29.01.2017

12:49

עודכן:

בר כהן, זוכת "אייל גולן קורא לך"
בר כהן, זוכת "אייל גולן קורא לך",
צילום מסך -

זוכת "אייל גולן קורא לך" מוציאה סינגל ראשון

שולי רנד עובד על אלבום חדש, רועי סנדלר מנסה לפתוח דף חדש, אתניקס לא מאכזבים, דקלון וסגיב כהן מצוינים יחד ובר כהן מוציאה סינגל בכורה

בר כהן, זוכת העונה הרביעית של התכנית "אייל גולן קורא לך", עמלה בארבעת החודשים שחלפו מאז התחרות על סינגל הבכורה שלה שיצא השבוע - "עברו לילות" שכתב והלחין חגי אוזן לעיבוד והפקה מוסיקלית של דודו קומה. השיר החדש הינו בלדת נשמה עם קולה העוצמתי של בר, ועל אף שאינו שיר הפריצה של קריירת הסולו שלה, הוא יריית פתיחה מצוינת עבורה ועוטף איכות עם כנות מרגשת.

 

אחרי ש"נעלם" (תרתי משמע) למדינה שלמה וחזר, שולי רנד נכנס לאולפן ההקלטות והחל לעבוד נמרצות על אלבומו החדש מתוכו יצא השבוע סינגל ראשון - "לא תדעי כמה" שכתב והלחין רנד. מדובר רוקנרול עדין עם זיקה לאומצה אומצה של הלהקות הצבאיות של הסבנטיז, הדן ביחסי חושק-נחשק עם חותמו הבלתי ניתן לחיקוי של רנד שכיף להאזין לו ולהתאהב בשיריו בכל פעם מחדש.

 

רועי סנדלר (מ"פושרז", זוכרים?) הוציא השבוע סינגל חדש בדרכו לאלבומו החדש - "דף חדש", שיר שכתבו אלי פרץ ("האולטראס") וגיל וינגרטן (די ג'יי אונלי) שגם הלחין. סנדלר ממשיך לנסות למצוא את הסגנון המוסיקלי המתאים לו. אמנם השיר קליט וקצבי ומתאים למפת המוסיקה העכשווית, ביצועו של סנדלר די תפל ולוקה בחסר. כמו כן, השיר נטול רגש, פלפל ואנרגיות, מה שפוגם לא מעט בהנאה מהשיר שיכל להפוך ללא ספק ללהיט לו היה מכניס בו יותר נשמה ורגש ופחות מכניות משוועת. טעון שיפור.

 

אחרי הפרידה הכואבת והמתוקשרת של חברי להקת אתניקס מאחד ממייסדי הלהקה, תמיר קליסקי, משחררת הלהקה שיר חדש מאלבום חדש בלעדיו- "הזמן ירפא" שכתב זאב נחמה והלחינו נחמה ויועד נבו. "קנאה לא עושה טוב לאף אחד" אומר נחמה בשיר ולמעשה רומז בעקיפין לריב המתוקשר בין הלהקה לקליסקי.

 

מבחינה מוסיקלית, הלהקה שומרת על האותנטיות והסגנון הייחודי שלה, המיזוג בין רוק אלטרנטיבי להשפעות ים תיכוניות עם קולו של נחמה שהפך, כאמור, לסימן ההיכר של הלהקה - אתניקס במלוא תפארתה.

 

דקלון וסגיב כהן, אחד החיבורים הטובים והמצוינים בשנים האחרונות, פינקו אותנו השבוע עם סינגל ראשון מאלבומם החדש - "זה לא חלום"' שהוא גם שיר הנושא. גרסת כיסוי של הצמד לקלאסיקה הים תיכונית של שייח' מואיזו (משה עטיה) הזכור לטוב, בביצוע מרענן, מלטף רכות את האוזן ומעורר ערגה לימים ההם. נפלא.