04.07.2017

04:44

עודכן:

עומר אדם
עומר אדם,
אורית פניני

"החיים הפכו אותי למשוגע עלייך": עומר אדם מאוהב

איתי לוי בדעיכה, עומר אדם רומנטי, הראל מויאל חוזר למיינסטרים, נסרין קדרי עם רגאטון דכאוני ושירן אברהם עם פולקלור תימני. סיכום חדשות מוזיקה ישראלית

השבוע נפתח עם צאת אלבומו החדש והשלישי במספר של איתי לוי - "שורדים אהבה". בניגוד לשני אלבומיו הקודמים של לוי שהלמו היטב את קולו והפכו אותו לכוכב עולה בזמר הים תיכוני, האלבום החדש נשמע כמו תחילת דעיכת הקריירה של לוי.

 

האלבום, המונה 16 שירים, כולל מספר קטן של בלדות באמת מרגשות וטובות כ"שורדים אהבה", "מסדרונות לבך", "היי את" ו"אמא", אך מספרו הרב של האלבום מוכרע לשירים הקצביים שהם עקב אכילס שלו.

 

מלבד מנגינות דומות ומשעממות ללא אלמנט קליט או "להיטי", הטקסטים הנמוכים והרדודים והביצועים חסרי הרגש והאנרגיות של לוי בשירים כמו "ג'סטה", "מקסיקו", "ידידים" ו"היחצן של המדינה" הופכות את האלבום למיותר לחלוטין.

 

הדובדבן שבקצפת הוא הדואט הגרוע עם אייל גולן ב"חתונת השנה" שמחקה בצורה לא מוצלחת את "רק רוצה לרקוד" (של עומר אדם ומשה פרץ). אם לוי ימשיך לבחור שירים בצורה גרועה וכושלת כמו באלבום זה, בקרוב הוא יהפוך ל-HAS BEEN.

 

בניגוד ללוי, מי שהולך בדרך נטולת טרנדים ובשנה האחרונה עבר תהליך התבגרות נהדר, מעורר התפעלות ומרגש הוא עומר אדם שבאותו יום שלוי הוציא אלבומו, הפתיע עם בלדה בלוזית וחדשה - "פעם בחיים", שיר-שיחה של אדם עם אהובתו ביכולות ווקאליות מעולות ומנעדים נהדרים, טקסט שובב ורומנטי ולחן קליט עם גיטרה אקוסטית בלבד. צריך יותר מכך? יפהפה!

 

אחרי שתיקה ארוכה (יחסית), הראל מויאל מנסה לחזור שוב אל לב המיינסטרים הישראלי עם בלדה חדשה, רומנטית ומרגשת שכתב והלחין - "כל מה שביקשתי". מויאל, כהרגלו הוא מבצע מעולה, פרפורמר ומבצע כל שיר ושיר שלו במלוא הנשמה, הכוונה והרגש וזה ניכר גם בתוצאה המוגמרת. הללויה!

 

שמעתם פעם על רגאטון דכאוני? אם לא, כדאי שתאזינו לשירה החדש של נסרין קדרי, המאורסת הטרייה - "תאמרו לו", רגאטון קצבי ומקורי עם טוויסט מיוחד של שברון לב מלנכולי וקולה החד פעמי של קדרי שמצליחה לחדש בנישת הרגאטונים הבנאליים השוטפים את הארץ בשנה האחרונה ומביאה משהו מקורי ומרענן. שאפו!

 

במה חדשה:  שירן - ZEHERE

 

מוסיקת הפולקלור התימני בארץ ממשיכה לתפוס תאוצה ועכשיו הגיע תורה של שירן אברהם (SHIRAN) לפרוח עם סינגל גרובי וFאנקי שכתבה והלחינה אברהם יחד עם משה שגדרי ומביאה את הביט המזרחי-תימני לרמה מיוחדת ומענגת. מנה גדושה של מוסיקה טובה לנשמה.