20.08.2018

14:36

 מייל 22
מייל 22,
יח"צ

"מייל 22": עוד סרט טוב - שלא תרצו לראות שוב

פיטר ברג חבר למארק וולברג לעשות סרט קיץ מלא אקשן אבל עם אמירה. הצליח להם באקשן, פחות באמירה. אסי גל, ביקורת

הבמאי פיטר ברג הוא כנראה המאסטר של סרטים שנראים טוב, מרגישים מקצועיים, נותנים תחושה של עומק אבל גם שום רצון לראות אותם שוב. למשל "הנקוק", סרט שמתחיל נהדר ובאמצע נהיה כה מסריח שאני בחיים לא אצפה בו שוב רק כי אדע שבאמצע אתחיל לכעוס. או "השורד האחרון" - אחלה סרט, מדכא טילים. ועכשיו יש את "מייל 22", סרט שמתחיל מעניין אך מבלבל, ואז הופך לפחות או יותר סתם סרט אקשן. אקשן טוב, אבל לא הרבה יותר מזה. מצד שני, דווקא בגלל זה, יש מצב שאם הוא יופיע בטלויזיה שלי, אתן לו עשרים דקות.

 מייל 22
 

מייל 22(יח"צ )

העלילה עוקבת אחרי צוות שקוראים לו אוברווץ' והם סוג של צוות משימה בלתי אפשרית בשילוב המוסד, יחד הם עושים דברים לא חוקיים בארצות אחרות אבל עם עזרה מהממשלה, רק שאם הם נתפסים הממשלה מתכחשת להם. המנהיג של היחידה הזו הוא ג'ימי, אותו משחק מארק וולברג, שכמו כל פעם שהוא משחק במשהו אני לא בטוח אם הוא עושה עבודה טובה או עדיין מרגיש כמו הילד הכי מפותח בשכבה שמנסה להראות שהוא גם שחקן רציני.

 

ג'ימי הזה יש לו בעיות. הוא גאון אבל גם בעל בעיות ביחסי אנוש. הוא אוהב את העבודה שלו, מושקע בה, וכדי להיות מחובר לאנושות הוא מצליף על היד שלו עם גומיה המון. גם מראים לנו את זה המון כדי שנשים לב. איך עדיין אין לו נמק במיקום של הגומיה, רק למי שאחראי לצורך לתת פעולה פיזית כדי להמחיש אופיו של אדם הפיתרונים. ג'ימי הוא גם זה שמספר את עלילת הסרט, הוא נמצא בועידת חקירה ומגולל את האירועים. ואלו האירועים - ג'ימי והצוות שלו צריכים להעביר שוטר זוטר שיש לו מידע על הממשלה שלו למטוס שייקח אותו לארצות הברית. המידע שיש לו כנראה מאוד חשוב, כי המון אנשים מנסים לחסל אותו ואז ג'ימי והצוות מגנים עליו.
 

 

בתחילת הסרט ולאורך כל אורכו, ג'ימי מדבר המון על איך ממשלות פועלות וכל מיני דברים כאלה. אין לזה שום חשיבות להבנת הסרט. למעשה, הדבר היחיד שהופך את הסרט למעט ייחודי זה האופי של ג'ימי והדרך בה הלוחמים ביחידה מתייחסים למותם בקרב. חוץ מזה, הקטעי אקשן מגניבים מאוד, במיוחד אלו שכוללים את איקו יואייס (Iko Uwais) שכבר הראה יכולות אקשן מרהיבות ב THE RAID. יש פה גם את לורן כהן, מגי מהמתים המהלכים, שעושה עבודה טובה מאוד אם מתגברים על התחושה של "היי תראו מה מגי מהמתים המהלכים עושה". רונדה ראוזי גם בצוות של אוברווץ', וגם ג'ון מלקוביץ', אבל הוא כבר לא בשטח, בהיותו בן 60+. הוא המפעיל, כי תמיד צריך מפעיל.


בסופו של יום, עוד סרט. משהו שכנראה יישכח די מהר ובעוד שנה לא ממש אזכור העלילה. שזה די חבל, קיוויתי שזה יהיה סרט האקשן של הקיץ שייתן איזה עומק. לא שהייתה סיבה, אבל אחרי שמשימה בלתי אפשרית 6 הביא אחלה אקשן מצד אחד, וסיפור ברמה של כיתה ג' מצד שני, קיוויתי שאולי פה פיטר ברג ייתן איזה סיפור שיגרום לי לחשוב כשאצא מהקולנוע. אז לא ממש. מה שכן, הסוף, ולא אהרוס פה כלום, ממש מתעקש על כך שיהיה סרט המשך. יאללה, שיהיה. כאמור, האקשן עשוי טוב, ואשמח לראות לאן ההצלפות גומיה האלו יגיעו. 

 

"מייל 22": 3 כוכבים