24.04.2018

08:42

 "שולה המוקשים", דוק אביב
"שולה המוקשים", דוק אביב,
dogwoof

פסטיבל דוקאביב חוגג 20! הנה מה שיחכה לכם שם השנה

דרייב אין, חזרה לימי הדיסקו של "סטודיו 54" הקרנות עד השעות הקטנות של הלילה ובכורות עולמיות: כל מה שמחכה לכם השנה בחגיגות ה-20 לפסטיבל דוקאביב

את פסטיבל דוק אביב שיתקיים השנה בין התאריכים 17-26 במאי, יפתח הסרט "דודו טסה והכוויתים: אל תהיה כל כך צנוע, אתה לא כזה גדול" ולאחריו תתקיים הופעה של דודו טסה, שתועבר בשידור חי בפייסבוק של דוקאביב.

 

בין הסרטים הבינלאומיים הבולטים אשר יוקרנו בפסטיבל: "שירקרז", זוכה פרס הבימוי בפסטיבל סאנדנס, "הנסיך והדיבוק", זוכה הפרס הדוקומנטרי בפסטיבל ונציה,  "הדברים מהצד האחר", זוכה הפרס הגדול בפסטיבל אידפא,"מקווין", על מעצב האופנה השערורייתי אלכסנדר מקווין, "אריק קלפטון: החיים ב-12 תיבות""ואלס לולדהיים",זוכה פרס הסרט הדוקומנטרי בפסטיבל ברלין, "המשוררת", של הבמאים אנדי וולף וסטפני ברוקהאוס"פיית'פול",שביימה השחקנית סנדרין בונר, "אקס ליבריס – הספרייה הציבורית של ניו יורק", של הבמאי עטור הפרסים פרדריק וייזמן, "RBG", על רות ביידר גינסבורג, והסרט "5 גברים וקארוואג'ו אחד", של הבמאית והסופרת סיאולו גו, שיוקרן בבכורה עולמית.

 

 אריק קלפטון
 

אריק קלפטון(רון פאונל )

 

 

החל מהשנה פסטיבל דוקאביב יקיים תחרות לסרטים דוקומנטריים קצרים. הסרט הזוכה בקטגוריית תחרות הקצרים בפסטיבל דוקאביב יהיה כשיר, באופן אוטומטי, להגשה לתחרות הסרטים הקצרים של האקדמיה האמריקאית (אוסקר).
 

חוזרים לדרייב-אין הישן: השנה לראשונה תתקיים הקרנה במתחם הדרייב-אין של תל אביב, בשיתוף חברת מוויקס בהקרנה בטכנולוגיה חדשנית.

 

לרגל 20 שנים לפסטיבל תתקיים בתדר בבית רומנו הקרנה של הסרט "סטודיו 54", על המועדון שחולל מהפכה בחיי הלילה של ניו יורק, ואחריה מסיבת דיסקו עם הפלייליסטים המקוריים של המועדון.

 

 סטודיו 54
 

סטודיו 54(אדם שול )

 

 

השנה סרטים גדולים יוקרנו גם באולם אסיה במוזיאון תל אביב בשבת האחרונה של הפסטיבל, 26.5 מהבוקר עד הלילה.
 

גליה בדור, מנכ"לית דוקאביב: "פסטיבל דוקאביב מקדם כבר 20 שנה את הקולנוע הדוקומנטרי בישראל, ומשמש כשחקן מרכזי בפריחתו של הז'אנר בארץ. הפסטיבל ה-20 משיק מהדורה מיוחדת וחגיגית במיוחד, אשר פורשת בפני הקהל את מיטב הקולנוע הישראלי והעולמי ב-11 מתחמים ברחבי העיר - מצפונה של העיר ועד יפו בדרום. הקהל הרחב והמגוון שפוקד את הפסטיבל יפגוש השנה תכנית מעודכנת במיוחד אשר מציגה, בין השאר, את המגמות החדשות ביותר בתחום הקולנוע הדוקומנטרי בעולם".

 

 שף פלין
 

שף פלין(וויל מקגרי )

 

 

קרין ריבקינד סגל, המנהלת האמנותית של דוקאביב: "התכנית העשירה השנה מציגה קולנוע המגיב להלך הרוח העכשווי, ממחאת הנשים ועד עולם גברי השואל שאלות ובוחן את עצמו. קולנוע שבודק את גבולותיו, מפרק, בונה ומאתגר את העבר ואת המציאות מסביבנו". 

 

השנה יגיעו אורחים מיוחדים מחו"ל, ביניהם: רות בקרמן, במאית הסרט זוכה פרס הסרט הדוקומנטרי בפסטיבל ברלין"ואלס לולדהיים", הבמאים אלווירה ניוויארה ופיוטר רוסולובסקי עם סרטם "הנסיך והדיבוק", שזכה בפרס הסרט הדוקומנטרי על קולנוע בפסטיבל ונציה, מרקוס אימהוף, הבמאי השווייצרי המוערך שיציג את סרטו האחרון"אלדוראדו"לורנה טאקר שתציג את סרטה "וסטווד", שיפתח את תכנית האופנה דוק-קוטור, מרים איברהימי עם סרטה "חזק מקליע", ועוד.

בין השופטים הבינלאומיים בתחרויות השונות יהיו שיין סמית, מנהל התכנית של פסטיבל "הוט דוקס", ג'וש סיגל, אוצר במחלקת הקולנוע של המוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק (MoMA), אליס בורגין, מנהלת הכנס הבינלאומי הדוקומנטרי האוסטרלי (AIDC), הבמאית אנה זמצקה, והמפיקים האנס רוברט אייזנהאואר וג'וליה נוטינגהם.

 

12 סרטים נבחרו לתחרות הבינלאומית וביניהם "שבויה", אשר חושף סיפור מטלטל של עבדות מודרנית בבית פרטי בהונגריה, "שולה המוקשים", על הקולונל פאח'יר שיוצא לפרק מטענים ומוקשים שנשארו במוסול אחרי נסיגת דעאש,"אי הרוחות הרעבות", על נדידת הסרטנים האדומים ומצבם של הפליטים באי כריסטמס האוסטרלי, "הרבה ילדים קוף וטירה", קומדיה דוקומנטרית על משפחה ספרדית צבעונית ועוד.

 

ניתן לרכוש כרטיסים באתר:http://www.docaviv.co.il/