23.03.2016

17:03

עודכן:

"סוכן וחצי": דה רוק וקווין הארט מפתיעים

למרות תסריט בעייתי, "סוכן וחצי" עובד טוב בעיקר בגלל הכימיה הנהדרת בין הכוכבים הראשיים • ביקורת סרט

פתיחה

הוליווד אוהבת את השילוב של אקשן וקומדיה ואוהבת אותו עוד יותר שהוא מגיע בצמדים - בשנות ה90 השילוב הזה עבד נהדר עם "שעת שיא" ו"בחורים רעים" וגם בשנים האחרונות התת-ז'אנר הזה זכה להצלחה עם סרטי "רחוב ג'אמפ" ו"בלשים בע"מ", שמוצג בימים אלה בבתי הקולנוע.

 

כעת, מגיע לקולנוע "סוכן וחצי", בכיכובם של דווין "דה רוק" ג'ונסון (סרטי "מהיר ועצבני") והקומיקאי קווין הארט ("שחק אותה שוטר").

תמונה 1

 

סוכן וחצי
 

סוכן וחצי(יחצ)

 

הסרט עוקב אחרי חייהם של שני גברים שעברו שינוי מקצה לקצה ב-20 השנים מאז סיום הלימודים בתיכון וכעת הם נפגשים לקראת פגישת המחזור שלהם. בוב (ג'ונסון) היה חנון שסבל מעודף משקל והתגרויות בתיכון ועם השנים הפך לסוכןCIA שרירי וקטלני. לעומתו, קלווין (הארט) היה הבחור הפופולארי ביותר בתיכון שעם השנים הפך לרואה חשבון חסר מעוף, דבר שגורם לו להתגעגע לימי הזוהר שלו. לאחר שבוב מצליח לשכנע את קלווין לעזור לו מגלה קלווין שבוב מבוקש ע"י ה-CIA ומוצא את עצמו בתוך מסע בלתי צפוי שכולל יריות, ריגול ואלימות ומזימה שעלולה לאיים על העולם החופשי.


מבחינת הליהוק של ג'ונסון, אנשים שמכירים אותו רק דרך הקולנוע הרימו גבה, שכן הוא לא ידוע ביכולותיו הקומיות, אבל מי שמכיר את ג'ונסון בתור המתאבק "דה רוק" יודע שמדובר באחד האנשים המצחיקים ביותר שיש והוא מוכיח את זה בסרט.


ג'ונסון מצליח לבנות יפה דמות של אדם נאה ומסוכן מבחוץ אבל כזה שרואה בעצמו עדיין אותו ילד שמן. הדיסוננס הזה מאפשר לדה-רוק ליצור דמות קומית נהדרת, ולצד סצנות האקשן, בהם דה רוק כבר מנוסה מספיק, הוא מצליח לספק רגעים קומיים נהדרים והתוצאה היא אולי בתפקיד הכי טוב של ג'ונסון עד כה. עם זאת, הבעיה הגדולה של ג'ונסון היא לשלב את הקומדיה עם האקשן במקביל מה שיוצר אצלו מעט חד ממדיות.

 

תמונה 2

 

סוכן וחצי
 

סוכן וחצי(יחצ)

 

אך דה רוק לא כאן לבד ומבחינת הפן הקומי של הסרט - הוא עדיין משני לקווין הארט, שנראה שיכול לגרום לקהל לצחוק בכל רגע נתון ובניגוד לג'ונסון, גם מצליח לשלב יפה אקשן וקומדיה באותו זמן.


הכימיה בין הארט לדה רוק היא בסופו של דבר מה שמחזיק את הסרט ונדמה שהשניים באמת נהנים לעבוד ביחד (ועם לשפוט על פי הפעילות ברשתות החברתיות, הם בהחלט נהנים) וזה עובר יפה על המסך בחלק גדול מהזמן, למרות התסריט הבעייתי.


רוסון מרשל ת'רבר (דודג'בול), שכתב וביים את הסרט, כתב תסריט לא מספיק שלם ומאוזן ובחלק רחבים מדי התסריט פשוט לא עובד, בטח לא בחלק האחרון של הסרט שהיה חלש מאוד מבחינה עלילתית ופגם בהנאה הכללית מהסרט.

 

"האשליה 2": הקסם של הסרט הקודם אבד

"המרוץ": סיפור נהדר שמחזיק סרט שלם

"ללכת בדרכך": קיטש מוכר אך ארוז היטב

תמונה 3

 

סוכן וחצי
 

סוכן וחצי(יחצ)

 

למרות שהוא לא מושלם וסובל מלא מעט בעיות "סוכן וחצי" עומד במשימה העיקרית שלו - הוא גורם לקהל לצחוק.

אולי זה בגלל הניגוד בין המראה של דה רוק לאופי של דמותו, אולי בגלל הארט והפרצופים המופתעים שלו ואולי זו הכימיה של השניים - השורה התחתונה היא שהקהל באולם צחק לא מעט ואם אני צריך להמר - הסרט יצליח יפה בקופות ולא יעבור הרבה זמן עד שנקבל סרט המשך. כל עוד השילוב ג'ונסון להארט עובד כל-כך טוב - אני בעד.

 

3 וחצי כוכבים


"סוכן וחצי" , בבתי הקולנוע ברחבי הארץ החל מ-16.06.2016