24.05.2018

18:40

 מורגן פרימן
מורגן פרימן,
רויטרס

שמונה נשים טוענות: השחקן מורגן פרימן הטריד אותנו מינית

סערת קמפיין MeToo לא שכחה. כעת גם כנגד השחקן המוערך מורגן פרימן נטען כי הטריד מינית שמונה נשים לפחות. בעקבות פרסום הדברים, התנצל פרימן על מעשיו

שחקן הקולנוע המוערך מורגן פרימן נמצא כעת במוקד סערה נוספת במסגרת קמפיין MeToo, במסגרתו נשים יוצאות נגד מוקדי כוח בתעשיית הבידור בגין מעשים מגונים שחוו. במסגרת תחקיר נרחב ב-CNN טוענות שמונה נשים שונות כי השחקן הטריד אותן מינית והפגין התנהלות שאינה הולמת. אחת מהן, עוזרת הפקה צעירה באחד הסרטים בהם השתתף פרימן ב-2015, "פורשים בסטייל", מספרת כי פרימן נגע בה על בסיס יומיומי והעיר הערות בעלות אופי מיני על גופה ועל סגנון לבושה. הוא נגע בגבה התחתון, הרים את חצאיתה ושאל אם היא לובשת תחתונים. 

 

ההתנהגות המשפילה של פרימן נמשכה גם בסטים של סרטים נוספים, כמו בסרט "האשליה", שצולם בשנת 2012. מפיקה על הסט סיפרה ל-CNN על כך שמורגן פרימן העיר הערות בעלות אופי מיני כלפיה וכלפי נשים נוספות, המתייחסות לגופן. 

 

 מורגן פרימן
 

מורגן פרימן( רויטרס)

 

 

במסגרת תחקיר ה-CNN רואיינו 16 אנשים, מתוכן שמונה נשים טענו כי מורגן פרימן התבטא כלפיהן והתייחס אליהן באופן לא הולם ומטריד. מורגן פרימן בן השמונים שיחק בסרטים רבים, ביניהם "חומות של תקווה", "מיליון דולר בייבי" ו"ברוס הגדול מכולם". הוא זוכה פרסי האוסקר וגלובוס הזהב, וזכה אשתקד בפרס מפעל חיים של גילדת שחקני המסך.

 

לאחר פרסום הכתבה התנצל פרימן על מעשיו. "אני מתנצל בפני כל מי שחשה עצמה לא בנוח או שהרגישה פגיעה בכבודה. זו לא הייתה מעולם כוונתי," אמר.