06.07.2018

12:17

 פלו רידה בישראל
פלו רידה בישראל,
צילום: דניאל סטרבורבדיס

גם שירי מימון באה להרים: פלו רידה סיפק מופע פופ קליל ומהנה

הראפר האמריקאי הגיע לראשונה לישראל ועם המון אנרגיות ורצון טוב סיפק הופעה מהנה למדי. וגם: למה היה כל-כך קשה להשיג בירה בלייב פארק? • זוהר צלח, ביקורת הופעה

מבול ההופעות של קיץ 2018 בישראל נמשך אתמול (ה') כשכוכב ההיפ-הופ/ראפ, פלו רידה, הופיע לראשונה בישראל. כמו לא מעט הופעות של מוזיקה שחורה בשנים האחרונות, גם את ההופעה של פלו רידה קשה להגדיר כהצלחה- שכן פחות מחמשת אלפים איש הגיעו להופעה, מספר נמוך מאוד ביחס להופעות בלייב פארק (שיכול להכיל 15 אלף איש).

 

אחרי חימום של האולטרס, שעשו עבודה טובה, עלה פלו-רידה ופתח עם הלהיט הגדול "Good Feeling". העובדה שהוא פתח עם שיר כל-כך גדול שלו העלתה תהיות לגבי המשך ההופעה, אבל האמת שמהר מאוד מבינים שפלו רידה הספיק לייצר כמות מדהימה של להיטים שמאפשרים לו להחזיק מופע שלם ללא בעיה.

 

המון קרדיט מגיע לכוכב שהראה המון אנרגיה וסיפק שואו מרשים למדי. הוא תיזז על הבמה, קפץ אל המעריצים ושיחק לכולנו על הוריד הפרובינציאלי עם אזכור של מדינתנו הקטנה כל דקה. כשהגיע תורו של הלהיט "Low" העלה פלו רידה לבמה קבוצת מעריצות לרקוד איתו לצלילי הלהיט הענק.

 

מבחינה מוזיקלית המופע היה נטול רגעים מתים, ובמשך שעה וקצת של הופעה שיגר פלו רידה להיטים בזה אחר זה: "Right Round", "Whistle",   "My House"ועוד. את כולם ביצע בצורה טובה ועם המון אנרגיה.

 

פלו רידה בישראל
 

פלו רידה בישראל (צילום: דניאל סטרבורבדיס)

 

 

הרגעים המאכזבים במופע הגיעו דווקא בשניים מהלהיטים הגדולים ביותר של רידה. הראשון הוא העלאתם לבמה של גברים בשיר "Goin' Down For Real", בניגוד לנשים, שעמדו שם כדי לרקוד, את הגברים שעלו לבמה נאלצנו לשמוע- ואיך נאמר זאת בעדינות, הם לא ממש יודעים לשיר.

 

השני והמאכזב יותר הגיע כששירי מיימון הצטרפה לריידה כדי לבצע את "Wild Ones", אולי הלהיט הגדול ביותר של הכוכב. לא רק שבמקום לשמוע את שירי שמענו פלייבק מעצבן ומיותר (שמעלה את השאלה למה היינו צריכים שיביאו אותה בכלל?), אלא שבשלב מסוים פלו רידה ירד מהבמה אל הקהל והשאיר את שירי לבד על הבמה.  אין לי בעיה עם אמנים שיורדים לקהל, אבל ההחלטה לעשות את זה דווקא בשיר הזה וכשזמרת אורחת איתו על הבמה, היא תמוהה בעיניי והפכה רגע שהיה אמור להיות השיא של הערב לאחד המביכים בו.

 

למרות שפלו רידה סיפק את הסחורה בגדול עם מופע פופ די מפתיע, היה קשה ליהנות מהאירוע באמת בגלל כמה עניינים טכניים. הראשון הוא הסאונד הבאמת מזעזע, והשני והמשמעותי יותר הוא העובדה שהיה קשה מאוד להשיג בירה (או מים) בהופעה.

 

 פלו רידה ושירי מימון
 

פלו רידה ושירי מימון (צילום: דניאל סטרבורבדיס)

 

מישהו בהפקה החליט שהדרך הטובה ביותר לקנות שתייה ואוכל בלייב פארק היא באמצעות צמיד, שעל מנת לאסוף אותו צריך לחכות 20 דקות, וכדי להטעין אותו צריך לחכות עוד כמה דקות טובות. מדובר בקונספט מוכר, במיוחד בפסטיבלי מוזיקה, אבל הביצוע שלו אמש היה פשוט נוראי.

 

אם כבר מחליטים לעשות מהלך כזה (למרות שהוא מאוד מטופש להופעות בסדר גודל כזה) אז לפחות לעשות את זה בצורה טובה ולהביא מספיק עמדות/לשלוח את הצמידים הביתה מראש כדי לא ליצורים תורים כל-כך ארוכים, מסורבלים ומיותרים. מבלי לדעת את הנתונים אני יכול לומר בוודאות שהדוכנים הרוויחו פחות, שכן המון אנשים ויתרו על התורים הגדולים ונכנסו להופעה קצת מבואסים.

 

אחרי פלו רידה עלו לבמה הצמד הישראלי HOOX שסגרו את הערב עם סט להיטי EDM.

 

בשורה התחתונה, ההופעה של פלו רידה בישראל הייתה סולידית- בעיקר בגלל כוכב שהגיע לכאן לתת עבודה. פלו רידה לא התעצל ובמשך שעה סיפק מופע פופ מרשים למדי. אולי מדובר באמן לא גדול שעבר זמנו, אבל אם נשפוט לפי ההופעה אמש הוא יכול להעביר ללא מעט כוכבי פופ עכשוויים שיעור באיך צריך להופיע.

 

 פלו רידה בישראל

פלו רידה בישראל (צילום: דניאל סטרבורבדיס)