"התבגרתי"

"גיליתי עולם. עשיתי דברים שלא הייתי יכולה לעשות אילו נשארתי בארץ". עדי עזרוני, אקסית ערוץ הילדים, חוזרת אחרי שלוש שנים בניו יורק עם סדרה חדשה בערוץ 10, קמפיין דוגמנות ופרויקט קולנועי בנושא זנות וסחר בילדים

אותה בלונדינית תכולת עיניים העונה לשם עדי עזרוני, היא כבר לא אותה אחת המוכרת מקריירה מתמשכת בערוץ הילדים. לאחר שלוש שנות שהייה בארץ ההזדמנויות הבלתי מוגבלות, היא חוזרת לארץ עם תובנות חדשות ומקרינה בשלות ורצינות גם בביזנס וגם בפלז'ר.

עזרוני 2006 מובילה את קמפיין החורף של קו האופנה הבוגר יחסית "לורד קיטש". במקביל היא מככבת לצידו של ליאור אשכנזי בדרמת היחסים הרומנטית "מתי נתנשק" שתעלה בקרוב בערוץ 10, היא מפיקה פרויקט קולנועי שצולם בקמבודיה בנושא זנות וסחר בילדים, ואם כל זה לא מספיק כדי לשכנע שמדובר באותה אדרת בשינוי הגברת - היא גם הייתה מועמדת להגשת מהדורת החדשות של חמש אחר הצהריים בערוץ 2.

"זו עדי אחרת כי גדלתי, התבגרתי והבשלתי. אני חושבת. אני עדיין קלילה, חייכנית ומצחיקה, אבל בהחלט צברתי איזשהו ניסיון חיים. עבר קצת זמן. בכל זאת, שלוש שנים", עדי מסבירה ממרום 27 שנותיה.

עזרוני אמנם נגסה בתפוח הגדול, אבל השאירה אותו שלם. אם לשפוט לפי לוק הדוגמנית על סט הצילומים של הקמפיין, ניכר כי מולדת הג'אנק חוללה תמורות בתפיסתה ולא בקליפתה: "האמת היא שכמו שיש שם ג'אנק יש גם המון אוכל בריאות. דרך אגב, זה מצחיק כי בארצות הברית חומוס למשל נחשב כאוכל בריאות. אבל אני מקפידה לבשל הרבה, לאכול במסעדות טובות ולא לאכול הרבה גבינה מותכת".

איך ההרגשה לחזור לארץ אחרי כל כך הרבה זמן באמריקה?
"אני פה ובניו-יורק און-אנד-אוף בחודשים האחרונים. בתור ילדה גדלתי בניו-יורק חמש שנים, במשך כל תקופת בית הספר היסודי. גם פה וגם שם תמיד הרגשתי קצת כמו עוף מוזר. כשאני בארץ לפעמים אני מרגישה טיפה אמריקאית, ושם בטח שמרגישה ישראלית".

עזבת לארצות הברית במטרה לפתח קריירה הוליוודית?
"בהתחלה עזבתי כדי ללמוד משחק והייתי שנה בסטודיו הנחשב של סטלה אדלר. תוך כדי התחלתי להפיק את הפרויקטים שעשינו, וזה גרר אותי יותר לכיוון של הפקה. מאוד התגעגעתי להיות בצד הזה של המצלמה ואני שמחה שיש לי את האפשרות לשלב ביניהם".

ממה שיצא לך לראות מקרוב, למה לדעתך אין עדיין שם ישראלי בולט בהוליווד? אחרי הכל, אנחנו כבר מתקרבים בצעדי ענק ל-NBA.
"אחד הקשיים הכי גדולים הוא המבטא. גם אני שיחסית יש לי מבטא אמריקאי, כי הייתי ילדה אמריקאית במקור, עדיין ניתן לזהות אצלי שבילים של מבטא אפילו אם זה רק קצת. הרבה שחקנים ישראלים שמגיעים לארצות הברית חושבים שאין להם כל כך מבטא אבל יש להם מבטא מאוד כבד עבור אמריקאים".

סלמה הייק ופנלופה קרוז עושות את זה נהדר עם מבטא ספרדי כבד.
"זה נכון אבל הקהל הלטיני מהווה בערך 25 אחוז מכל האוכלוסייה האמריקאית, בניגוד לקהל הישראלי שאמנם אנחנו חושבים שהוא כבש את ארצות הברית אבל עדיין לא".

בסדרה החדשה בה היא מככבת בערוץ 10 עדי "משחקת דמות ראשית של מנהלת קריאייטיב במשרד פרסום שלכאורה נראית כאילו הכל מדהים, מצוין ונהדר לה אבל מתחת לפני השטח היא לא מצליחה להחזיק שום מערכת יחסים. יש לה מערכות יחסים מאד מעוותות עם כל מיני גברים והיא כמו כולנו מחפשת קשר". עזרוני לא ממש מזדהה עם הדמות השנויה במחלוקת העונה לשם שירה: "אני חושבת שהתפיסות שלי לגבי גברים ונשים הן הרהב יותר בוגרות ושלמות אולי מהדמות שאני משחקת, ולמזלי לא נתקלתי במערכות יחסים כאלה מתוסבכות אבל אני לומדת דרכה".

איך זה לשחק את בת זוגו של ליאור אשכנזי?
"האמת היא שאני לא משחקת את בת זוגו, אלא דווקא את זו שרוצה להיות בת זוגו. יש איזשהו פוטנציאל לא ממומש ולכן קוראים לסדרה 'מתי נתנשק'".

הפרונט של המצלמה והעמדה מאחורי העדשה קורצים לכוכבת השבה באותה המידה. "אני כנראה צריכה את שניהם", היא חושפת. "להיות שחקן זה בסך הכל חיים די פתטיים. אין לך שליטה על שום דבר. תמיד אנשים קוראים לך, בוחרים לך, מזמינים אותך. כנראה אני זקוקה גם לשליטה הקריאטיבית בכל מה שאני עושה. עכשיו אני נהנית לשלב אותם - גם להיות פה טאלנטית שמסדרים לה את השיער וגם להיות מפיקה".

במהלך שנות גלותה היא הפיקה פרויקט קולנועי שצולם בקמבודיה - שלושה סרטים העוסקים בזנות וסחר בילדים. הראשון מביניהם הוא סרט עלילתי בשם "הולי" שיגיע לאקרנים בארץ במהלך השנה. "היו לנו כוכבים בינלאומיים וזה מבוסס על סיפור אמיתי", מספרת המפיקה, "הייתה לו עכשיו בכורה עולמית במספר פסטיבלים והוא זוכה לביקורת מאד טובות". הסרט השני הוא דוקומנטארי, והשלישי הוא בעצם סדרה שעקבה אחרי כל הפרויקט.

מאיפה הגיע הרעיון?
"דרך פגישה מקרית. חיברו ביני לבין שותפי העסקי לפרויקט והוא סיפר לי על התנסות שהייתה לו בקמבודיה. הפרויקט נולד מתוך זה".

הרגשת שליחות או חובה אישית בצילום הסרט התיעודי?
"לגמרי. אני חושבת שאם יש סיבה שאני נמצאת בתקשורת, כמה שזה נשמע פלצני, מבחינתי זה רק אם אני יכולה להעביר דרכי נושאים, מסרים ודברים נוספים. הפרויקט בקמבודיה הוא באמת שליחותי. בכל שנה שני מיליון ילדים נמכרים לזנות. פגשנו שם ילדים בני שלוש. לכן הפרויקט הזה הוא חלק מפרויקט הרבה יותר גדול להעלות את המודעות בנושא".

יש הרבה בלונדיניות, שמדגמנות, מופיעות בפרסומות, מנחות ומשחקות, אבל אנחנו כמעט ולא שומעים על כאלה שגם משקיעות בלימודים אקדמאים במקביל, מצהירות שהן שואפות ליותר וגם מבצעות את זה. מה מבדיל אותך מנוף הסלבז בכותרות בארץ?
"אימא שלי".

"שני ההורים שלי הם גורם מאד דוחף, וגם אני", היא מסבירה. "אני מרגישה שאחרת אני לא ממצה את כולי ואני מאוד שמחה שלמרות שערוץ הילדים היה בית תומך ומדהים, יצאתי ממנו ובאמת גיליתי עולם. עשיתי דברים שאולי אם הייתי נשארת בארץ, לא הייתי יכולה לעשות כי גם אני בתפיסה שלי את עצמי לא הייתי נפתחת".

איפה תרצי לראות את עצמך בעוד 10 שנים?
"נראה לי שאני אעצב תכשיטים במושב עם שלושה ילדים וכלב".

את החזרה לעולם הזוהר המקומי ולתודעת הקהל בארץ היא מסכמת במילה אחת "מלחיץ". הקאמבק לאחר ההתנתקות מהסצנה "מרגשת מהמקום של הטאלנט", והרי ההסבר: "כיוון שעשיתי את הפרויקטים ורוב היום שלי מתנהל בתוך עולם העסקים, ההשקעות וגיוס של אנשים וכסף. אני בעצם נמצאת בשתי החזיתות בו זמנית ולפעמים קצת קשה לאנשים לקבל את העובדה שאדם אחד יכול לעשות מספר דברים. יש ניסיון למתג ולקטלג למשהו אחד, ונורא חשוב לי להישאר דמות שיש בה מגוון. אני מקווה שככה זה ייצא".