30.07.2018

12:49

מרגשת: דנה אינטרנשיונל בקליפ חדש למזמור מספר תהילים

דנה אינטרנשיונל משתתפת בקליפ לשיר חדש, ביוזמת חברת מיקרוסופט ובהשתתפות 50 נגני תזמורת סימפונט רעננה, 25 ניצבים וחמישה זמרי ליווי. צפו

בדיוק עשרים שנה אחרי שדנה אינטרנשיונל הופיעה בחלק האמנותי של האירוויזיון שהגיע לארץ בעקבות זכייתה בתחרות באנגליה, ובחרה לשיר על חומות העיר העתיקה בירושלים, מלווה בעשרות רקדנים, את דרור יקרא לבן עם בת, קטע מתפילה שליוותה אותה בשבתות בילדותה, בבית הכנסת של סבא, ולאחריו את השיר פרי, חופש, של סטיבי וונדר, כמסר היוצא מעיר הקודש אל כל העולם, היא תופיע בירושלים שוב! הפעם זה יקרה השבוע במצעד הגאווה והסובלנות של ירושלים, שיתקיים ביום חמישי הקרוב, בתאריך 2/8/18.

 

גם הפעם היא תעשה את זה עם שיר שיביא איתו מסר ואמירה מיוחדת, למצעד החשוב בירושלים, שנערך זו השנה ה-17, בהפקת עמותת הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות, עמותת הקהילה הגאה בעיר. המצעד נערך השנה תחת הנושא "גאווה בזהב" - ותיקי הקהילה - וינחו אותו קרן מור, יניב ביטון ויובל שרף. 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

"כשפנו אלי מחברת מייקרוסופט עם הרעיון, הם קצת חששו מהתגובה" מספרת דנה. "השיר הזה הוא לא חלק מהדי אן איי המוסיקלי שלי, אבל אני אוהבת אותו עוד מהילדות, מטקסי חגים בבית ספר. הוא תמיד מרגש אותי, במיוחד הבצועים של חווה אלברשטיין הנהדרת, שרק בגללה חששתי לשיר אותו, אי אפשר לעשות  שום שיר יותר יפה מחווה, אני מקווה לפחות שהיא תחבב גם את הביצוע שלי. והמחשבה שהפעם אשיר אותו על הבמה של אירוע סובלנות אהבה וקבלה, בעיר המיוחדת הזו שלנו, מול עשרות אלפים המתגוררים בה, וכאלה שעלו אליה במיוחד כדי להשתתף בהתכנסות החשובה הזו שמעבירה את מסר זכויות האדם וקבלת האחר מישראל, אל העולם, האנשים שהם הקהילה שלי, המשפחה שלי. בעיני, אין תשובה נכונה יותר, לקומץ  האנשים  שנותרו עדיין בתפיסת עולם ששייכת לעולם ישן ואחר. התשובה שלנו לשנאה, היא אהבה. מקווה נורא שכל מי שיהיה שם, יצטרף אלי, וישיר איתי ביחד בקול שיישמע ויגיע לכל בני האדם.

 

 דנה אינטרנשיונל
 

דנה אינטרנשיונל( צילום מסך)

 

 

"לרגל ההופעה, החלטנו להוציא גם קליפ לשיר, ולעשות משהו שונה מהקליפים האופייניים למצעדי גאווה, משהו שיתאים לירושלים. הבמאי אורן סולו המוכשר הביא את הרעיון שריגש אותי מאוד, כל סיפור שם, הוא הסיפור הפרטי והאמיתי של מאות יחידים, שמכירים אותו  מחייהם, אבל לא אצל כולם, זה מסתיים כמו בקליפ, בהאפי אנד, החיים הם לא סרט ולא קליפ, אבל אלה נועדו כדי לתת אופציה אחרת, טובה יותר ואנושית, לעולם.  מקווה שהמסר השיר והקליפ, יחדרו ללבבות של כל סוגי האנשים שחיים בירושלים, והופכים את העיר הזאת, לפסיפס אחד של הארץ שלנו, מזמינה אותם למצעד לחגוג את אהבת האדם ולהצטרף אלינו בשירה: סור מרע ועשה טוב. בקש שלום ורדפהו." 

 

"מעניין איך זה יהיה  להרגיש עינת שרוף לשלוש דקות. צריך להעריך יוזמה כזו של חברה כמו מיקרוסופט שמתגייסת לטובת הקהילה, הזדהות כזאת היא מסר מאד חשוב לנערים ונערות בכל הארץ, הם החלוצים ואני מקווה שאחרים יצטרפו".