25.05.2018

10:48

"כל עוד אני רלוונטי, אמשיך": מוני מושונוב עולה במופע אישי

מוני מושונוב חוגג מאה הצגות. מדובר במופע יחיד שמסכם את תחנות חייו של השחקן. פגשנו אותו לשיחה אישית לשמוע כמה זה מלחיץ לעלות עם מופע אישי

הקסם נשמר. גם בגיל 66 מוני מושונוב מלא התלהבות והתחדשות. רק בשנה האחרונה – אחרי 45 שנים על הבמות - הוא העז לעלות במופע יחיד, אישי וחשוף, שמציין עכשיו מאה הצגות. והכל התחיל בסדרת מפגשים אינטימיים עם קהל מצומצם. אבל מוני לא הפסיק, הוא הוסיף שירים וסיפורים וכך נולד המופע הנוכחי. 

 

"מפגש מושונוב" הוא סיכום תחנות חייו של מוני, החל מילדותו ברמלה ועד היום, כולל תובנות אישיות על האנשים הקרובים אליו ביותר, ובראשם רעייתו השחקנית סנדרה שדה. גם ילדיהם של סנדרה ומוני נמצאים בתחום האומנותי – הבת אלמה היא זמרת אופרה והבן מיכאל הוא מנחה טלוויזיה, זמר ושחקן. בשנים האחרונות נוספו לשבט גם שני נכדים קטנים, ילדיה של אלמה המתגוררים בגרמניה.

 

 מוני מושונוב
 

מוני מושונוב( צילום מסך)

 

 

את דרכו המקצועית החל מושונוב בלהקת הנח"ל. לאחר שירותו הצבאי למד משחק והשתתף בהצגות תיאטרון רבות. לפני 40 שנה בדיוק הגיע ביחד עם בראבא לאודישן לתכנית "זהו זה" והפך למנחה היחיד שהופיע לאורך 21 שנות תכנית הבידור, שבאמצעות מערכונים קומיים מתחה לא מעט ביקורת חברתית ופוליטית.

 

והפוליטיקה כידוע מחלחלת גם אל האומנות. רק לאחרונה נודע כי תיאטרון הבימה החליט לפרוש מטקס פרסי התיאטרון, בשל חילוקי דעות עם ועדת הפרס. במופע הנוכחי עוסק מושונוב גם בסוגיית הגיל וההתבגרות, וחוסר ההתאמה שנוצר בין הנפש והרוח, לבין הבבואה שבמראה.  

 

וגם סעיף ספורטיבי יש ברזומה – בגיל 42 הצטרף מושונוב לקבוצת הכדורסל אליצור חולון, והוא ידוע כחובב ספורט מושבע.