10.06.2018

17:17

 עופר ניסים
עופר ניסים,
יוסי וקנין

עופר ניסים הוכיח שוב בשבוע הגאווה: הוא לגמרי בליגה משלו

הוא עולה להופיע רק כמה פעמים בשנה, אבל כשעופרה (כמו שקוראים לו המעריצים) כבר עושה את זה זה בהופעות ענק שלא משתווה לשום די ג'יי ישראלי אחר. ביקורת

עופר ניסים הוא לא טעם נרכש. או שאתה עף על הדיסקו האוס המרים שלו או שאתה לא מתחבר ורואה בו די ג'יי מסחרי ומלוטש מדי. אבל דבר אחד אי אפשר לקחת ממנו – את מה שהוא יודע לעשות, הוא עושה ברמה מהגבוהות ביותר בישראל ובלבל אחד עם ה-A List של הדי'גייז בעולם.

 

ההופעות שלו כבר מזמן הפכו לאייקוניות בקרב הקהילה הגאה. עופרה (כמו שקוראים לו המעריצים) מקמצת בהופעות בישראל ומופיעה פעמים ספורות בשנה בהופעות ענק, שכמותן כמעט ולא רואים מדיג'ייז ישראליים, ואפשר רק להשוות אותם להופעות של אמנים מחו"ל בסדר הגודל שלהן ובהשקעה הניכרת בהן. אם המסיבה הקודמת בפורים הייתה בתוך אולם סגור, הפעם המארגנים ניצלו את מזג האוויר הנעים יחסית להופעת ענק תחת כיפת השמיים בגני התערוכה, עם מסכי ענק עליהם רצו ללא הפסקה וידאו-ארטים מושקעים שהשתלבו בקצב של המוסיקה.

 עופר ניסים
 

עופר ניסים(אורית פניני )

אצל ניסים אין הפוגות או הפסקות. יש לו מטרה אחת להרים את המבלים והוא עושה את זה ברצף, ללא ליין-אפ מוכן מראש ומתאים את עצמו לוייב של החוגגים. מהרגע שעלה בשש בערב ועד לחצות, הוא שילב בין טרקים מקוריים ולהיטי ענק שלו כמו "Everybody Needs A Man", "רוקדת" ו"Miracle", סמפולים שלו ללהיטי ענק כמו ""Ain't No Mountain High Enough ו"Isaac" ושיתופים מצליחים שלו עם אמנים מקומיים כמו מאיה סימן טוב (שגם עלתה להופיע איתו בביצוע ל"Rainbow"), נסרי קדרי ("Lord of Mercy"), רבקה זוהר ("IIn'est Pas Comme Hie"), ריקי בן ארי ("Dance The Night") והקומיקאי אילן פלד ("אודרוב"). כמובן שגם המקום של הלהיט הגדול ביותר שהפיק, "דיווה", לא נפקד.

עשרות אלפי מבלים פקדו את האירוע הענק, שגני התערוכה הכילו בהצלחה למרות צפיפות יתר בחלק מהאזורים. ההפקה הייתה מתוקתקת מבחינת כניסה מהירה ללא תורים מיותרים, עמדות שתייה ושירותים רבות ועמדת VIP מפנקת עם פינוקים לסלבס שהגיעו בהם רני רהב, איציק כהן, גל אוחובסקי ותום באום. רק חבל שתמחור המשקאות בהופעה,  שמחיר הכרטיס לה מגיע למאות שקלים, הוא לא שפוי יותר, והקהל נאלץ לשלם 58 ש"ח עבור כוס וודקה עם תוספת.

 

אבל אם שמים את זה בצד, ניסים הוכיח בהופעה פעם נוספת כי הוא בליגה משל עצמו. מיעוט ההופעות שלו והעובדה כי הוא לא מעניק ראיונות לתקשורת, הופכים את דמותו למיתית עוד יותר ואת ההופעות שהוא כן נותן לאירועי ענק שרק גורמים לקהל לחכות לפעם הבאה. ההופעה הנוכחית הוכיחה כי הוא הרוויח ביושר את מעמדו כאייקון של הקהילה, ואלי כדיג'יי המצליח ביותר בישראל היום.