10.09.2012

23:08

עמוס תמם הוא יהורם גאון ב"קזבלן" החדש

המחזמר האגדי "קזבלן" עובר חידוש ואנחנו ביקרנו מאחורי הקלעים. צדי צרפתי הוא הבמאי והוא בטוח בעמוס תמם שמגלם את הכוכב הראשי ומגלה קשר רגשי לתחושת הקיפוח של "קזבלן"

בשנת 1954 הוא נכתב על ידי יגאל מוסינזון, ב-66 הוצג המחזמר על הבימות וב-73 הפך לסרט קולנוע שנצפה על ידי כל אזרח שלישי בישראל. עכשיו המחזמר האגדי "קזבלן" עובר עיבוד מחודש על ידי הבמאי צדי צרפתי ועומד לעלות בתיאטרון הקאמרי. בתפקידים הראשיים יככבו עמוס תמם שיגלם את קזבלן ותמר שם-אור הצעירה שרק סיימה את לימודי המשחק, תגלם את אהובתו של תמם.

 

לא היה קל להתקבל לתפקידים הנחשקים. לאחר אודשנים שנמשכו חודשיים בחר צרפתי בתמם המבטיח. "כיום תמם הוא לא הימור. אם כבר, אז אני ההימור." מחמיא צרפתי לתמם אבל מקפיד להעיר הערות דקדקניות לשחקנים.

 

מי שלא יודע, "קזבלן" נולד מתוך הפער העדתי והדעות הקדומות שרווחו בשנות החמישים במדינת ישראל. העלילה מגוללת את סיפורו של עולה ממרוקו המתאהב בבחורה אשכנזייה שאביה מתנגד למערכת יחסים ביניהם. הסיפור מסתבך עוד יותר כשמחזר מתחרה מפליל את קזבלן בגניבה ומביא אותו להילחם כדי להוכיח את חפותו. האם כיום קיים פער עדתי? לא בטוח, אבל תמם, ממוצא תוניסאי, מודה שהוא מכיר את הקיפוח מילדותו, למרות שחינכו אותו שהוא יכול להשיג כל מה שירצה.

 

ערב טוב עם גיא פינס בצפייה ישירה ב-VOD של nana10