25.07.2018

12:06

בעקבות הופעה מביכה אצל סשה ברון כהן: פוליטיקאי אמריקני התפטר

ג'ייסון ספנסר, מחוקק רפובליקני, הצטלם לסדרה החדשה Who is America כשהוא מסתובב עם ישבן מופשל כחלק מ"סרטון נגד טרור". כעת הוא נאלץ ללכת הביתה

לעתים נדירות, נתפס פוליטיקאי בעיני המצלמה עם המכנסיים למטה - בצורה המילולית ביותר. לג'ייסון ספנסר, מחוקק רפובליקני ממדינת ג'ורג'יה, הרגע הזה גם עלה בתפקידו.

 

ספנסר השתתף בסדרה החדשה של סשה ברון כהן, Who is America, ברשת "שואוטיים" (משודרת בישראל ב-YES), בה מתחזה כהן למומחה צבא ישראלי שמשוחח עם נבחרי הציבור האמריקנים בעניינים המטרידים את ארה"ב. לאחר הפרק הראשון, בו הציע פוליטיקאי לחמש ילדים בגיל גן בנשק, הגיע הפרק השני ובו ספנסר צילם "סרטון נגד טרור" כשהוא מסתובב ברחבי אתר ההסרטה עם מכנסיו מופשלים לקרסוליו וישבנו חשוף לעיני המצלמה.

 

 

 

 

 

 

 

 

כהן שכנע את ספנסר להשתתף בתרגילים יוצאי דופן לצורך הסרטון, והפוליטיקאי השתמש במלים גזעניות נגד שחורים, לאחר ש"המומחה הישראלי" שכנע אותו שמדובר בטקטיקה שימושית למשיכת תשומת לב של העוברים ושבים במקרה של מתקפת טרור המתבצעת. בהמשך הוא חושף את ישבנו וצועק "USA" ו"אמריקה", לאחר שנאמר לו כי הצעד יגרום לג'יהאדיסטים ההומופוביים לפחד, ומחקה בצורה לעגנית גם מבטא אסיאתי.


לאחר שהסרטון התפרסם, הוא הביא לתגובות חריפות מצד הקולגות. "הוא בייש את עצמו וחייב להתפטר מיידית", כתב דובר בית הנבחרים המקומי דייויד ראלסטון, על פי ה-AJC המקומי. "אני מתנצל על הפרק המגעיל בצורה מגוחכת", כתב ספנסר ביום שני, כשעוד סירב להתפטר, וכשמאחוריו כבר שורה של התבטאויות שחרגו מכללי הפוליטיקלי קורקט. אבל הלילה, אותו ראלסטון קיבל מספנסר את המכתב המודיע על התפטרותו, שתיכנס לתוקף בשבוע הבא.