27.06.2018

09:45

אוונג'ד סבנפולד בישראל: ההופעה הכי טובה שהייתה כאן השנה

כ-14 אלף מעריצים הגיעו לראות את ההופעה הראשונה של אוונג'ד סבנפולד בישראל ונהנו מהופעה מחשמלת והיסטרית שהוכיחה: יש כאן קהל גדול שצמא למטאל • ביקורת הופעה

ניסיתי לכתוב פסקת פתיחה מתוחכמת על איך ומתי אני נחשפתי לאוונג'ד סבנפולד (סיפור על גיל ההתבגרות, מסיבות והמון טקילה ספרייט) אבל האמת שקשה למצוא מילה יותר מתאימה מ"וואו".

 

"וואו" היא לא רק המילה המתאימה ביותר לתאר את ההופעה של להקת ההבי מטאל/מטאלקור, שהגיעה אמש (ג') להופעה הראשונה שלהם בישראל מול 14 אלף מעריצים, אלא המילה היחידה שמתאימה לתאר את ההופעה הזו.

 

כבר בכניסה ללייב פארק היה אפשר להרגיש משהו אחר. את הפארק, שבדרך כלל מתמלא ברייברים או בקהל מזדמן של הופעות מיינסטרים החליף קהל המעריצים של a7x (אוונג'ד סבנפולד) ולמי שלא מכיר – מדובר בקהל מעריצים פנאטי ואדוק במיוחד (במובן החיובי של המילה).

 

 אוונג'ד סבנפולד בישראל
 

אוונג'ד סבנפולד בישראל  צילום: ליאור כתר)

 

 


 

אותו קהל היה האקס פקטור של ההופעה ומהרגע שאוונג'ד עלו לבמה עם "The Stage" המעולה ועד לסיום המדהים לצלילי "Unholy Confessions" ליווה אותו בקולי קולות.

 

וכשאני אומר שהקהל שר לאורך ההופעה כולה אני באמת מתכוון לזה. כאמור, לא מדובר בקהל מזדמן של פופ שמכיר ברובו רק את הלהיטים הגדולים, אלא במעריצים אדוקים שהכירו פשוט כל שיר בהופעה, מה שהוסיף נפח גם לשירים הפחות גדולים של הלהקה.

 

 

"הופענו אלפי פעמים אבל אני חייב להגיד שאתם ללא ספק הקהל הכי רועש שאני שמעתי", אמר M.Shadows הסולן של הלהקה והוסיף: "אני בקושי יכול לשמוע את עצמי אבל האמת? אני לא שם ז*ן".

 

 אוונג'ד סבנפולד בישראל
 

אוונג'ד סבנפולד בישראל  צילום: ליאור כתר)

 

 

כאמור, הקהל היה באמת בשיאו בערב ואפשר להבין אותם, הם הרי מחכים שנים כדי לראות את הלהקה שהם כל-כך אוהבים כאן בישראל. ההפקה של המופע גם היא סיפקה תנאים נהדרים לערב – הכניסות היו מסודרות למרות כמות הקהל הגדולה, הסאונד היה סולידי וכך גם כל מה שקשור לתפאורה, וידאו ארט וכו'. בקיצור – כל התנאים המקדימים היו מעולים כדי שאוונג'ד יוכלו לתת שואו שלא יישכח הרבה זמן, וזה בדיוק מה שקרה.

 

קשה לבחור רגעי שיא בערב כזה כי באמת שכל ביצוע היה זכור (וכאן הגדולה הענקית של ההופעה הזו) אבל אם בכל זאת ננסה הרי שהביצוע ל-"Afterlife", אולי השיר הכי מפורסם של הלהקה, נמצא ללא ספק בטופ, בעיקר בזכות סולו הגיטרה המטורף של סיניסטר גייטס, הגיטריסט הראשי של סבנפולד.

 

 אוונג'ד סבנפולד בישראל
 

אוונג'ד סבנפולד בישראל (צילום: ליאור כתר)

 

 

הביצוע ל-""So Far Away, אחד מהלהיטים הגדולים של הלהקה, היה ללא ספק המרגש ביותר. הביצוע המצמרר לשיר, שנכתב לזכרו של The Rev (ג'יימס סאליבן), מתופף הלהקה, שמת ממנת יתר, גרם לא מעט אנשים בקהל להזיל דמעה.

רגעים בולטים נוספים היו הביצוע הנהדר ל-"Nightmare", שיר הנושא של אחד האלבום המצליחים של הלהקה וגם "Unholy Confessions", שנתן את האות לתחילת ריקודי הפוגו.

 

 אוונג'ד סבנפולד בישראל
 

אוונג'ד סבנפולד בישראל (צילום: ליאור כתר)

 

 

יש לציין כי להצלחה כזו גדולה של המופע אף אחד לא ציפה, גם לא מפיקי האירוע. "לא ידענו שיש קהל כזה גדול ללהקות כאלה", אמר לי אחד מאנשי ההפקה של האירוע והאמת? הוא לא ממש לבד. ההופעה המוצלחת הזו היא הוכחה שיש כאן לא קטן שצמא להופעות מטאל וכולי תקווה שנקבל יותר הופעות כאלה.

 

בשורה התחתונה, ההופעה של אוונג'ד סבנפולד בישראל היא הצלחה עצומה. "זו ללא ספק אחת ההופעות הטובות ביותר שלנו אי פעם", אמר M. Shadows בסוף המופע, אמירה שהיא ספק האמת וספק פרגון שגובל בלקקנות. עם זאת, כאדם שיוצא לו לראות לא מעט הופעות, אני יכול לומר בבטחה שמדובר בהופעה הכי טובה שהייתה כאן השנה.

 

 אוונג'ד סבנפולד בישראל
 

אוונג'ד סבנפולד בישראל (צילום: ליאור כתר )