פיל ספקטור למאסר עולם

מאסר עולם נגזר על מפיק המוזיקה האגדי שהואשם ברצח מדרגה שניה של השחקנית לנה קלרקסון בשנת 2003. פרקליטיו כופרים באשמה וטוענים כי קלרקסון התאבדה בשל דיכאון ממנו סבלה

המפיק המוזיקלי פיל ספקטור נידון אמש (שישי) למאסר עולם על רצח השחקנית לנה ספקטור בשנת 2003, וייתכן כי יעביר את שארית חייב מאחורי סורג ובריח, מכיוון שיוכל להגיש בקשה לקיצור עונשו רק לאחר 19 שנות מאסר – אם הבקשה תאושר, ספקטור יהיה בן 88 בעת שחרורו.

ספקטור בן ה-69 הורשע ברצח מדרגה מדרגה שניה במשפטו השני, לאחר שבשנת 2007 המושבעים לא הצליחו להסכמה בעניינו. על פי האישומים, ספקטור ירה בקלרקסון מספר שעות לאחר שהכירו. מנגד, ההגנה טוענת שקלרקסון התאבדה מכיוון שהיתה שרויה בדיכאון.

זמן קצר לפני התקרית בה מתה קלרקסון, ספקטור התראיין לעיתונאי הבריטי מיק בראון וסיפר לו שהוא סובל מהפרעה דו-קוטבית ומרגיש "כאילו שטנים מתקוטטים בתוכי". ספקטור הגיע מרקע משפחתי קשה – אביו התאבד, אחותו אושפזה בבית חולים לחולי נפש, והוא עצמו סבל מהתקפי דיכאון.

ספקטור נחשב לאחד המפיקים החשובים בהיסטוריה של הפופ כאשר הוא זכור בעיקר בשל שיטת "חומת הסאונד". בין האמנים שעבד איתם ניתן למנות את הביטלס, לאונרד כהן, הרונטס ושר.