08.05.2018

21:20

עודכן:

"כפרה עליכם": נטע ברזילי הרשימה ועלתה לגמר האירוויזיון

בסוכנויות היא כבר לא פייבוריטית, הודות לזינוק המטאורי של הקפריסאי אלני פוריירה, אבל נטע ברזילי עדיין עושה חיים בליסבון - ונתנה הופעה מרשימה בחצי הגמר. הגמר בשבת

בווידאו: כתבה על זכייתה של נטע ברזילי 

 

נכון, נטע ברזילי, או פשוט "נטע" כמו שקוראים לה באירופה, הייתה הפייבוריטית לכל אורך הדרך ושמה התנוסס במקום הראשון בטבלאות ההימורים במשך יותר מחודש - והערב (שלישי) היא גם העפילה לגמר. אבל חוק ידוע באירוויזיון הוא שהפייבוריט לרוב לא זוכה.

 

דווקא קפריסין, שלא הוזכרה כאחת המועמדות הבולטות מאחר ונמנעה מלהופיע באירועי האירוויזיון המוקדמים, הפתיעה אתמול את הקהל והשופטים בחזרה הגנרלית, עם הופעה נהדרת של אלני פוריירה - בעלת לא מעט קשרים לישראל - בשיר Fuego.

 

קפריסין הדיחה את ישראל מהמקום הראשון בטבלאות ההימורים, ועל סמך החזרה המרשימה אתמול, השופטים כבר נתנו את הניקוד שלהם שמהווה 50 אחוזים מהתוצאה הסופית. ועדיין נטע, שמוקפת במשלחת ישראלית גדולה מהרגיל ובקרובי המשפחה שלה, נהנית בפורטוגל ממעמד של כוכבת - והרשימה עם הופעה טובה מאוד בחצי הגמר, שהתקבלה בתשואות אדירות במחנה הישראלי.

 

אלני פוריירה, נציגת קפריסין לאירוויזיון 2018
 

אלני פוריירה, נציגת קפריסין לאירוויזיון 2018 (Andres Putting )

 

 

איום נוסף על הזכייה של ישראל הוא השמלה של נציגת אסטוניה, וגם נורבגיה, בולגריה וצ׳כיה שהנציג שלה נפצע בחזרות מובילות בהימורים. הקפריסאים, הבולגרים, האסטונים והצ'כים עלו לגמר גם הם, יחד עם פינלנד, אוסטריה, אלבניה, אירלנד וליטא, כאשר יוון שנחשבת למועמדת לגמר נשארה בחוץ.

 

ברזילי הנרגשת, אגב, מעדה והחליקה בדרכה למחנה הישראלי ביציע, אבל התאוששה במהירות והגיעה במצב רוח מרומם למפגש עם המעריצים והעיתונאים לאחר התחרות.

 

 

גם אם בסופו של דבר נטע ברזילי לא תביא לישראל את הניצחון המיוחל אחרי 20 שנות בצורת- נראה שהדרך של ברזילי במגרש הבינלאומי רק מתחילה.