04.12.2009

14:14

הצעד השלישי

צפו בחשיפה ראשונה של קטע מתוך עבודת הוידאו 3Steps של רויטל אלקיים, שתוצג בחודש הבא במוזיאון טייט בלונדון

אמנית הוידיאו הישראלית Ray-V (רויטל אלקיים) תציג בחודש הבא, לראשונה, עבודה במוזיאון TATE בלונדון. העבודה, אותה יצרה אלקיים יחד עם המוזיקאי יהונתן אופנהיים והצלמים רוני קאופמן ורעי דישון, תוצג במסגרת התערוכה הקבוצתית Quiet Voices שתיפתח ב-8 בינואר, ותיחשף באירוע טרום בכורה שיתקיים בחלל "החללית בירקון שבעים" בת"א ב-10.12. אנחנו מביאים לכם טעימה ראשונה מתוך העבודה:

התערוכה מתקיימת במסגרת התוכנית Late at The Tate הפועלת במוזיאון זה כמה שנים, ואוצר אותה אמן הוידאו ג'ון ריקסון, איש הוידיאו של פסטיבל The Big Chill. התערוכה תעסוק במושג השקט ובחסרונו במציאות העכשווית, ותבחן היבטים שונים שלו דרך העבודות השונות.

העבודה שתציג אלקיים, 3Steps, מציגה את המרחב האורבני בתל אביב ועומדת על הגוונים השונים המאפיינים את מרקם החיים בעיר: ניכור, שקט, חוסר מנוחה, בדידות, תנועה, חרדה, נוף אנושי מול טבע עירוני. העבודה עוקבת אחר האלמנטים הממלאים את המרחב העירוני: שדרות העצים של העיר, אנשים המשוטטים במרחב, תנועה מתמדת אל יעד בלתי נודע, עצים הנאבקים על מרחב על רקע התפשטות הבנייה, המאבק הפאסיבי של הטבע מול המגמה של העיר להתפשט ולחנוק את החלל. האמנית שילבה סצנות מן הרחוב עם נוף עירוני דיגיטלי בעיבוד אלקטרוני, שיחד מציגים את האווירה הרגועה של העיר לצד העוצמה האורבנית.

רויטל אלקיים, בוגרת "קמרה אובסקורה", היא אמנית וידאו ו-VJ המופיעה ויוצרת מעל תשע שנים בישראל ובחו"ל. Ray-V הציגה מיצבי וידאו והופיעה באירופה ובמקומות נוספים בעולם, והיא דורגה ב- 2008 במקום ה-15 ברשימת ה-VJ הטובים בעולם של DJ MAG.

השקת טרום הבכורה של 3Steps תתקיים בחלל "החללית בירקון שבעים" בתל אביב ביום חמישי 10.12, והיא תכלול סט וידאו חי של Ray-V בשילוב נגינה חיה של יונתן אופנהיים. הירקון 70 בשעות 19:30 - 21:30, כניסה חופשית