31.05.2018

15:29

רגב מתייצבת לצידו של גולן: "החזון שלי מחלחל למוסדות התרבות"

בצל הביקורות הקשות, שרת התרבות והספורט, מירי רגב, מברכת את תיאטרון הקאמרי על בחירתו להעלאת המחזה 'זה אני' מאת מאור זגורי: זה לא רק 'זה אני' אלא 'זה אנחנו!"

ביום שלישי תיאטרון הקאמרי הציג את הרפרטואר שלו ל-2018-2019, הכולל מחזמר המבוסס על שירי אייל גולן, שיכתוב מאור זגורי; כשהתכנון הוא למחזמר מקורי בשם "זה אני" שישלב שירים של אייל גולן יעלה בעונה החדשה של התיאטרון הקאמרי. אחרי ההכרזה החגיגית תיאטרון הקאמרי השתתק היום וסירב להגיב לסערה שעוררה ההחלטה הזו עם הרבה קולות של התנגדות, ביניהם גם מטעם התארגנות המורים

 

המתנגדים להצגה מודעים לכך שהתיק נגד גולן נסגר מחוסר ראיות, אבל גם מודעים לדברים שהוא עצמו הודה בהם במהלך החקירה, כולל קיום יחסי מין אוראליים עם מעריצה צעירה, בזמן שאביו, דני ביטון נמצא במרפסת עם חברתה. גולן סיפר כי עצר את האקט באמצע כשגילה שהיא רק בת 17.

 

היום (חמישי) פרסמה שרת התרבות והספורט מירי רגב הודעה בה היא מברכת את תיאטרון הקאמרי על בחירתו להעלאת המחזה 'זה אני' מאת מאור זגורי: "אני שמחה, שתאטרון  'הקאמרי' בניהולו של המנכ"ל החדש, רן גואטה, בחר להעלות את המחזה 'זה אני' מאת היוצר המופלא, מאור זגורי בשילוב שיריו הנהדרים של  מי שנבחר לאחרונה כזמר השבעים של מדינת ישראל, אייל גולן".

 

"ממה שקראתי על המחזה, שיעלה על הבמה בדצמבר הקרוב,  יש לנו הרבה למה לצפות, עלילה מרתקת, שירים טובים וניחוחות של סיפור ישראלי, שמקומו נפקד מקדמת הבמה הישראלי זמן רב מידי. אני מצפה בכליון עיניים לצפות במחזה  מעניין  על משפחת טולדנו, המנהלת את 'התזמורת הספרדית ירושלים'. אני גאה, שחזוני להציב את התרבות הישראלית המזרחית בקדמת הבמה מחלחל בקרב מוסדות התרבות שלנו. העלאת 'זה אני'  הוא צעד מבורך  לתאטרון 'הקאמרי', התאטרון העירוני  של ת"א וצעד ענק להגשמת חזון הצדק התרבותי. זה לא רק 'זה אני' אלא גם ובעיקר ' זה אנחנו'!"