29.05.2016

15:03

עודכן:

קובי אוז, בשיר חדש של להקת טיפקס, "עבודת כפיים"
קובי אוז, בשיר חדש של להקת טיפקס, "עבודת כפיים",
צילום מסך -

טיפקס במחווה מרגשת ללהקת "שפתיים"

עברי לידר בסינגל אפלולי, אליעד מלכי עם פופ אוונגרדי, שלום חנוך עם פלאשבק לאייטיז וגם: מי זו הישראלית שזוכה להשמעות ברדיו האמריקאי? - סיכום חדשות המוזיקה הישראלית

האפלוליות המלנכולית הנושאת בגאון לחניו האופייניים של עברי לידר לאורך שנות פעילותו, מגיעה לנקודת רתיחה בסינגל החדש והשלישי מאלבומו המשותף עם עופר מאירי- "תלך, אבל שלא תעז ללכת" (מילים: עברי לידר, לחן: עופר מאירי ועברי לידר) המתאר מונולוג נוטף אשמה של אישה כלפי גבר המנסה להטיף בו תבונה ומוסר השכל לקבל את הריאליזם הקשוח כמות שהוא מבלי חשש לשנות את החוקים, מבלי חשש לנסות, רק לא להיכנע או כפי שטוען המשורר: "והדבר הכי קשה זה שקט". עברי לידר בשיא מורכביותו המוסיקלית.

 

רון שובל

"פרובוקציה" הוא שם אלבום הבכורה של כוכב הרשת אליעד מלכי, שעלה, בשנה האחרונה, לכותרות לא מעט בשל שניותו במחלוקת שהגיעה לשיא בשל סילוקו מלימודיו במכללה למורים בלוינסקי בשל הקליפים הפרובוקטיביים שלו.

אלבומו של מלכי מונה שלושה עשר שירים, חלקם יצאו כבר כסינגל והפכו ויראליים כ"סקסי טיים", "מאמי סונג", "בונבון סטייל", "שה", "איוה" ועוד המציגים פופ ביזארי ומעט אוונגרדי ועם זאת נדמה כי מלכי השקיע מחשבה רבה בכל מילה וכל תו, תכנן בדיוק מהלכיו היצירתיים (הן בקליפים, הן בשירים והן בהשלכות שגררו אחריהם) ובעיקר שחרר נפשו לחלוטין מחששות, מתהיות ומנורמטיביות היפוקריטית של החברה כלפי הגימיק וההילה שיצר סביבו.

 

באלבום ישנם שירי כיף ושטות ("בונבון סטייל", "סקסי טיים") , שירים רציניים ("רציתי לאהוב", "זמן") ושירי ביקורת על החברה שלנו ("סאמר היי", רגאיי מחאתי קליט ואיכותי). אמנם לא כולם יתחברו לאלבום, ספק בשל המוסיקה וספק בשל הקושי לקבל דמותו הצבעונית של מלכי, אך בהאזנה חוזרת ונשנית, ניכר כי מדובר בפרפורמר, זמר מוכשר ובעיקר אדם ההולך בעקבות החלום שלו עד הסוף.

 

שלום חנוך, שחגג השבוע יום הולדתו ה-70, החליט לפנק אותו (ובעיקר אותנו) בשיר רוק חדש ובועט מאלבומו החדש (העתיד לצאת ב-2.9) - "זום" (מילים ולחן: שלום חנוך, הפקה מוסיקלית: לואי להב), שיר-סיפור, הנשמע כמו פלאשבק לשלום חנוך של האייטיז, שלום של תקופת "חתונה לבנה" המיתולוגי, שיר שאמנם נשמע מיושן קצת, ללא פוטנציאל להיטי ולא מתאים את חנוך לתו התקן העכשווי, אך מעריציו ייהנו מעוד פנינת רוק מבית היוצר של אגדת הרוק החיה. למעריצי שלום חנוך בלבד.

 

שלומי שבת

להקת טיפקס, שב-8.9 תופיע לראשונה על בימת קיסריה, שחררה השבוע סינגל אחרון מאלבומה החדש העתיד לצאת בקרוב - "עבודת כפיים", סינגל נוסטלגי של מחווה של טיפקס ללהקת "שפתיים" (בה החל קובי אוז את דרכו המוסיקלית כקלידן). השיר, ראפ ניינטיזי מובהק (כמו אח של "האשם תמיד" של יאיר ניצני), מחזיר את אוז אל ימי ההופעות עם "שפתיים" יחד עם חברו חיים אוליאל, הסלסולים המרוקאיים והחוויות שליוו ראשית דרכו המוסיקלית. אם לא די בכך, הקליפ לשיר מציג קטעי נוסטלגיה של אוז כקלידן מאותה תקופה, ימים בהם הייתה לו בלורית לא פחות מז'וז'ו חלסטרה. שאפו!

 

עמיר בניון

במה חדשה: נוי אייזן - More

 

נוי אייזן, יוצרת וזמרת כשרונית אשר פרצה לתודעה בשל השתתפותה הבולטת בתחרות The Voice, נמצאת בימים אלה בסיור בארצות הברית במהלכו מפיצה את הסינגל החדש שלה - More (מילים: נוי אייזן וירדן ג'ורדי פלג, לחן: נוי אייזן) אותו יצרה עם יוצר ומפיק השנה - ג'ורדי (ירדן פלג), וכבר זכה להשמעות וביקורות מפרגנות ברדיו האמריקאי. אייזן מביאה עימה את המקצבים הכי חדשניים ועדכניים בסצינת הפופ-היפ הופ המקומית, פרפורמרית מבריקה וניחנה ביכולות ווקאליות מצוינות, כך שכל שנותר לנו לאחל לה זו הצלחה.

 

צחי הלוי

במה חדשה: אחי נתן - "אוהב אותך יותר"

תמיד מרגש לראות אנשים המגשימים חלומותיהם ונאבקים להגשימם. אחד מהם הוא אחי נתן, יוצר וזמר שנחשף לעיני המדינה דווקא כמתמודד בריאליטי "האח הגדול", אך עם צאתו מהבית המפורסם במדינה, נאבק נחרצות להוציא את אלבום הבכורה שלו (אותו גייס דרך "הדסטארט") מתוכו יצא השבוע סינגל חדש - "אוהב אותך יותר" (מילים ולחן: אחי נתן, עיבוד והפקה מוסיקלית: מאור יצחקי), בלדת פולק רוק רומנטית על אהבה וגעגוע. בהצלחה.

 

אחי נתן