מיוחד: השיטה החדשה של הסלבס להרוויח כסף

יותר ויותר כוכבים מצטלמים באינסטגרם עם מוצרים ומקבלים כסף מהחברות המסחריות בהתאם לכמות העוקבים שלהם. כמה הם מרוויחים? ואיזה סלב הכי מבוקש?

מי שחושב שהאינסטגרם משמש לשעשוע בלבד, טועה בגדול. את ההוכחה לכך ניתן למצוא בקרב מיטב הסלבס של ארצנו שמשתמשים באפליקציה כדי להרוויח כסף. "פיצחנו נוסחה מאוד נוחה ליח"צ בלי להשקיע יותר מדי במוניות והגעה למקומות ולאירועים המתישים", מסבירה נטלי דדון שמתחזקת חשבון אינסטגרם של למעלה מ-100 אלף עוקבים.


הנוסחה שעליה דדון מדברת. היא די פשוטה. מפורסמים מקבלים מחברות שונות מוצרים שונים, מצטלמים איתם, מעלים לאינסטגרם ובתמורה לכך הם מקבלים מתנות או אפילו שכר שיכול להגיע ל-5,000 שקלים. "שלושה סלבים של אינסטגרם שווים יותר מטלוויזיה או אייטם ברשת", מסבירה נטלי דדון שכבר טיילה במקומות שונים בעולם על חשבונן של חברות שונות שרק ביקשו ממנה לתעד את עצמה.

 

אז אמנם נטלי דדון מדברת על התופעה, אך פרט אליה יש סלבס רבים אחרים שמשתמשים בפופולריות שלהם באינסטגרם כדי להרוויח כסף. לאסי עזר למשל יש כ-160 אלף עוקבים, לאייל גולן כ-200 אלף ולבר רפאלי למעלה ממיליון, אך חלק מהעוקבים שלה הם לא ישראלים.

 

אולם, את השיטה החדשה לא המציאו בארץ והיא מקובלת בחו"ל כבר תקופה ארוכה. שם, מדובר בסלבס עם מספר עוקבים גדול הרבה יותר וגם השכר בהתאם לכך ולעיתים מדובר על סכומים של עשרות אלפי דולרים.

 

בתוך כך, יש בתופעה גם צדדים שלילים שעלולים לעשות ליחצ"נים חיים קשים. בשוק קיימיים אתרים שונים שמבטיחים לכל אדם 50 אלף עוקבים נוספים באינסטגרם עבור סכום של 200-300 דולרים בלבד. "לפי כמות הלייקים ניתן לדעת כמה עוקבים באמת יש לנו", טוענת מנגד דדון.

 

ערב טוב עם גיא פינס בצפייה ישירה ב-VOD של nana10.

 

לגיא פינס יש טוויטר, בואו לעקוב אחריו