05.09.2018

11:48

"עברתי הרבה חרמות": דנה זרמון נרתמת לטובת נפגעי בריונות רשת

כוכבי רשת ובידור מתגייסים למיזם "אחים גדולים", שמסייע לבני נוער שחוו בריונות ואלימות ברשת. אחד מהם מספר: "היו פעמים שרציתי לסיים הכל, לא לסבול יותר"

"החליפו לי את סוכריות הטיקטק בכדורי אקמול, כדי שלא אהיה שם יותר. חשבתי כבר לסיים את החיים, לא להיות שם יותר".

 

הווידוי הזה, של נער שעבר בריונות, הוא חלק מתופעה איומה. אבל הוא לא לבד - אפילו לדנה זרמון המפורסמת זה קרה. "עברתי נידויים וחרמות ואת הצד הלא סימפטי שילדים עוברים", היא מספרת. "לצערי זה קורה המון - ויותר מדי".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כ-70% מהילדים עברו בריונות בבתי ספר, כמחצית סבלו מבריונות רשת. מהנתונים העגומים האלה נולד מיזם סטודנטיאלי שצמח להרבה מעבר לכך. "המיזם מאפשר לסטודנטים, מתנדבים, 'אחים גדולים', לסייע לנערים וילדים שעברו בריונות רשת", מספרת פז, סטודנטית לעיצוב חזותי בשנקר שעומדת מאחורי המיזם, "אני מעלה לשם סרטונים שהילדים שולחים לנו עם מה שהילדים חוו, ותמונות של המתנדבים שעוזרים מאחורי הקלעים". 


הפרויקט "אחים גדולים" נותן מענה לעובדה שהילדים הסובלים לא ממהרים לפנות לגורם שיסייע להם, וחווים את המצוקה לבד. המתנדבים הגיעו דרך הרשת והם עצמם חוו בריונות. עם הדף משתפים פעולה גורמי ממסד כמו פסיכולוגים, עורכי דין, משרד הבריאות והמשטרה.

 

העמוד נפתח לפני חודשיים אבל צובר תאוצה ועוד ועוד מתנדבים - כולל כוכבי רשת, כמו זרמון ויערה בנבנישתי, שתורמים מנסיונם. "המטרה היא להיות שם בשבילם, קצת מרחוק", אומרת זרמון, "ואם זה חמור יותר, אז גם מקרוב".