25.05.2018

18:54

הארווי ויינסטיין, מפיק העל ההוליוודי שהודח
הארווי ויינסטיין, מפיק העל ההוליוודי שהודח ,
רויטרס

הארווי ויינשטיין הסגיר את עצמו למשטרה לאחר שהואשם באונס

אחרי שערוריה מאסיבית בה מעל 80 נשים התלוננו כי הארווי ויינשטיין תקף, הטריד או אנס אותן, הבוקר נראה שהסאגה מגיעה לקיצה כאשר ויינזטיין הסגיר עצמו למשטרת מנהטן

המפיק ההוליוודי הארווי ויינשטיין נעצר הבוקר (שישי) בחשד לאונס אשה אחת ועבירות מין נגד אשה אחרת. ויינשטיין הסגיר את עצמו הבוקר לידי השוטרים בתחנת משטרה במנהטן שם הוא צפוי להתמודד עם תלונות של עשרות נשים שהאשימו אותו בחודשים האחרונים בעבירות מין. הוא מואשם בשלב זה בשורה של עבירות בשתי נשים, כולל ביצוע מעשה אונס, כשלפי התובע הכללי של מנהטן מדובר בעבירות שנעשו בשנים 2004 ו-2013. ויינשטיין טוען לחפותו.

 

כידוע, כנגד המפיק ההוליוודי הארווי ויינשטיין ("ספרות זולה", "להציל את טוראי ראיין", "פרידה") הועלו לפני מספר חודשים בעיתון "ניו יורק טיימס" האשמות בגין הטרדות מיניות מפי שחקניות שעבדו עימו. גם השחקניות אנג'לינה ג'ולי וגווינת' פאלטרו חוו הטרדות מיניות מצידו. "כתוצאה מכך בחרתי שלא לעבוד איתו יותר ואני גם מזהירה אחרים לגביו," אמרה ג'ולי. לאחר שמתלוננות נוספות יצאו כנגדו בטענה שהטריד אותן מינית, פוטר ויינשטיין מעבודתו. גם אשתו נפרדה ממנו אשתו ותמכה במתלוננות.