27.07.2018

12:47

 קלין בנדיט
קלין בנדיט,
צילום: צילום מסך

קלין בנדיט בישראל: מופע עייף ומעייף

הרכב הדאנס-פופ המצליח הגיע לראשונה לישראל להופעה שהבהירה: בלי הזמרים הגדולים שאיתם הם עובדים, אין להרכב מה להציע • ביקורת הופעה

אמש (ה') הגיעו קלין בנדיט, הרכב דאנס-פופ בריטי' שאחראי ללא מעט להיטי פופ ענקיים מהשנים האחרונות שכנראה לא ידעתם ששייכים להם.

 

 להופעה הגעתי עם המון חששות. נכון, מדובר בהרכב דאנס-פופ מרענן במיוחד שמביא משהו קצר אחר מבחינה מוזיקלית, אבל ברוב ההפקות המוצלחות שלהם מתארחים זמרים גדולים שלא מופיעים איתם בלייב.

 

במילים אחרות בהופעה של קלין בנדיט שומעים את רוב השירים המפורסמים בגרסאות אחרות מאלה המוכרות לנו. תוסיפו לזה את העובדה שג'ק פטרסון, מייסד, קלידן ואולי הצלע האומנותית המשמעותית ביותר בהרכב, לא הגיע לארץ גם כן מה שכמובן רק הגביר את החששות.

 

לצערי (ולצערם של לא מעט מעריצים) לא פורסם לו"ז לאירוע מה שהכריח המון אנשים להגיע מוקדם כדי לא לפספס את ההרכב. מי שחיממו את ההופעה הם עדי ביטי, אנה זק, אגם בוחבוט וה-DJ איתי גלו. אין לי דבר נגד אף אחד מהאמנים האלה אבל זה נראה לי הגיוני לפרסם ליין אפ מראש כדי שכל אחד יוכל, על פי שיקול דעתו, להחליט את מי הוא רוצה לראות ואת מי לא. לאנוס את הקהל לשמוע אמנים שהוא לא בהכרח רוצה רק כי זה מקדם אינטרסים כאלה או אחרים של הפקות זה בטח לא הפתרון לקידום של אותם אמנים, ההפך.

 

בסביבות 22:30 עלה ההרכב לבמה ופתח עם "Symphony", אחד הלהיטים הגדולים של ההרכב, שזכה לביצוע פשוט משמים. קיוויתי שמדובר בסוג של התרגשות של שיר ראשון או משהו כזה אבל לצערי הרב זה עוד היה ביצוע יחסית סביר בערב מוזיקלי משמים.

 

 

 

הזמרות שהגיעו עם ההרכב לא היו רעות מבחינה ווקאלית אבל משהו בהגשה שלהן לשירים היה עייף ובעיקר מעייף. שום ביצוע לא התעלה לרמות גבוהות, גם לא הביצוע ל-"Rockabye" ובטח לא הקאבר המביך ל-"Hung Up" של מדונה.

 

רגע השיא של המופע לא היה קשור למוזיקה כלל. לקראת סוף המופע עלו שני בחורים לבמה להצטלם עם ההרכב במה שהתגלה בסוף כהצעת נישואין. דווקא בימים די מדכאים האלה בהם ממשלת ישראל רומסת זכויות של מיעוטים (כולל את אלו של קהילה הלהט"בית) היה מאוד מרגש לראות את ההצעה הזו ועוד יותר מרגש לראות את תגובת הקהל שרובו ככולו מחו כפיים, התרגשו וזעקו: Love Is Love.

 

 

את הערב סיימו ההרכב עם "Rather Be" שהיה הביצוע הבאמת טוב היחיד בערב שהרגיש פחות כמו הופעה של הרכב מצליח ויותר כמו הופעה של להקת קאברים בינונית.