03.07.2018

17:21

 שרית חדד
שרית חדד,
יח"צ

למה שרית חדד מנסה להשמע כמו זמרת פופ צעירה?

ליאור נרקיס ושקד קוממי מרגשים, זהבה בן חוזרת לסורה המוזיקלי, שרית חדד מאכזבת ואשתו של איזה ראפר פתחה בקריירת סולו? סיכום מוזיקה ישראלית

התרגשתי השבוע. מי ש"אשם" בכך הוא לא אחר מאשר ליאור נרקיס ששחרר בלדה חדשה, רומנטית ומרגשת – "רק שלך". הטוטאליות בה הוא עוטה על עצמו את תפקיד הג'נטלמן השרמנטי לצד הנונשלנטיות בביצוע, כובשות את אוזניי כליל כשלכך הוסיפו טקסט מלא כנות סנטימנטלית ולחן ענוג ושברירי התפור היטב למידותיו של נרקיס ומוציא את המיטב שבו. כמו זמר נשמה אמיתי.

 

 

מי ש"שבה" לסורה מבחינה מוזיקלית היא זהבה בן, ששירה החדש "לבד לבד", שיר שמעבר לכותרת כולל מקצב חפלה אמיתי כמו בימי הזוהר של בן באמצע הניינטיז: ביצוע מעולה, לחן קליט התופס משמיעה ראשונה וטקסט ולחן של דיקלה ועירד אמוץ. השלם, במקרה זה, גדל בזכות חלקיו והתוצאה נהדרת.

 

 

עוד מישהו שנשמע במיטבו השבוע הוא שקד קוממי ששחרר בלדה חדשה ומלנכולית עם נגיעות תקווה – "לאט", מונולוג שמנהל קוממי עם אהובה שעזבה, שופך את ליבו ולא חושש לחשוף את הצלקות והפצעים שהותירה בו האהבה החומקת. הטקסט מעולה ובוגר, הפזמון נוגע ללב והעיבוד הרך בסגנון פולק רך מתאים היטב לוייב של השיר.

 

 

מי שדי אכזבה אותי השבוע היא שרית חדד שבשירה החדש "עכשיו זה אחרת", בו היא חושפת את הקשיים במערכת היחסים שלה עם בחיר לבה, נשמעת כאובדת דרך מוזיקלית. גיוון וניסויים מוזיקליים זה מבורך ואף הכרחי, אך בשיר החדש, נשמעת חדד טכנית מדי, חסרת רגש ונשמה, כמנסה באילוץ להישמע כזמרת פופ צעירה והפעם זה בעוכריה.

 

ציפיתי לביצוע יותר כנה, יותר מרגש, יותר אמיתי ופחות שבלוני כפי שזה מצטייר בביצוע החלש והאנמי לשיר הזה. פספוס.

 

 

במה חדשה:  הילה חלואני – "לילה אחד"

 

היוצרת והזמרת בוגרת "רימון" הילה חלואני, רעייתו הטרייה של הראפר לוקאץ', מי ששיתפה לאורך השנים פעולה עם מיטב אמני הראפ והאלקטרו בישראל, חבקה השבוע סינגל ("סולו") בכורה פופי במיוחד – "לילה אחד" העוסק בצורה פתוחה בתעשיית ה"סטוץ ללילה אחד" ללא רגשות.