29.05.2018

10:42

מחר תזרח השמש: הצצה ראשונה להפקה הישראלית למחזמר "אנני"

המחזמר המצליח מברודווי "אנני" מגיע לישראל בהפקה חדשה. הנאמברים המוכרים הוצגו באירוע חשיפה ראשון למחזמר, אותו מביים צדי צרפתי, שיעלה ב-8.8.18

40 שנה שהמחזמר "אנני", מהמיוסיקלס הנודעים והמצליחים בכל הזמנים, חורך במות ברחבי תבל ומגדל דורות על גבי דורות של ילדים.

 

המחזמר מאת הרולד גריי, שהתחיל להציג בברודוויי בשנת 1977, גולל סיפורה של ילדה אדמונית בת 11 בשם אנני שמתגוררת בבית יתומות עירוני בניו יורק של 1933. בבית היתומות היא חולקת חדר עם ילדות נוספות ומקווה כי יבוא יום והוריה יחזרו לקחת אותה.

 

המחזמר מלווה את אנני דרך ניסיונות המילוט שלה מבית היתומות (בכדי לחפש אחר הוריה), דרך יחסיה המסובכים עם מיס האניגן, מנהלת בית היתומות, עם הכלבה סנדי ובהמשך המיליארדר אוליבר וורבאקס ואנשיו.

 

 אנני

אנני( שי הראל)

 

 

המחזמר, שתורגם לסרט מצליח שעלה לראשונה לאקרנים בשנת 1982, גרף שבעה פרסי טוני ושבעה פרסי Drama Desk Award והתפרסם לא רק בשל עלילתו, אלא גם בשל השירים שכתב מרטין צ'רנין והלחין צ'ארלס סטרוז.

 

בישראל, המחזמר הוצג בשנת 2001 בבימויו של מנחם גולן וזכה להצלחה מסחררת. בימים אלו, בהם חוגגים 40 שנה להצגתו לראשונה של המחזמר, גובש צוות חדש שעתיד להעלות את אנני גרסת 2018.

 

הצהריים במשכן לאמנויות הבמה נערכה הפרזנטציה הראשונה שהציגה את הקאסט הישראלי שנבחר להעלות את המחזמר בימי החופש הגדול.

 

 

מי שנשא דברי פתיחה היה הבמאי צדי צרפתי שהעשיר את הנוכחים במידע היסטורי על המחזמר וניתח את הצלחתו הכבירה כשמלווים אותו צלילי פסנתר ענוגים. בהמשך חשף צרפתי את שתי הילדות שנבחרו לגלם את אנני הישראלית לסירוגין: שי הראל וליה שקד.

 

בהמשך הציג צרפתי את שאר הילדות שגילמו את בנות בית היתומים בהצגה וכן את הקאסט היותר בוגר: אבי קושניר (שמגלם את אוליבר וורבאקס), חני נחמיאס (שמגלמת את מזכירתו, גרייס פארל), טלי אורן (שמגלמת את מיס אגאתה האניגן, מנהלת בית היתומים) וכן את השחקנים רועי ויינברג (שמגלם את רוסטר, אחיה של מיס האניגן) וירדן מרחבי (שמגלמת את לילי, חברתו של רוסטר). וכמובן, חשוב מאד: הכלבה "סנדי" שלא הייתה בדיוק ממושמעת בפרזנטציה.

 

 המחזמר אנני

המחזמר אנני( עדי אורני)

 

 

בפרזנטציה ביצעו השחקנים בצורה כריזמטית ומהפנטת את מיטב להיטי המחזמר: ליה שקד פתחה עם "מחר" (Tomorrow) ה-להיט המזוהה עם המיוסיקל. בנות בית היתומות ושתי ה"אנניות" ביצעו יחד את לפעמים נמאס". טלי אורן ביצעה את "ילדות קטנות". אבי קושניר ושי הראל ביצעו יחד את "מה עוד יכולתי לבקש" ובפינאלה ביצעה נחמיאס יחד עם שתי ה"אנניות" שוב את "מחר" בהרמוניות משולשות ונעימות לאוזן.

 

לסיכום, "אנני" 2018 הולך להיות מחזמר מושקע, עכשווי ועם קאסט מעולה ויריית פתיחה מעולה לחגיגות ה-40 למחזמר בישראל.