18.06.2009

04:39

עודכן:

הארד קורנל

ההופעה מלאת התשוקה שהעניק כריס קורנל בגני התערוכה החזירה את ענת זהר לנעורים בניינטיז. הקהל שהופנט מהקול של נסיך הגראנג' סלח לו על ההברזה מלפני שנה ואף קיבל בהבנה את את השירים מהאלבום האחרון

כמו לכל מתבגרת בניינטיז, גם לי היו לפחות עשרה זוגות נעלי דוקטור מרטינס בצבעים שונים, וגם בתיכון, בנים שלבשו חולצות פלאנל, תמיד עשו לי את זה. זכרתי אותו במעורפל, מימיו הטובים בסאונדגארדן, הלהקה הזו שחיממה בתחילת שנות התשעים את גאנז אנד רוזס. ואז הוא עלה, עם הדוקטור מרטינס שלו. אחד הגברים ההורסים של הרוקנ'רול העולמי בשנות התשעים אמור היה להיות היום גבר שנמצא בשיאו של גיל המעבר. למרות זאת, הוא חף מכל טיפת שומן, מתהדר במראה קוק-שיק, אבל כזה של מיליון דולר, ועדיין עם אותו קול שמיימי שאפשר לאהוב או לשנוא אבל בטח לא להתעלם. קורנל בן ה-45, שרק נחת באותו בוקר בישראל, בא לתת עבודה לקהל שחיכה הרבה זמן בשביל לראות אותו.

הוא התחיל קצת עייף עם השיר המעיק "Part of Me" מהאלבום האחרון והלא מוערך, הקהל התקשה להתניע וכך גם הלהקה. אבל אז הגיע "בילי ג'ין" כדי להוסיף שמן כבר בתחילת המופע. הקאבר המעולה והחודר לשיר האגדי של מייקל ג'קסון עשה את המצופה ממנו - קורנל כאילו נתן לעצמו כאפת בוקר טוב, הקהל נכנס לעניינים ומכאן, אמנם לא קיבלנו שלוש שעות כפי שהוא הבטיח, אבל היו אלה מעט יותר משעתיים של הופעת רוק מהסוג שהיה לנו מדי שבוע לו היינו מדינה מתוקנת.

האיש מסיאטל התנצל על ההברזה מהשנה שעברה, נשק למעריצה, ירד לקהל, ופלירטט איתו עם גיטרה אקוסטית. קורנל, שהצליח לשמר לאורך השנים את הקול האדיר שלו, חרש על הכל בלי לפספס אף בי-סייד של שום תחנה בדרך. סאונדגארדן, אודיוסלייב, טמפל אוף דה דוג ואפילו תקליטו האחרון הפופי והמעצבן התקבל בסלחנות. גם הגראנד פינאלה הצפוי של "בלק הול סאן" בהדרן, חתם את הערב והשאיר טעם טוב בדרך הביתה.

בן זוגי למופע ראה אותו לפני כחודש בפריז, כחימום ללני קרביץ. הוא סיפר ששם הקהל חיכה שמונה שירים עד שהאמריקאי החביב הבין שלא אותו הם באו לראות ופינה את הבמה. אצל הקהל הישראלי, לעומת זאת, שבעיני עצמו הפך לקהל הכי טוב בעולם כתוצאה מבצורת הופעות יחסית שעברה עלינו, זה לא קרה. ממש כמו דרים ת'יאטר לפני יומיים, גם אתמול כריס קורנל הראה למפיקים הגדולים שיש קהל בישראל כמעט לכל דבר. אז נכון, נשארו הרבה כרטיסים בקופה אבל האלפים שהגיעו לגני התערוכה הרגישו שהם קיבלו תמורה מלאה לכספם. זה רק עושה חשק להמשך הקיץ וגורם לנו לחשוב שלמרות שאנחנו חיים במדינת עולם שני קלאסית, יש סיכוי שהפעם לא נישאר רעבים ונקבל את מנת הרוקנ'רול שמגיעה לנו.