סקר בבריטניה: 86% מהנשים לא היו נישאות לנסיך

מתברר שלהפוך ליורשת העצר של הכס המלכותי באנגליה לא קורץ לנשים המקומיות. מסקר חדש שנערך במדינה עולה כי רק 10% מקנאות בארוסתו של הנסיך וויליאם. הכל כי "קייט לא תוכל לחיות חיים רגילים", הן מסבירות

חולמות להיות נסיכות? מתברר שלא: מסקר חדש שנערך בבריטניה עולה כי רובן המכריע של נשות הממלכה אינן מקנאות במי שעתידה להפוך לאשתו של יורש העצר הנסיך וויליאם, קייט מידלטון. בסקר שנערך על ידי חברת  YouGovהמקומית, מראה כי 86% מהנשים שנשאלו האם הן מקנאות בבחירת ליבו של הנסיך, הבהירו כי הן כלל אינן מקנאות בה.

 

הייתן מתחלפות איתה? ספרו לנו בעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

לדברי הנשאלות, הסיבה לממצאים המפתיעים היא כיוון שמרגע שמידלטון תינשא לנסיך - "לא תוכל לחיות חיים רגילים" - בשל המעמד החדש לו תזכה. "רוב הנשים שנבדקו לא מקנאות במשימה שעומדת בפני קתרין", הסבירה קרלה ביוון, עורכת אתר אינטרנט מקומי, "במיוחד כשכל מטלה ותלבושת שלה תזכה לחשיפה וביקורת בתקשורת".

 

עשרה אחוזים מהנשאלות ציינו כי הן דווקא היו רוצות להתחלף עם נסיכה לעתיד, ושליש מתוכן בחרו באפשרות הזו בגלל עושרה הצפוי. עם זאת, "הציבור חש שאלה לא עומדים להיות חיי אגדה עבורה", מתעקשת ביוון. הסקר נערך בהשתתפות מעל ל-1,000 נשים בריטיות מעיל גיל 18, במהלך חודש מרץ האחרון.

ההכרזה הרשמית על טקס הנישואים שיתקיים בשבוע הבא, הגיעה בחודש נובמבר האחרון - חודש לאחר הצעת האירוסין שניתנה במהלך חופשה בקניה. מאז הספיק הנסיך לעדכן את בני משפחתו ולבקש את ידה של מידלטון מאביה.

 

רבים בבריטניה בירכו על נישואי נסיך, אתנחתא קלה וחיובית מאי הוודאות בתחום הכלכלי. מארמון בקינגהאם נמסר כי "המלכה אליזבת' ובעלה הנסיך פיליפ מאושרים בשביל בני הזוג", והאב צ'ארלס אמר כי הוא נרגש מאד. גם הוריה של מידלטון, קרול ומייקל, בירכו את הזוג. "אנו חושבים כי הוא נפלא, אנו מחבבים אותו מאד", שיבח האב את החתן המיועד, "הם זוג נפלא".