23.12.2017

21:41

עודכן:

חתונה מלכותית: למה כולם כל כך מתעניינים בנסיך הארי וארוסתו?

חוקרים להיסטוריה של המונרכיה מאמינים שהאירוסין של הנסיך הארי ומייגן הם הרבה יותר מחגיגה רומנטית, ובעיקר כמובן בגלל זהות הכלה. לסיפור המלא

הנסיך הארי מעולם לא התרגש יותר מדי מכללים, ויש יסוד סביר לחשוד שמנעוריו שאב אפילו הנאה מכל בעיטה במסגרת הקשיחה של הכתר. כבר בגיל 17 מי שכונה נסיך המסיבות, התנסה על פי הודעה רשמית של הארמון בסמים. אחרי שלוש שנים, הצליח להרתיח רבים כשהגיע למסיבת תחפושות לבוש במדי קצין נאצי, מאוחר יותר נתפס בביטויים גזעניים, ותועד גם עירום במסיבה פרטית במלון בלאס וגאס.

 

אבל הנסיך הג'ינג'י היה גם בן המלוכה היחיד מזה רבע מאה ששירת באזור לחימה פעיל במהלך שירותו כטייס מסוק ומפקד טייסת באפגניסטן. בשנה האחרונה גם התוודה שפנה לטיפול נפשי כדי להתמודד עם הטראומה של מות אמו דיאנה. במובנים רבים הבחירה במייגן מרקל מודעת או לא, היא רק המשך טבעי לעצמאות שהנסיך מאז ומעולם ביקש לעצמו.

 הנסיך הארי ומייגן מאוהבים
 

הנסיך הארי ומייגן מאוהבים( אינסטגרם קנסינגטון)

 

מרקל, בת 36 מדרום קליפורניה למדה תיאטרון ויחסים בינלאומיים, הופיעה כשחקנית ודוגמנית בתפקידים שוליים עד הפריצה הגדולה שלה בשנת 2011, כשהחלה לגלם את הדמות של רייצ'ל זיין, בדרמה המשפטית "SUITS". 
מרקל היא בת לאם שחורה ואב לבן שהתגרשו כשהיתה בת 6. היא גם גרושה, סטטוס שבעבר מנע מבני המלוכה את אפשרות החתונה.

 

המלך ג'ורג' השישי, אביה של המלכה אליזבת קיבל את הכתר אחרי שאחיו הגדול ויתר עליו למען אהובתו ווליס סימפסון, אמריקנית וגרושה פעמיים. אחותה של אליזבת, מרגרט רצתה להינשא לפיטר טאונסנד, גרוש + 2, אך לא קיבלה את אישורה. את החתונה של הנסיך צ'ארלס עם קמילה פארקר, גרושה אף היא, המלכה אמנם כבר אישרה אבל נמנעה מלהופיע בטקס עצמו, גם החתונה של מייגן והארי עדיין תלויה באישורה של המלכה.

 

 הנסיך הארי וארוסתו מייגן
 

הנסיך הארי וארוסתו מייגן( אינסטגרם קנסינגטון)

 

כמו בכל סיפור סינדרלה הצהובונים כבר ידאגו למצוא את המרשעת, במקרה הזה האחות החורגת, ישובה על כסא גלגלים שהעידה כי אחרי שלקתה במחלת ניוון שרירים מייגן זנחה אותה לחלוטין. עוד צוטטה האחות החורגת טוענת שמייגן תמיד עשתה הכל כדי להתקדם בסולם החברתי. גם הגרוש של מייגן כבר עושה כסף מהחתונה הצפויה, כשמכר לאחרונה סדרה שכתב על גירושין ומשפחת המלוכה.

 

החתונה של הארי ומייגן מתוכננת לתשעה עשר במאי הקרוב, ותיערך בטירת ווינדזור שמחוץ ללונדון. ויש גם נקודה אחת כחול לבן. המעצבת ענבל דרור כבר התבקשה לשלוח 3 סקיצות שונות לשמלת הכלה.


העובדה שבמאה ה-21 במדינה מערבית מתקיים עדיין מוסד מלוכה, שבו משרתים עומדים יום שלם ליד דלת, רק כדי לפתוח אותה, הוא לא פחות מנצחון של מסורת בת מאות שנים על העולם המודרני. אבל ההישג הזה לא היה מתאפשר בלי השינויים וההתאמות שקיבל על עצמו הכתר הבריטי והבחירה של הנסיך הארי היא ביטוי לא רק סמלי של כל זה. הנסיך הזה הוא אולי הילד הרע של המשפחה המלכותית, אבל הוא גם זה שיכול להציל אותה מכל אלה שמדי כמה שנים מטילים ספק בצורך של העם הבריטי בה, או אפילו דורשים להיפטר ממנה.