23.03.2017

16:18

עודכן:

בכלל נבחן לתפקיד אחר. יעקב זדה-דניאל ב"נמל בית"
בכלל נבחן לתפקיד אחר. יעקב זדה-דניאל ב"נמל בית",
אוהד רומנו

אחרי "פאודה" ו"מטומטמת": יעקב זדה-דניאל ממשיך למסך הגדול

הוא שיחק ב"פאודה" ו"מטומטמת", מופיע בתיאטרון ומשתתף בסרט החדש "נמל בית", אבל יעקב זדה-דניאל לא נותן לתהילה לעלות לו לראש: "אין לי על מה להתלונן, זה כיף", אמר בראיון מיוחד לנענע10. ומה צריך לעשות בעיניו כשיש עוולות? "אני בעד אקטיביות מסוימת כשנעשה חוסר צדק"

 

<p></p>

 

 

מכירים את השחקנים האלה שאתם רואים אותם בכל מקום, בטלוויזיה ובקולנוע, ואתם לא בטוחים איך קוראים להם? אז אפשר להגיד שיעקב זדה-דניאל הוא אחד מהם. כיום הוא מככב בסרט חדש ומצוין ("נמל בית") שמצטרף לרשימת הפרויקטים הרבים בהם הוא עבד.

 

"אני כבר 10 שנים במקצוע ותמיד עשיתי דברים, אבל לפעמים הם היו מחוץ לרדאר. עשיתי גם הצגות וסרטי סטודנטים פה ושם, אני כל הזמן בעשייה, טפו טפו טפו, שימשיך ככה", מספר זדה-דניאל על העשייה הרבה שלו, הכוללת (בין היתר, אלא מה) את "פאודה", "מטומטמת", "בני ערובה" וכמובן את הסרט "את לי לילה", עליו קיבל מועמדות לפרס אופיר. "אני חושב שזה עניין של כישרון, מזל וטיימינג, הכל ביחד. אני שמח על זה ואין לי על מה להתלונן, ההכרה והפרגון זה כיף".

 

 

"נמל בית" עוקב אחר מהנדס האוניות אהרון אביטן (יורם חטב), שאחרי שנים רבות בים הוא מחליט לחזור לביתו, שם בתו הכעוסה מגדלת את בתה יחד עם בעלה. אביטן עצמו מקבל תפקיד ניהולי בכיר בנמל אשדוד, שם הוא מתחיל להתנגח עם רחמים אזולאי (שמיל בן ארי), המנהל-הלא-רשמי של עובדי הנמל, שאת אחד הבולטים שבהם מגלם זדה-דניאל.

 

"הבמאי (ארז תדמור) פנה אליי, עשיתי אודישן לתפקיד כלשהו ואז הוא אמר לי שהוא רוצה אותי לתפקיד אחר לגמרי. אחרי שהתקבלתי, הוא אמר לי שהוא הגדיל את התפקיד הזה למשהו יותר עגול ומשמעותי, כמובן ששמחתי מאוד מכך, אני מאוד מרוצה מאיך שיצאתי בסרט", סיפר זדה-דניאל על הדרך בה קיבל את התפקיד.

 

 

 

"יש לסרט אמירה על החברה". יעקב זדה-דניאל ב"נמל בית"(אוהד רומנו)

 

 

אחד הנושאים הבולטים ביותר בסרט הוא הבדלי המעמדות שבין העובדים הזוטרים, אלה שעושים את העבודה הפיזית בפועל, לבין המנהלים שיושבים בחדרים ממוזגים ולא ממש מזיעים או נרטבים מהגשם. בשלב מסוים בסרט, העובדים הפשוטים מתחילים לעמוד על שלהם ומקיימים הפגנה מול ההנהלה, שמתדרדרת לפסים אלימים. "אני כן בעד אקטיביות מסוימת כשנעשה חוסר צדק, זה דבר מבורך. אנחנו חיים במדינה שיש בה הרבה אנשים שלא יכולים לשבת בבית ולעשות לייק בפייסבוק, כמו החבר'ה מהערוץ הראשון שמרגישים שהאדמה נופלת להם מתחת לרגליים או מחאת האתיופים. צריך להזיע, אולי אפילו להיפצע, כדי שדברים ישתנו", אמר זדה-דניאל.

 

"נמל בית" מצטרף לשורה של סרטים ישראלים שמנסים להעביר איזשהו מסר על החברה בה אנו חיים, דבר אותו הוא מצליח לעשות ללא בעיה. "אני חושב שרוב הסרטים הישראלים כרגע מציגים תא משפחתי, הם נוראי קטנים ואישיים, אבל פה הראייה יותר רחבה ומדברת על סוג של חברה, על משהו גדול יותר", אומר זדה-דניאל על הסרט. "זה משהו שהוא יותר פוליטי וחברתי, יש לו אמירה גדולה על החברה. כמובן שלכל דמות יש את הסיפור האישי שלה, אבל פה האישי הופך להיות ציבורי. זה סרט נורא ישראלי וחשוב, אני מקווה שהוא יתקבל טוב ויקבל את המקום שלו".

 

 

שני מקצוענים, גישה שונה. יורם חטב ושמיל בן ארי ב"נמל בית"
 

ראש בראש. יורם חטב ושמיל בן ארי ב"נמל בית"(אוהד רומנו)

 

 

ואם נחזור שוב לחייו המקצועיים של זדה-דניאל, נראה שגם בתקופה הקרובה אנו צפויים לראות אותו בכל מקום לאחר שישתתף בעונות הבאות של "מטומטמת" ו"פאודה", בסדרה חדשה בערוץ 2, בסדרה גרמנית שמצטלמת בישראל וגם בהצגה "אהבת מוות": "יש דברים שעשיתי ויוצאים רק עכשיו, אני מפתח את עצמי כל הזמן. יש דברים שקורים מעצמם ויש כאלה שאני עוזר להם לקרות".

 

ומה עם ריאליטי, האם הוא היה משתתף בז'אנר המצליח? באופן מפתיע, הוא לא שלל זאת לחלוטין: "אולי הייתי משתתף ב'המירוץ למיליון', אבל אני בכל זאת לא חושב שאני מתאים לזה, יש בזה חשיפת יתר שאני לא יודע אם אני מוכן אליה. כשאני משחק אני מישהו אחר, אבל בריאליטי זה אני, יש הבדל".

 

 

לא מתכוון להשתתף בריאליטי. יעקב זדה-דניאל בסרט
 

לא מתכוון להשתתף בריאליטי. יעקב זדה-דניאל בסרט "נמל בית"(רן מנדלסון)