BETA

28.05.2018

02:24

 אנריקה איגלסיאס בישראל
אנריקה איגלסיאס בישראל,
צילום: סיוון פרג'

בעזרת הפלייבק: אנריקה סיפק שואו אדיר, אבל מה עם המוזיקה?

לא פחות מארבעים אלף איש הגיעו לראות את אנריקה איגלסיאס, שפתח אמש את עונת ההופעות בפארק הירקון. אז איך הייתה ההופעה? • זוהר צלח, ביקורת

לא פחות מארבעים אלף איש הגיעו לראות את אנריקה איגלסיאס שפתח אמש (א') את סדרת הופעות הענק שצפויות הקיץ בפארק הירקון.

 

התמהיל האנושי בפארק היה מעניין למדי –  מעריצות (וגם מעט מעריצים) של אנריקה של תחילת שנות ה-00, מעריצות של אנריקה כוכב הרגאטון המודרני וגם לא מעט אנשים שפחות מכירים את הכוכב והגיעו לפארק כדי לחוות את האנרגיות של הופעה בפארק הירקון.

 

בסביבות 21:30, קצת אחרי החימום של איתי לוי ורותם כהן, עלה הכוכב הספרדי לבמה לתשואות הקהל. את ההופעה פתח אנריקה עם ביצוע פושר למדי ל-"Freak". בכלל, כל החלק הראשון של ההופעה של אנריקה לא היה טוב. הכוכב נראה לא מפוקס וסיפק הופעה אנמית למדי.

 

אנריקה איגלסיאס בישראל
 

אנריקה איגלסיאס בישראל (צילום: סיוון פרג' )

 

 

הרגע הגדול הראשון של הערב הגיע כשאנריקה ביצע את "Baliamos", אחד מלהיטיו הגדולים ביותר, שהיה הביצוע הווקאלי היחיד המרשים של אנריקה.

 

אנריקה, שכאמור לא היה בשיאו, הוא כוכב מספיק מנוסה כדי לדעת להתגבר על הבעיות האלה ולמזלו שאר הדברים בערב עבדו לטובתו.

 

בראש ובראשונה יש לציין לטובה את ההפקה המרשימה. הבמה לאירוע הייתה אחת המושקעות שנראו כאן וכך גם הפירוטכניקה מה שעזר להעצים את השואו של הכוכב. הלהקה, צוות הנגנים ובעיקר הפלייבק (שאיגלסיאס אפילו לא טרח להסתיר) הצילו את כל הביצועים של הזמר, שמבחינה מוזיקלית היו רחוקים מלהיות טובים (האם יש קשר לאלכוהול שהיה צמוד אליו כל ההופעה?).

 

 אנריקה איגלסיאס בישראל
 

אנריקה איגלסיאס בישראל (צילום: סיוון פרג')

 

 

אז מה כן עבד? הסטאר קוואליטי, הכריזמה והיכולת המדהימה של אנריקה להבין את הקהל שלו. לא מעט פלירטוטים עם הקהל תוך כדי הופעה, צילומי סלפי עם מעריצות, אינטראקציות שהעירו את הקהל ("כמה גברים יש כאן? וכמה נשים?") וגם מעבר לבמה קטנה שהייתה קרובה יותר לקהל שהיה במתחם הדשא – אנריקה אולי לא שר, אבל זה לא הפריע לקהל ליהנות משואו מצוין של כוכב פופ אדיר.

 

"הייתי פה ב־2011, שוב פעם ב־2015 ואני פה עכשיו ב-2018". תודה שאתם מארחים אותי פה", אמר איגלסיאס לקהל הישראלי מעט לפני שהחל את החלק האחרון, שהיה הטוב ביותר במופע.

 

זה החל עם ביצוע נהדר ל-"Subeme La Radio", בוא אירח אנריקה את רותם כהן, שניצל היטב את הבמה העצומה שקיבל.

 

רגע השיא של הערב כולו היה הביצוע של אנריקה ל-"Hero", אחת הבלדות המרגשות ביותר של שנות ה-00 וכנראה השיר הכי גדול שלו. במהלך הביצוע העלה אנריקה את מור, נערה בת 16 מנתיבות, שקיבלה מתנת יום הולדת מוקדמת שהיא כנראה לא תשכח לעולם.

 

 אנריקה איגלסיאס ורותם כהן
 

אנריקה איגלסיאס ורותם כהן (צילום: סיוון פרג')

 

 

אם למישהו היו ספקות לגבי האותנטיות של הבחירה במור הרי שהתגובות שלה לא משאירים מקום לספק. מור כל-כך התרגשה עד שבקושי יכלה להביט בכוכב בזמן שזה שר לה, שלא לדבר על לשיר איתו בעצמה.

 

הרגע הזה זיקק בתוכו את כל הערב של אנריקה – במקום לנסות ולספק ביצוע בלתי נשכח לשיר הגדול ביותר שלו (שגם היה מפוספס בהופעה הראשונה שלו ב-2015) הוא הפך אותו לשואו צ'יזי אך אפקטיבי למדי ולמעשה כמו בכל הערב, העדיף את השואו על פני המוזיקה. נכון, זה ככה בדרך כלל בפופ, אבל הדיסוננס הפעם היה גדול מאי פעם. את המופע סיים אנריקה בטוב טעם עם "Bailando", הלהיט המודרני הגדול ביותר שלו.

 

אנריקה איגלסיאס בישראל
 

אנריקה איגלסיאס ומור (צילום: סיוון פרג' )

 

 

בשורה התחתונה, המופע של אנריקה איגלסיאס היה מעניין למדי. מצד אחד קיבלנו ערב מוזיקלי מאכזב, בטח להשוואה להופעה של הכוכב בהיכל נוקיה ב-2015, אך מצד שני קיבלנו שואו של כוכב פופ ענק שמראה שגם כיום, 20 שנה אחרי הפריצה, הוא עדיין שייך לטופ.

 

 אנריקה איגלסיאס בישראל
 

אנריקה איגלסיאס בישראל( צילום: סיוון פרג')