא יכולה לראות את החיות המסכנות האלה מסתובבות ברחוב, בונה לונה פארק לכל עיר ונותנת זכות הצבעה לילדים מגיל שלוש וחצי (ככה יש סיכוי שאבחר)".

סקעת תעשה לי ילד

אוהד חיטמן: "יש לי היום יומולדת. חגגתי כבר ביום שישי במסיבה בריבנדייל בנמל תל אביב עם כל העולם ואשתו. קיבלתי הרבה מתנות וגם קניתי אחת לעצמי - הדי.וי.די של גרסת הבמאי של 'סינמה פרדיסו'. היום זה התאריך הרשמי ואני חושב שיהיה לי יום כיפי, שנפתח בארוחת בוקר וממשיך בפגישות עם חברים לאורך כל היום. נורא קשה לי להחליט למה להצביע ואני מתלבט בין שתי מפלגות. אני חושב למי להצביע כדי שאחרים לא יעלו. על פתק לבן הייתי כותב 'סקעת תעשה לי ילד' מתוך אהבה גדולה לבנאדם.

אני חושב שהבעיה העיקרית בכל תחום שהוא - חברתי, כלכלי, פוליטי או תרבותי, היא חוסר הקשבה. זו המחלה הכי גדולה של העולם. כל אחד מסתמך על העבר וההיסטוריה במקום להקשיב לצד השני. אם אני הייתי מנהיג הייתי הולך צעד אחד אחרוה לעמדה של הקשבה ומנסה להבין מי האחר".

אביגדור ליברמן

ויקטוריה קצמן: "אני הולכת להצביע ואחר כך לחתונה של חברה. אני אבחר באביגדור ליברמן משום שאני לא בקיאה בעניני פוליטיקה ואני מעדיפה ללכת לפי דעתו של אבא שלי שמצביע לו. על פתק לבן לא הייתי כותבת כלום. לראש ממשלה יש דעות פוליטיות מוצקות, ופוליטיקה זה דבר רחוק ממני כך שלא הייתי רוצה את התפקיד".

מהפך לעם הישראלי

גל גדות: "אני אבלה את היום בצבא. אני מעדיפה להשאיר את הבחירות שלי לעצמי, ולכן לא אספר. בשום פנים ואופן לא הייתי שמה פתק לבן אם הייתה לי את האופצייה לבחור - הייתי בוחרת. אם הייתי ראש הממשלה היו לי הרבה שינויים לעשות: מהפך לעם הישראלי, העלאת משכורות ועוד".

יותר כסף לתרבות ולאמנות

פיטר רוט: "אין לי חופש ביום הבחירות, אני עובד לאורך כל היום. בבוקר אני מקליט בחור שמנגן בקרן יער לפרויקט של גל"צ ובערב יש לי הופעה עם יהודית רביץ בבאר שבע. אני מצביע לעמיר פרץ, האיש והשפם, כי אני מזדהה עם האדם הפשוט. על פתק לבן הייתי כותב 'תלכו להזדיין'. אם הייתי ראש ממשלה הייתי מקציב יותר כסף לתרבות ולאמנות".

טיול בזכרון יעקב

ליאת בלו: "אני לא מתכוונת להצביע ויוצאת לטיול בזכרון יעקב עם חברה שלי. אם הייתי מכניסה לקלפי פתק לבן הייתי כותבת עליו 'תתבגרו'. בתור מועמדת לראשות הממשלה הייתי יושבת בבית רגל על רגל ומחכה שיודיעו לי שנבחרתי".