15.06.2018

21:48

עדיין המילה: "גריז" חוגג 40, וג'ון טרבולטה לא מפסיק לרקוד

המחזמר שהציג את דני זוקו, סנדי אולסון ובטי ריזו יצא לעולם היום לפני 40 שנה, ומצליח לגעת גם היום באנשים בכל העולם. עבור טרבולטה, מדובר גם בתפקיד ששינה את חייו

תגידו מזל טוב גדול לדני זוקו, סנדי אולסון ובטי ריזו – "גריז" חוגג 40. 


היום לפני 40 שנה יצא הסרט "גריז" לאקנרים, וארגון החגיגה הזאת הוטל - באופן טבעי - על האיש שהקריירה שלו כבר לא תהיה אותו דבר אחרי הסרט - ג'ון טרבולטה. ארבעים שנה אחרי שהתפוצץ על המסכים - טרבולטה מוכיח שיש תפקידים שנשארים לנצח עם השחקן שגילם אותם.

 

 

אז השבוע צויין אמנם יום ההולדת הרשמי של הסרט, אבל האמת היא שמעריציו, על גיליהם המשתנים, חוגגים את יום ההולדת העגול הזה כבר שבועות ארוכים. בפסטיבל קאן האחרון הייתה הקרנה חגיגית של הסרט. גברים ונשים עמדו שעות ארוכות בתור בשביל הזכות לצפּות פעם נוספת בסרט שראו ודאי כבר עשרות פעמים. גם את האירוע החגיגי הזה כיבד כמובן בנוכחותו, ג'ון טרבולטה.

 

ג'ון טרבולטה בסרט גריז

ג'ון טרבולטה בסרט גריז (גטי אימג'ס/אימג'בנק )

 

 

אך טרבולטה לא נושא בנטל לבדו. חברים רבים בצוות ההפקה ובצוות השחקנים והשחקניות המקורי של "גריז" הגיעו בחודש האחרון לאולפני הטלוויזיה לחגוג את יום ההולדת הזה – כמה מהם, יש לומר בכנות, שמחו ודאי על ההזדמנות להופיע שוב באור הזרקורים.

 

 

גריז הציג לקהל האמריקני צוות שחקנים ושחקניות צעירים, כריזמטיים ומוכשרים באופן חריג. מקצתם נאלצו בשנים שלאחר מכן להתמודד - לצד הצלחה מקצועית גדולה מאוד - עם לא מעט תהפוכות בחייהם האישיים. אוליביה ניוטון ג'ון, סנדי, מנהלת מאבק ארוך במחלת הסרטן ובשנת 2005 נעלם בן זוגה דאז, פטריק מקדרמונט, בזמן שיט בסירה. בשנה שעברה נטען כי נצפה פעם נוספת - במקסיקו. וטרבולטה? לצד קריירה מרשימה במיוחד, השחקן נאלץ להתמודד עם האשמות של מעסה על הטרדה מינית לכאורה, ועם יחסי הציבור הרעים שלה זוכה הכנסייה הסיינטולוגית שאליה הוא משתייך.

 

 

אבל המחזמר גריז הוא כבר הרבה מעבר לאבן דרך בקריירה של שחקניו. הוא מוצג בכל העולם בהצלחה רבה, ומצליח לגעת באנשים מאוד מתרבויות שונות מאוד. וכך, נראה שגם בעוד עשר שנים נתכנס כולנו לחגוג יום הולדת למחזמר שאין לו באמת גיל. וגם אז - כנראה - יכבד אותנו ג'ון טרבולטה באותו ריקוד בלתי נשכח.